اخبار اخبار فن آوری بررسی بازی نقد و بررسی

انتشار نسخه اندرویدی بازی سوپر ماریو Super Mario Run

انتشار نسخه اندرویدی بازی super mario run
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

خبر خوب برای طرفداران سری بازی های سوپر ماریو؛ نسخه اندرویدی بازی Super Mario Run که از تقریبا یکی دو ماه پیش، پیش ثبت نام آن در گوگل پلی آغاز شده بود بالاخره از طرف نینتندو منتشر شد. هر چند بازی های شبیه به سوپر ماریو که توسط توسعه دهندگان دیگر ساخته و ارائه شده اند زیادند (طوری که در ایران اپس دسته بندی جداگانه ای به نام دنیای سوپر ماریو به آنها اختصاص یافته است) لیکن برند سوپر ماریو در اصل متعلق به شرکت نینتندو است و سوپر ماریویی که توسط این شرکت ارائه شود قطعا بیشترین شباهت را به اصل بازی سوپر ماریو خواهد داشت و لذا از طرف کاربران و به خصوص طرفداران سری بازی های سوپر ماریو بیشتر مورد استقبال قرار خواهد گرفت. در زیر نگاه کوتاهی به این بازی می اندازیم.

کنترل ها و گیم پلی

تفاوت اصلی که نسخه اندرویدی سوپر ماریو نسبت به سوپر ماریوی اصلی دارد آن است که در این نسخه از بازی سوپر ماریو به صورت خودکار می دود و تنها کاری که بازیکن باید انجام دهد پریدن به موقع از روی موانع با لمس صفحه نمایشگر است. اتفاقا این تفاوت همان چیزی است که نینتندو خیلی به آن افتخار هم کرده و در توضیحات بازی آمده که این بار سوپر ماریو را می توانید یک دستی هم بازی کنید! محیط بازی تقریبا هیچ تفاوتی با سوپر ماریوی اصلی ندارد و در اینجا هم می توانید پرش های معمولی، پرش های دوتایی، چرخیدن در هوا و معلق زدن را تجربه کنید. کشتن دشمنان تان هم مثل سابق است: بپرید روی سرشان! و البته یادتان باشد که با همین پرش های ساده می توانید سکه های بیشتری را از سر راهتان بردارید. هر چند این پرش ها را میتوانید با یک لمس ساده انجام دهید ولی آنچه در این بازی اهمیت دارد زمان انجام پرش است. اگر یک لحظه دیرتر یا زوتر بپرید ممکن است آن نتیجه ای که انتظارش را دارید حاصل نشود. یکی از اصول قابل توجه در طراحی این بازی وجود فضای خالی کافی زیر صفحه بازی است طوری که انگشت شما هنگام لمس صفحه نمایشگر به هیچ عنوان مانع دید شما به صفحه اصلی بازی نخواهد شد.

نمایی از نسخه اندرویدی بازی سوپر ماریو ران

مراحل و محیط بازی سوپر ماریو

بازی Super Mario Run جمعا دارای 24 مرحله در 6 محیط مختلف است که از جمله آنها میتوان به غار، دشت و خانه جن زده اشاره کرد. یکی از تفاوت های این نسخه از بازی در مقایسه با بازی اصلی سوپر ماریو آن است که در این نسخه علاوه بر سکه های معمولی سه سری سکه دیگر با رنگ های صورتی، بنفش و سیاه نیز وجود دارند. هر مرحله از بازی پنج سکه صورتی دارد که برداشتن آنها به نسبت سکه های معمولی مشکل تر است. اگر بتوانید این 5 سکه را بردارید دفعه بعد که همان مرحله را بازی می کنید به جای سکه های صورتی سکه هایی با رنگ بنفش ظاهر خواهند شد که برداشتن آنها نسبت به سکه های صورتی مشکل تر است و اگر باز هم موفق شدید تمام سکه های بنفش را بردارید دفعه بعد باید سکه های سیاه را بردارید که برداشتن شان باز هم مشکل تر است. این ساز و کار جدید نه تنها شما که هر کاربر دیگری را بر آن میدارد که بارها و بارها یک مرحله را بازی کند و شانس خود را برای برداشتن سکه ها بیازماید.

نمایی از نسخه اندرویدی بازی super mario run

حالت های جدید سوپر ماریو

دو حالت جدید به نام های "رالی وزغ ها" و "قلمرو ساز" نیز به بازی اضافه شده اند. در حالت اول یعنی رالی وزغ ها میتوانید با کاربران دیگر در اجرای پیاپی پرش ها و حرکات آکروباتیک مسابقه دهید و در صورت برنده شدن تعدادی وزغ جایزه خواهید گرفت! وزغ ها و سکه هایی که در بازی جمع کرده اید در حالت قلمرو ساز به کارتان خواهند آمد. حالت قلمروساز به نوعی شبیه به بازی های شهرسازی است و در آن میتوانید قلمرویی از قارچ ها داشته باشید و در آن بیش از صد بنای مختلف بسازید. البته بسیاری از این بناها قفل هستند که هر چقدر وزغ ها و سکه های بیشتری بدست آورده باشید میتوانید قفل تعداد بیشتری از آنها را باز کنید.

تریلری از نسخه اندرویدی بازی Super Mario Run

دانلود نسخه اندرویدی بازی Super Mario Run

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

خبر خوب برای طرفداران سری بازی های سوپر ماریو؛ نسخه اندرویدی بازی Super Mario Run که از تقریبا یکی دو ماه پیش، پیش ثبت نام آن در گوگل پلی آغاز شده بود بالاخره از طرف نینتندو منتشر شد. هر چند بازی های شبیه به سوپر ماریو که توسط توسعه دهندگان دیگر ساخته و ارائه شده اند زیادند (طوری که در ایران اپس دسته بندی جداگانه ای به نام دنیای سوپر ماریو به آنها اختصاص یافته است) لیکن برند سوپر ماریو در اصل متعلق به شرکت نینتندو است و سوپر ماریویی که توسط این شرکت ارائه شود قطعا بیشترین شباهت را…

امتیاز ایران اپس به بازی Super Mario Run

گیم پلی - 9
گرافیک و افکت های بصری - 9
نو آوری - 9.5

9.2

امتیاز کل

User Rating: 2.75 ( 2 votes)

نظر بدهید