بررسی بازی نقد و بررسی

بازی استراتژی War Planet – شاهکار دیگری از گیم لافت

بازی اندرویدی War Planet: Global Conquest
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر شما هم اهل بازی های استراتژی آنلاین مثل کلش آو کلنز و کلش آو کینگز باشید قطعا می دانید که در تمام آنها از یک الگو و ساختار کلی برای پیشبرد بازی استفاده می شود. معمولا شما در ابتدا توسط دستیاری از پایگاه تان راهنمایی می شوید؛ تعدادی بنا و واحد جنگی می سازید؛ اولین حمله خود را به نیروهای شورشی تجربه می کنید و تا حدودی با محیط بازی آشنا می شوید. بعد به حال خود رها می شوید تا به عنوان فرمانده پایگاه نفوذ خود را در منطقه گسترش دهید. البته هر چند ساختار کلی یکی است اما خوب محیط این دست از بازی ها، بناها و واحدهای جنگی آنها تفاوت های زیادی با هم دارند. بازی War Planet اولین تجربه شرکت گیم لافت در ساخت بازی های استراتژی آنلاین است. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

داستان بازی

سال 2035 است و تمام کشورهای با هم وارد جنگ شده اند. در این میان ژنرال های مختلف هر کدام در گوشه و کنار دنیا برای خود پایگاهی می سازد و به جنگ ژنرال های دیگر می رود. شما نقش یکی از این ژنرال ها را بازی می کنید و حالا وقت آن است که با به خدمت گرفتن پیشرفته ترین نیروهای جنگی آرزوی دیرینه خود که تشکیل یک امپراطوری جهانی است را به واقعیت تبدیل کنید.

نمایی از نقشه های بازی War Planet
 

گیم پلی و محیط بازی

بازی War Planet نیز از همان ساختار و الگوی کلی بازی های استراتژی آنلاین استفاده می کند و لذا اگر شما با این دست از بازی ها آشنایی داشته باشید خیلی سریع این بازی را هم یاد خواهید گرفت. دستیار شما همیشه در کنارتان است و در انجام ماموریت ها شما را یاری می دهد. در اینجا هم مثل بازی های استراتژی دیگر می توانید بناها و واحدهای مختلف بسازید و آنها را ارتقا دهید. هر بنایی که به پایگاه شما اضافه می شود امکانات بیشتری را در اختیارتان خواهد گذاشت. مثلا با ساخت کارخانه واحدهای جنگی می توانید واحدهای جنگی مختلفی از دسته بندی های زرهی، جنگی، توپخانه و هوایی بسازید. یا مثلا با ساخت سازمان تحقیقات می توانید تحقیقات خود را البته با صرف منابع (فولاد و نفت) و اعتبار اصلی بازی (مدال) در چهار حوزه حمله ای، دفاعی، توسعه پایگاه و اقتصادی پیش ببرید. به عنوان مثال می توانید مدت زمان ساخت واحدهای جنگی خود را با انجام یک تحقیق کاهش دهید.

نمایی از محیط بازی War Planet

ارتقای هر کدام از بناها نیز مزیت های خاص خود را دارد. مثلا با ارتقای مقر فرماندهی تان می توانید قفل بناهای بیشتری را باز کرده و همچنین امکان توسعه پایگاه تان را فراهم آورید. یکی از اصول ساخت بنا در این بازی که شاید در بازی های استراتژی دیگر کمتر دیده باشید آن است که هر بنایی در این بازی باید به جاده و برق دسترسی داشته باشد. جاده را می توانید به صورت جداگانه ساخته و برای دسترسی به برق نیز باید نیروگاه بسازید. مثل بازی های استراتژی آنلاین دیگر در این بازی نیز یک نقشه کلی وجود دارد که در آن می توانید هم به پایگاه های کاربران دیگر حمله کنید و هم نیروهایتان را برای جمع آوری منابعی که در کل نقشه پراکنده شده اند و صاحبی ندارند اعزام کنید. نقشه این بازی نقشه کل دنیاست و شما می توانید به هر جایی از دنیا از جمله کشور خودمان و شهرهای آن نیز بروید.

گرافیک و موسیقی

شاید کمتر بازی را بتوانید از شرکت گیم لافت پیدا کنید که گرافیک و موسیقی آن بی نظیر نباشد. بازی War Planet هم از این قاعده مستثنی نیست. گرافیک، افکت های بصری و مدل سه بعدی واحدهای جنگی همه با دقت تمام و با رعایت کوچکترین جزئیات طراحی شده اند. موسیقی متن بازی نیز به گونه ای ساخته شده که حس و حال فضایی مدرن و پیشرفته را کاملا انتقال می دهد.

نمایی از واحدهای جنگی بازی War Planet
 

نبردها

برای حمله به پایگاه دشمن باید قبل از هر چیز یک سری واحد جنگی بسازید. اما این کافی نیست. برای هر گروهی از واحدهای جنگی باید یک فرمانده هم انتخاب کنید. هر فرمانده دارای مزایای خاص خود است. مثلا بعضی از فرمانده ها می توانند سرعت جمع آوری منابع را تا +20 افزایش دهند و برخی دیگر قدرت حمله ای واحدهای جنگی تحت فرمان شان را افزایش می دهند. نبردهای بازی در محیطی سه بعدی انجام می شود و شما شاهد عملکرد واحدهای جنگی خود در طول نبرد خواهید بود. قبل از شروع نبرد می توانید از تعداد واحدهای جنگی دشمن مطلع شوید و در صورتی که می بینید دشمن خیلی قوی تر از خودتان است از انجام حمله انصراف دهید. همچنین می توانید ببینید در صورت پیروزی در نبرد چه جوایزی نصیب تان می شود. جوایزی از جمله امتیاز تجربه، کیت الکترونیکی و بسته های حاوی آیتم.

نمایی از نبردها در بازی War Planet
 

منابع و پول بازی

دو منبع اصلی در این بازی برای ساخت بنا و واحدهای جنگی وجود دارند که عبارتند از فولاد و نفت. شما می توانید به چند روش به این منابع دسترسی پیدا کنید. راه اول و مسالمت آمیز آن ساخت پالایشگاه نفت و معدن استخراج فولاد در پایگاه تان است. مثل دیگر بازی های استراتژی آنلاین این بناها حتی زمانی که در بازی نباشید به کار خود ادامه می دهند و شما در مراجعه بعدی می توانید منابع استخراج شده را جمع آوری کنید. مشکل این راه آن است که تولید و دسترسی به منابع از طریق آن به کندی صورت می گیرد. روش دیگر اعزام نیروهای جنگی نیروهای خود برای جمع آوری منابع پراکنده و بی صاحب نقشه است که آن هم تا حدودی زمان بر است. راه آخر هم حمله به پایگاه کاربران دیگر است که از این راه می توانید منابع زیادی را به صورت یکجا بدست آورید.

نمایی از بناهای قابل ساخت در بازی War Planet

اعتبار یا همان پول اصلی بازی چیزی شبیه به نشان افتخار یا مدال است که از همان ابتدای بازی 400 تای آن را دارید. مدال کارکردهای مختلفی دارد که یکی از آنها ارتقای بناهاست. در واقع مدال را در این بازی میتوان متناظر الماس (جم) در بازی های استراتژی مشابه دانست.

سخن آخر

اگر عاشق بازی های استراتژی آنلاین بالاخص بازی هایی با محیط پیشرفته و مدرن هستید پیشنهاد می کنیم این بازی را حتما امتحان کنید. مخصوصا این که بازی ساخت شرکت گیم لافت است و از لحاظ گرافیک، گیم پلی و موسیقی چیزی از بازی های استراتژی دیگر کم ندارد.

دانلود بازی اندرویدی War Planet: Global Conquest از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اگر شما هم اهل بازی های استراتژی آنلاین مثل کلش آو کلنز و کلش آو کینگز باشید قطعا می دانید که در تمام آنها از یک الگو و ساختار کلی برای پیشبرد بازی استفاده می شود. معمولا شما در ابتدا توسط دستیاری از پایگاه تان راهنمایی می شوید؛ تعدادی بنا و واحد جنگی می سازید؛ اولین حمله خود را به نیروهای شورشی تجربه می کنید و تا حدودی با محیط بازی آشنا می شوید. بعد به حال خود رها می شوید تا به عنوان فرمانده پایگاه نفوذ خود را در منطقه گسترش دهید. البته هر چند ساختار کلی یکی است…

امتیاز ایران اپس به بازی War Planet

گرافیک و موسیقی - 10
داستان بازی - 8.5
گیم پلی و محیط بازی - 9

9.2

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 2 votes)

نظر بدهید