بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Legendary Knight – داستان شوالیه و اژدهای خبیث

بازی اندرویدی Legendary Knight
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

ژانر دویدنی از موقعی که بازی های موبایل رواج بیشتری پیدا کردند جای خود را بین دیگر ژانرها باز کرد. فرق اصلی این ژانر با ژانرهای دیگر در نوع حرکت و کنترل کاراکتر اصلی در آن است. بر خلاف تمام ژانرها در این ژانر کاراکتر اصلی بازی همواره در حال حرکت رو به جلو است و مسیر آن هم مشخص است (امکان ایستادن یا تغییر مسیر وجود ندارد). آنچه که شما باید انجام دهید عبور از موانع مختلفی است که پیش رویتان قرار می گیرد. خوشبختانه برای این کار به زحمت نمی افتید چون تمام موانع را می توانید با پریدن از رویشان یا لیز خوردن از زیرشان پشت سر بگذارید. البته ممکن است این شبهه بوجود آید که پس محیط این بازی ها هم چندان نمی تواند هیجان انگیز باشد ولی اشتباه نکنید! نحوه قرارگیری موانع و تنوع آنها در بازی های سبک دویدنی به گونه ای است که می تواند در انجام همین دو کار ساده (پریدن و لیز خوردن) نیز شما را به اشتباه بیاندازد! بازی Legendary Knight که در زیر مختصرا به آن خواهیم پرداخت بازی دیگری از همین دست است که شما را به دنیایی قرون وسطایی می برد.

داستان بازی

شاهزاده خانم دافن و شوالیه آرتور می خواهند با هم ازدواج کنند. در ابتدای بازی یک میان پرده بامزه خواهید دید که شوالیه آرتور در آن به همسر آینده اش دارد اظهار علاقه می کند و برایش آواز می خواند که ناگهان اژدهای خبیثی که نامش سینج است از راه می رسد و شاهزاده خانم را می دزدد. اگر سینج بتواند تمام کریستال های جادویی را پیدا کند شاهزاده خانم تبدیل به یک ماده اژدها شده و برای همیشه همسر او خواهد شد! حالا شما در نقش شوالیه آرتور باید هر چه سریعتر به راه بیافتید و قبل از اینکه این اتفاق بیافتد شاهزاده خانم را از دست اژدهای خبیث نجات دهید.

نمایی از بازی دویدنی Legendary Knight

گرافیک و موسیقی

موسیقی بازی موسیقی است با حال و هوای قرون وسطایی و کاملا منطبق با محیط بازی. موسیقی منو و متن بازی با هم متفاوت است و موسیقی متن بیشتر حالت حماسی به خود می گیرد تا هیجان بازی بیشتر شود. گرافیک بازی گرافیکی کارتونی در سبک پولیگان گرافیک است (گرافیک چند وجهی که آن را میتوان ترکیبی از چند ضلعی های کوچک دانست). استفاده و ترکیب مناسب رنگ ها نیز به خوبی در بازی قابل مشاهده است. هر مرحله از لحاظ ترکیب رنگ ها و محیط حال و هوای خود و البته موانع خاص خود را دارد که با همان مرحله همخوانی دارند. مثلا اگر در مرحله جنگل باشید با موانعی مثل گرازهایی که به صورت عرضی یا در جهت مخالف در حال حرکت هستند مواجه خواهید شد.

گیم پلی

شما می توانید از دو فاکتور کمکی در بازی استفاده کنید: یکی سپر محافظ و دیگری جغد باوفا! هر کدام از این آیتم های کمکی در قالب یک آیکن در پایین صفحه نشان داده می شوند که می توانید در هر لحظه از بازی از آنها استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود فقط در شرایط بحرانی از آنها استفاده کنید چون هر کدام بعد از استفاده برای مدتی غیر فعال می شوند. اگر آیکن سپر را لمس کنید برای چند ثانیه یک هاله محافظ اطراف کاراکتر شما به وجود می آید و تا زمانی که این هاله هست به هر مانعی بخورید آن مانع از بین می رود فرقی نمی کند متحرک باشد یا ثابت. با لمس آیکن جغد، جغد باوفای شما از راه می رسد و می توانید چند ثانیه ای با او پرواز کنید! بدین ترتیب دیگر مجبور نیستید با موانعی که روی زمین هستند مواجه شوید و از طرفی می توانید سکه هایی که در آسمان هستند را نیز بردارید. تنوع موانع در این بازی واقعا قابل تحسین است. در همان مراحل اولیه بازی این موانع شامل درشکه های در حال حرکت (در جهت مخالف)، دیوارها، موانع نیزه ای که ناگهان از زمین بیرون می آیند، فضاهای خالی که باید از روی آنها بپرید، درختان، تخته سنگ ها و گرازهایی است که هم به صورت عرضی و هم در جهت مخالف حرکت می کنند. در مراحل بالاتر بازی سر و کله عنکبوت ها، تمساح ها و حیوانات دیگری نیز پیدا خواهد شد که بهتر است خودتان آنها را ببینید. گیم پلی بازی به واسطه همین تنوع و حرکت موانع در جهات مختلف، امکان سفارشی سازی و ارتقای کاراکتر خود و رویارویی گاه به گاه با اژدهای خبیث از هیجان بالایی برخوردار است.

بازی Legendary Knight - داستان یک شوالیه شجاع

سخن آخر

اگر از بازی های سبک دویدنی به خصوص بازی هایی با حال و هوای قرون وسطایی و گرافیکی کارتونی خوشتان می آید پیشنهاد می کنیم حتما یک بار این بازی را امتحان کنید. شاید هیجان و تنوعی که در این بازی تجربه خواهید کرد را در کمتر بازی دیگری در همین ژانر بتوانید تجربه کنید.

دانلود بازی Legendary Knight از ایران اپس

نظر بدهید