بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Stickman Basketball – بسکتبال به زبان ساده

بسکتبال آدمک ها در بازی Stickman Basketball
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر با سری بازی های آدمک آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که این بازی ها به نوعی شبیه سازی دنیای واقعی در محیطی بسیار ساده تر هستند. دنیای آدمک ها هر چند مثل دنیای واقعی است ولی در باطن بسیار ساده تر است. آنها به هر نقشی در می آیند: فوتبالیست، بکستبالیست، رزمی کار، تک تیرانداز و … ولی همچنان دنیای آنها ساده است. اساسا سری بازی های آدمک مخصوص کسانی است که عاشق هیجان و سرگرمی های چند دقیقه ای بوده و از منوهای پیچیده یا وقت گذاشتن برای یاد گرفتن یک بازی فراری اند. به همین جهت هر چند سری بازی های آدمک تنوع زیادی دارد ولی تمام آنها در یک چیز مشترکند: سادگی، یادگیری آسان بازی و هیجان بالا. از طرفی حجم این بازی ها در مقایسه با بازی های مشابه خود بسیار کمتر است و معمولا از حدود 20 مگابایت تجاوز نمی کند. در زیر به بررسی مختصر نسخه 2017 یکی از بازی های پرطرفدار از سری بازی های آدمک یعنی بازی Stickman Basketball خواهیم پرداخت.

نقاط قوت و ضعف

یکی از نقاط قوت بازی Stickman Basketball داشتن حالات مختلف برای انجام بازی است که از جمله آنها می توان به بازی فوری (انتخاب یک تیم برای خودتان و یک تیم هم برای حریف و شروع بازی)، حالت فصلی (فصل کوتاه و بلند)، جام و بسکتبال خیابانی اشاره کرد. البته از ابتدای بازی فقط قفل بازی فوری باز است. با یک بار بردن در بازی فوری قفل حالت فصل کوتاه باز می شود. با دیدن سه ویدیوی تبلیغاتی قفل حالت فصل بلند نیز باز می شود و با لایک کردن صفحه فیس بوک بازی قفل حالت جام. نقطه قوت دیگر بازی طراحی عالی افکت های صوتی آن است که بعضی از آنها شامل صدای گرفتن توپ، صدای برخورد توپ با زمین و صدای برخورد توپ با حلقه بسکتبال می شود. متاسفانه در این بازی در هر فرصتی با یک آگهی تبلیغاتی مواجه می شوید. هر چند این را نمی توان نقطه ضعفی به حساب آورد که مستقیما به بازی مربوط باشد ولی نمایش زیاد آگهی های تبلیغاتی می تواند ناراحت کننده باشد. خوشبختانه شما می توانید با دیدن سه آگهی تبلیغاتی در ابتدای بازی نمایش آگهی های تبلیغاتی را تا 4 ساعت غیر فعال کنید.

download-android-game-stickman-basketball-2

گیم پلی

بپردازیم به گیم پلی. گیم پلی این بازی مثل دیگر بازی های سری آدمک ساده است ولی همچنان فاکتور هیجان بالا را دارد. خوشبختانه در بازی گزینه ای برای آموزش بازی و تمرین وجود دارد ولی شما می توانید با یک بار انجام بازی کاملا به آن مسلط شوید. کنترل آدمک ها با یک دسته مجازی در سمت چپ صفحه و دو دکمه لمسی در سمت راست انجام می شود. این دکمه ها وقتی توپ در دست بازیکن شما باشد شوت و پاس هستند و در غیر این صورت به تغییر بازیکن (تغییر کنترل از یک بازیکن به بازیکن دیگر) و بلوک کردن حریف تبدیل می شوند. شما می توانید حتی حالت کنترل اتوماتیک را نیز فعال کنید که در آن نیازی به استفاده از دسته مجازی نیست و بازیکنان تان به صورت خودکار می دوند. محیط بازی درست مثل یک بازی بسکتبال واقعی است. شما از هر جای زمین می توانید شوت کنید ولی این طور نیست که مثل بعضی بازی های بسکتبال دیگر توپ تان یک راست برود داخل حلقه! در واقع یکی از نقاط قوت بازی را می توان رعایت کامل قوانین فیزیکی در آن دانست. در این بازی لحظاتی هم وجود دارند که توپ شما به حلقه برخورد می کند یا حتی یک بار دور حلقه می چرخد و بعد روی زمین می افتد. قوانین بازی هم مثل بسکتبال واقعی است یعنی فول، رانینگ، اوت و از این قبیل نیز در آن وجود دارند.

download-android-game-stickman-basketball-3

راهنمایی

سعی کنید همیشه به بازیکنی پاس بدهید که بازیکنان حریف به قول معروف او را نگرفته باشند. وقتی می بینید بازیکن حریف به سمت تان می آید فورا پاس بدهید و سعی کنید شوت های خود را حتی الامکان از فاصله نزدیک انجام بدهید هر چند احتمال گل شدن شوت های از راه دور هم وجود دارد. پاس دادن درست مثل بسکتبال واقعی بهترین روش برای بردن توپ تا نزدیک سبد حریف است ولی از آنجا که دیگر همه بازیکنان نزدیک حلقه جمع شده اند احتمال برخورد، فول، گول نشدن توپ و ضد حمله خوردن نیز وجود دارد. معمولا پاس های بلند بهتر جواب می دهند چون به این ترتیب می توانید بازیکنان حریف را آسان تر جا بگذارید. خوب اگر تمام موارد فوق را رعایت کنید شاید بتوانید در حالت سخت بازی با حریف مساوی کنید!

دانلود بازی Stickman Basketball از ایران اپس

نظر بدهید