ترفندها و راهکارها

ترفندهای تلگرام – نسخه اندرویدی (قسمت دوم)

ترفندهای تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

تلگرام تان را کم مصرف کنید!

اگر دوستان زیادی در تلگرام دارید یا عضو گروه ها و کانال های گوناگونی (مثل کانال رسمی ایران اپس در تلگرام) هستید دانلود خودکار آن همه تصویر و فایل ویدیویی که توسط دوستان تان یا در کانال ها به اشتراک گذاشته می شود می تواند پهنای باند اینترنت تان را ببلعد! شاید این موضوع کمتر به چشم بیاید ولی بعد از مدتی استفاده از تلگرام متوجه آن خواهید شد. دلیل آن هم همانطور که گفته شد دانلود خودکار تصاویر و فایل های ویدیویی در تلگرام است. این موضوع بعضی مواقع به قدری مشکل ساز می شود که افراد ترجیح می دهند برای آنکه کمتر اینترنت شان مصرف شود با برخی از گروه ها و کانال های تلگرامی خداحافظی کنند. خوشبختانه با یک تنظیم کوچک در تلگرام می توانید این مشکل را حل کنید: وارد صفحه تنظیمات تلگرام شوید. در بخش Automatic media download  سه گزینه خواهید دید که مربوط به اینترنت گوشی، وایرلس و اینترنت رومینگ می شوند. تیک هر کدام از این گزینه ها را بردارید و از صفحه تنظیمات خارج شوید. از این به بعد دیگر تصاویر و فایل های ویدیویی به صورت خودکار دانلود نمی شوند بلکه فقط تصویری مات از آنها نشان داده خواهد شد و در صورتی که شما با انگشت رویشان بزنید دانلود می شوند. وقتی تعداد عکس ها و ویدیوهای دریافتی کاهش یابد متعاقبا مصرف پهنای باند اینترنت نیز کاهش خواهد یافت.

تغییر شماره تلفن در تلگرام

یکی از قابلیت های جالب تلگرام امکان تغییر شماره تلفنی است که با آن در تلگرام ثبت نام کرده اید. ممکن است به هر دلیلی بعد از مدتی نخواهید با همان شماره تلفنی که با آن قبلا در تلگرام ثبت نام کرده اید فعالیت کنید یا مثلا قصد واگذاری یا فروش خط تلفن خود را داشته باشید یا اصلا شماره جدیدی را خریداری کرده اید و میخواهید به جای شماره اصلی تان با آن در تلگرام حضور داشته باشید. خوشبختانه تغییر شماره تلفن یکی از ساده ترین کارها در تلگرام است و شما می توانید در چند قدم ساده به راحتی شماره تلفن اکانت تلگرام خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که با این کار شماره قبلی شما به کلی از تلگرام حذف شده و کلیه افرادی که در لیست دوستان تلگرامی تان دارید نیز از شماره جدید شما مطلع خواهند شد. برای تغییر شماره تلفن اکانت تلگرامی تان وارد صفحه تنظیمات تلگرام شوید. شماره تلفن تان را که در این صفحه مشخص شده لمس کنید و بعد گزینه Change Number را انتخاب کنید. صفحه دیگری باز می شود که در آن باید شماره جدیدتان را وارد کرده و بعد کد فعالسازی جدیدی که تلگرام به شماره جدیدتان می فرستد را نیز وارد کنید. تمام شد! شماره تلفن اکانت شما به همین راحتی تغییر پیدا کرد.

روش تغییر شماره تلفن در تلگرام

ایجاد یک نظرسنجی در گروه های تلگرامی

گاها پیش می آید که بخواهید موضوعی را برای نظرسنجی به سمع و نظر تمام اعضای یک گروه برسانید. روبات Vote روباتی است که برای همین کار درست شده و با آن می توانید نظر افراد یک گروه را در رابطه موضوعی خاص جویا شوید. برای ایجاد یک نظرسنجی در بخشی که پیام تان را تایپ میکنید vote@ را به همراه یک فضای خالی (اسپیس) تایپ کنید. پنجره کوچکی به شما نشان داده خواهد شد که در آن باید گزینه Create new poll را انتخاب کنید. خوب حالا آماده درست کردن یک نظرسنجی هستید. ابتدا سوال نظرسنجی را تایپ و ارسال کنید (مثلا در اوقات فراغت خود انجام چه فعالیت هایی را ترجیح می دهید). سپس پاسخ های نظرسنجی را یکی یکی تایپ کرده و ارسال کنید. پس از ارسال تمام پاسخ ها done/ تایپ کرده و ارسال کنید تا نظرسنجی آماده انتشار شود. حالا به صفحه چت گروه باز خواهید گشت. دوباره vote@ را به همراه یک فضای خالی (اسپیس) تایپ کنید. این بار علاوه بر گزینه Create new poll عنوان نظرسنجی که ساخته اید را نیز مشاهده خواهید کرد. کافی است فقط آن را انتخاب کنید تا نظرسنجی تان در گروه ارسال شده و سایر اعضای گروه بتوانند به آن پاسخ دهند.

 

2 نظر

  • سلام.من توسعه دهنده هستم بهد وقتی می خوام ایمیل بزنم شما به ایمیل من چیزی نمیفرستین

    • سلام

      لطفا در پنل توسعه دهندگان مجدد ارسال ایمیل را بزنید – در صورتی که همچنان مشکل شما وجود داشت با واحد پشتیبانی در تماس باشید

نظر بدهید