اخبار اخبار فن آوری

جای پارک روی نقشه های Google Maps

اطلاع از جای پارک در google maps
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از arstechnica و androidpolice: برای کسانی که از Google Maps استفاده می کنند پیدا کردن مسیرهای منتهی به مقصدشان دیگر کار بسیار ساده ای است اما اگر بگوییم به زودی قابلیت جدیدی به برنامه Google Maps اضافه می شود که با آن می توانید قبل از رسیدن به مقصد از وجود جای پارک در آن مطلع شوید چه؟ قطعا برای خیلی از ما بارها اتفاق افتاده که مجبور شده ایم ماشین مان را چندین کوچه بالاتر یا پایین تر پارک کنیم یا بارها یک خیابان را تا انتها برویم و برگردیم به امید اینکه یک جای خالی برای پارک کردن گیر بیاوریم. خوشبختانه قرار است این مشکل در نسخه جدید اپلیکیشن Google Maps (نسخه 9.44) که به زودی نیز منتشر خواهد شد با لحاظ شدن یک امکان جدید رفع شود. امکانی که به شما اجازه می دهد از وضعیت جای خالی برای پارک در مقصدی که به سمت آن حرکت می کنید مطلع شوید.

در نسخه جدید Google Maps وقتی شما مقصدی را برای حرکت روی نقشه تعیین می کنید شاهد ردیف دیگری درست زیر مدت زمان تخمینی برای رسیدن به مقصد خواهید بود که با یک حرف P آبی رنگ مشخص شده است. کنار این حرف P توضیحاتی راجع به موجود بودن جای پارک خواهید دید که البته نیازی به خواندن کل آن نیست. یکی از سه کلمه کلیدی easy، medium و limited در این توضیحات وجود دارد که با توجه به آنها می توان از وضعیت جای پارک در مقصد مطلع شد. اگر کلمه easy را دیدید به معنای آن است که جا برای پارک کردن زیاد است. اگر کلمه medium را دیدید یعنی تا حدودی جا برای پارک کردن هست و اگر کلمه limited را دیدید یعنی جا برای پارک کردن کم است. اگر گزینه راهنمایی قدم به قدم را بازتر کنید می توانید اطلاعات دقیق تری راجع به وضعیت جای پارک در مقصد خود بدست آورید. هر چند این اطلاعات به صورت لحظه به لحظه به روز نمی شوند ولی می توانند شما را از وضعیت تقریبی جای پارک در مقصد مطلع کنند. البته شایان ذکر است که این قابلیت فعلا برای مراکز پر رفت و آمد همچون مراکز خرید و فرودگاه ها فعال است ولی احتمالا در نسخه های بعدی Google Maps برای سایر مکان ها نیز قابل استفاده خواهد بود.

جای پارک در نقشه های google maps

قابلیت دیگری که قرار است به Google Maps اضافه شود قابلیت دیدن تصویری از مقصدی است که به سمت آن در حرکت هستید. هر چند در حال حاضر اگر خود کاربر قبلا از مقصدش عکس گرفته باشد می تواند برای بار دوم که به سمت مقصد حرکت می کند آن تصویر را ببیند ولی قطعا دیدن تصویری از مقصدی که هنوز آن را ندیده اید می تواند بسیار کمک کننده باشد. قابلیت مذکور قرار است با نام Atmosphere به Google Maps اضافه شود ولی لطفا آن را با اتمسفر واقعی اشتباه نگیرید!

 

نظر بدهید