اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

حذف اپلیکیشن های اسنپ و تپسی از گوگل پلی

حذف اسنپ و تپسی از گوگل پلی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

حدود دو هفته پیش چندین اپلیکیشن معروف و پرطرفدار ایرانی همچون دیجی کالا، الوپیک، تخفیفان، دلیون و تپسی از اپ استور شرکت اپل حذف شدند. به نظر می رسد این حرکت در ادامه تحریم های ناعادلانه دولت آمریکا علیه کشورمان انجام شده باشد. و حالا پس از گذشت دو هفته گوگل پلی نیز با پیروی از همین سیاست حذف اپلیکیشن های پر دانلود و مهم ایرانی را آغاز کرده است. اولین قربانیان این اقدام دو اپلیکیشن معروف درخواست تاکسی آنلاین در ایران یعنی اسنپ و تپسی هستند. از این پس اگر این دو اپلیکیشن را در گوگل پلی جستجو کنید احتمالا با صفحه ای شبیه آنچه در زیر می بینید روبرو خواهید شد: متاسفیم! آدرس اینترنتی (یو آر ال) مورد نظر شما در این سرور یافت نشد!

پیغام صفحه اینترنتی مورد نظر یپدا نشد در گوگل پلی

پیغام فوق نشان دهنده آن است که این اپلیکیشن ها رسما از سرورهای گوگل پلی حذف شده اند. اتفاقی که ممکن است در روزهای آینده برای اپلیکیشن های ایرانی دیگر نیز بیافتد. از طرفی سرویس تحلیلگر گوگل آنالیتیکس نیز که برای فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ و وب مسترها ابزاری کاربردی است برای برخی از سایت ‌های ایرانی از دسترس خارج شده است. اقدامی که می تواند بسیاری از وب مسترهای ایرانی را از تحلیل و بررسی آمار بازدید از وبسایت خود محروم کند. همانطور که گفته شد به نظر می رسد این اقدامات در ادامه سیاست های ناعادلانه دولت آمریکا و تحریم های اقتصادی این کشور علیه ایران باشد. اقداماتی که شاید بهتر باشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برخی مسئولان ذیربط نسبت به آنها واکنش نشان دهند.

وب اپلیکیشن اسنپ

خوشبختانه حذف این دو اپلیکیشن از گوگل پلی به معنای عدم دسترسی به آنها نیست. اساسا یکی از سیاست های کلی ایران اپس و احیانا مارکت های ایرانی دیگر آن است که بتوانند در مواقع لازم با چنین اقداماتی مقابله کنند. هر چند دو اپلیکیشن اسنپ و تپسی از گوگل پلی حذف شده اند ولی شما همچنان می توانید جدیدترین نسخه آنها را از ایران اپس دانلود کنید. از طرفی اسنپ فراخور حال کاربران خود وب اپلیکیشنی را به آدرس app.snapp.ir معرفی نموده است. مهم نیست شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنید (اندروید، آی او اس، ویندوزفون یا هر سیستم عامل دیگری) کافی است فقط آدرس مذکور را در نوار آدرس مرورگرتان وارد کنید و از کلیه خدمات اسنپ بدون نیاز به اپلیکیشن آن استفاده کنید.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

حدود دو هفته پیش چندین اپلیکیشن معروف و پرطرفدار ایرانی همچون دیجی کالا، الوپیک، تخفیفان، دلیون و تپسی از اپ استور شرکت اپل حذف شدند. به نظر می رسد این حرکت در ادامه تحریم های ناعادلانه دولت آمریکا علیه کشورمان انجام شده باشد. و حالا پس از گذشت دو هفته گوگل پلی نیز با پیروی از همین سیاست حذف اپلیکیشن های پر دانلود و مهم ایرانی را آغاز کرده است. اولین قربانیان این اقدام دو اپلیکیشن معروف درخواست تاکسی آنلاین در ایران یعنی اسنپ و تپسی هستند. از این پس اگر این دو اپلیکیشن را در گوگل پلی جستجو کنید…

به این مطلب امتیاز دهید

حذف اپلیکیشن های اسنپ و تپسی از گوگل پلی - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید