ترفندها و راهکارها

روش های محافظت از صفحه نمایشگر گوشی

محافظت از صفحه نمایشگر گوشی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید اگر گوشی یا تبلتی نو خریده باشید یکی از دغدغه هایتان از همان ابتدا حفاظت از صفحه نمایشگر آن باشد. قطعا دلتان نمی خواهد که خط یا خشی روی صفحه گوشی تان بیافتد. حتی اگر سالهاست دارید از گوشی تان استفاده می کنید باز هم خط افتادن صفحه نمایشگر آن بسیار ناراحت کننده است. چرا که تقریبا 99 درصد ارتباط شما با گوشی تان از طریق صفحه لمسی آن انجام می شود. از طرفی زیبایی ظاهری گوشی تا حد زیادی به صفحه نمایشگر آن بستگی دارد و یک خط، خراش یا ترک می تواند این زیبایی را از بین ببرد. برای حفاظت از صفحه نمایشگر گوشی چند راهکار ساده وجود دارد که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم. با ایران اپس باشید!

از محافظ صفحه نمایشگر استفاده کنید

بهترین راه برای حفاظت از صفحه نمایشگر گوشی استفاده از محافظ صفحه است. محافظ صفحه معمولا در دو نوع پلاستیکی و شیشه ای در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. محافظ پلاستیکی بسیار ارزان است و ضخامت کمی دارد (حدود 0.1 میلیمتر). به همین دلیل از زیبایی ظاهری گوشی نمی کاهد. اما این نوع محافظ تا حدی در انتقال نور و رنگ ضعیف عمل میکند. محافظ شیشه ای به دلیل صاف تر و روشن تر بودن افت کمتری در انتقال نور و رنگ ها دارد. از طرفی اثر انگشت روی محافظ پلاستیکی بیشتر از شیشه ای می ماند. کار کردن با محافظ شیشه ای به دلیل سطح صاف و نرمی که دارد آسان تر است و حس بهتری به شما خواهد داد. اما محافظ پلاستیکی کمی چسبناک است و اصطکاک بیشتری بین انگشت و صفحه بوجود می آورد. همچنین محافظ شیشه ای به دلیل ضخامت بیشتری که دارد (حدود 0.5 میلیمتر) در برابر ضربات حفاظت بهتری از صفحه نمایشگر به عمل می آورد.

استفاده از محافظ صفحه نمایشگر

 

از کشیدن ناخن یا اجسام تیز روی صفحه نمایشگر خودداری کنید

صفحه نمایشگر موبایل های امروزی استحکام بیشتری دارند و با رعایت استانداردهایی همچون Corning Gorilla در مقابل خط و خش مقاوم ترند. اما این بدان معنا نیست که صفحه گوشی شما در مقابل خط و خش بیمه شده است! کشیدن ناخن روی صفحه که معمولا برای برداشتن لکه های سفت تر انجام می شود حتی با وجود محافظ صفحه می تواند خراش های میکروسکوپی روی صفحه ایجاد کند. بهتر است برای برداشتن لکه های سفت از یک دستمال کاغذی مرطوب استفاده کنید و چند مرتبه به آرامی دستمال کاغذی را روی لکه بکشید. البته اگر هنوز محافظ صفحه نگذاشته اید حتی بافت دستمال کاغذی هم می تواند باعث ایجاد خراش های ریز شود. برای پاک کردن صفحه نمایشگر گوشی قبل از قرار دادن صفحه محافظ از یک دستمال مخصوص مایکروفایبر استفاده کنید. پک مخصوص پاک کردن صفحه گوشی که شامل یک دستمال مایکروفایبر و مایع پاک کننده مخصوص برای پاک کردن صفحه است را می توانید از موبایل فروشی ها تهیه کنید.

خودداری از کشیدن ناخن یا اجسام تیز روی صفحه نمایشگر

 

انگشت تان را روی صفحه نمایشگر فشار ندهید

صفحات نمایشگر لمسی به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین تماس انگشت کار می کنند. بنابراین نیازی نیست انگشت تان را بی جهت روی صفحه فشار دهید. حتی زمانی که محافظ صفحه می گذارید از فشار دادن زیاد آن روی صفحه خودداری کنید. محافظ صفحه به صورت خودکار به صفحه نمایشگر می چسبد و نیازی به فشار ندارد. فشار دادن بیش از اندازه می تواند باعث ایجاد خراش های ریزی روی صفحه نمایشگر شود. مخصوصا اگر با همان فشار زیاد انگشت تان را روی صفحه حرکت هم بدهید.

عدم فشار بیش از حد روی صفحه نمایشگر با انگشت

 

صفحه نمایشگر را از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید

نور مستقیم آفتاب مخصوصا برای مدت های طولانی می تواند به صفحه نمایشگر گوشی شما آسیب بزند. تابش مستقیم نور آفتاب می تواند در عملکرد مایع ژلاتینی صفحه نمایشگر اختلال ایجاد کرده و مانع کارکرد صحیح آن شود. البته اثر آن شاید خیلی سریع به چشم نیاید. هر چند در برخی از فروم ها کاربران از این شکایت داشته اند که تنها با چند دقیقه رها کردن گوشی شان در نور مستقیم آفتاب عملکرد صفحه آن دچار اختلال شده است.

دور نگه داشتن صفحه نمایشگر از نور مستقیم آفتاب

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید اگر گوشی یا تبلتی نو خریده باشید یکی از دغدغه هایتان از همان ابتدا حفاظت از صفحه نمایشگر آن باشد. قطعا دلتان نمی خواهد که خط یا خشی روی صفحه گوشی تان بیافتد. حتی اگر سالهاست دارید از گوشی تان استفاده می کنید باز هم خط افتادن صفحه نمایشگر آن بسیار ناراحت کننده است. چرا که تقریبا 99 درصد ارتباط شما با گوشی تان از طریق صفحه لمسی آن انجام می شود. از طرفی زیبایی ظاهری گوشی تا حد زیادی به صفحه نمایشگر آن بستگی دارد و یک خط، خراش یا ترک می تواند این زیبایی را از بین…

به این مطلب امتیاز دهید

روش های محافظت از صفحه نمایشگر گوشی - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید