اخبار اخبار ایران اپس

چهارمین سال فعالیت مارکت اندرویدی ایران اپس

نسخه جدید ایران اپس

سه سال پیش همین روزها بود که اپ استور جدیدی با نام ایران اپس وارد بازار رقابتی اپ استورهای اندرویدی شد. ایران اپس از ابتدا کار خود را تنها با 5 هزار اپلیکیشن خارجی شروع کرد ولی در مدت سه سال توانست تعداد اپلیکیشن هایش را به بیش از 150 هزار اپلیکیشن ایرانی و خارجی برساند. در حال حاضر بیش از 20 هزار توسعه دهنده داخلی با ایران اپس همکاری کرده و آن را به عنوان بستری مناسب برای عرضه اپلیکشین های رایگان و فروش اپلیکیشن های پولی خود انتخاب کرده اند. رسیدن تعداد کاربران فعال ایران اپس به 8 میلیون کاربر و پیوستن روزانه 12 هزار کاربر جدید به اکوسیستم ایران اپس از جمله دستاوردهایی است که این مارکت اندرویدی در کمتر از مدت سه سال به آنها دست یافته است. همچنین بعد از رایزنی هایی که تیم پشتیبانی ایران اپس با توسعه دهندگان معروف خارجی همچون Kiloo، Ubisoft، Scopely، Atari و Sqaure Enix داشته موفق به عقد قراردادهایی با آنها شده است که بر اساس آن کاربران ایرانی می توانند آیتم های خریدنی در بازی های پرطرفداری همچون بازی Subway Surfers و بازی Walking Dead را به واحد پول ریال و با کارت های بانکی معمولی خریداری کنند.

اساسا مسئله رابط کاربری از همان روزهای اول مورد توجه خاص تیم فنی ایران اپس بوده و از زمان پیدایش ایران اپس تا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده و البته امکانات جدیدی نیز به آن اضافه شده است که از جمله آنها می توان به زمانبندی دانلودها، نشان کردن (بوک مارک کردن) اپلیکیشن ها و نمایش تعداد اپلیکیشن های قابل به روز رسانی به صورت عددی روی آیکن ایران اپس (مثل اپلیکیشن های ایمیل) اشاره کرد. و اکنون در سومین سالگرد راه اندازی اپ استور ایران اپس شاهد ارائه نسخه جدیدی از این اپ استور و امکانات جدیدی در آن هستیم که شاید برخی از آنها را در اپ استورهای ایرانی دیگر نتوانید پیدا کنید.

رابط کاربری جدید ایران اپس

اگر شما نیز از جمله کاربران ایران اپس باشید قطعا میدانید که امکان نظردهی در مورد اپلیکیشن ها و حتی پاسخ دادن به نظرات دیگران در ایران اپس وجود دارد. در نسخه جدید ایران اپس (نسخه 3.0) اگر کاربری به نظر شما پاسخ بدهد شما سریعا از طریق یک اعلان سروری که اصطلاحا به آن پوش گفته می شود از این موضوع مطلع خواهید شد. برای دریافت اعلان سروری نیازی نیست ایران اپس در گوشی شما باز باشد. به محض آنکه کاربری به نظر شما پاسخ داد این پاسخ را به صورت یک اعلان در نوار اعلانات گوشی تان مشاهده خواهید کرد. اگر یادتان باشد در نسخه های قبلی ایران اپس هر دسته بندی مثل پر فروش های هفته، حمایت از بازی های ایرانی و … با دو یا سه اپلیکیشن مشخص میشد و اگر میخواستید سایر اپلیکیشن های یک دسته بندی را ببینید باید گزینه "بیشتر" را لمس میکردید تا صفحه جدیدی باز شود و سایر اپلیکیشن های دسته بندی به نمایش در بیایید ولی در نسخه جدید ایران اپس هیچ نیازی نیست از صفحه ای که در آن هستید خارج شوید. کافی است انگشت تان را به صورت عرضی روی اپلیکیشن های یک دسته بندی حرکت دهید تا سایر اپلیکیشن های همان دسته بندی را ببینید. این در مورد اپلیکیشن های منتخب که ما بین دسته بندی ها نشان داده می شوند نیز صدق می کند. شما می توانید تا چهار اپلیکیشن منتخب را به همین ترتیب ببینید.

البته تغییرات دیگری هم در نسخه جدید ایران اپس اتفاق افتاده که ذکر همه آنها به تفصیل در این مقال نمی گنجد و از حوصله خواننده نیز خارج است اما به اختصار بعضی از این تغییرات عبارتند از: بازنگری رابط کاربری ایران اپس مطابق با آخرین استانداردهای جهانی، اضافه شدن بخش "تماشا" که در آن کاربران می توانند شاهد بیش از 40 هزار ویدیوی منتخب از برنامه ها و بازی ها باشند، انتشار آنی نظرها، استفاده بهینه از فضای رابط کاربری و فونت های کاربرپسند تر، بازنگری زیرساخت های فنی که باعث بارگذاری سریعتر صفحات و تعامل موثرتر با کاربر شده، ارائه نشان طلایی "منتخب" به برنامه ها و بازی ها بر اساس معیارهای ایران اپس و همگام سازی کامل نسخه جدید ایران اپس با پنل توسعه دهندگان.

بخش تماشا در رابط کاربری جدید ایران اپس

در زیر بخشی از صحبت های مدیر عامل شرکت دانش بنیان تدبیرگستران و صاحب برند ایران اپس را به مناسبت سومین سالگرد راه اندازی این مارکت اندرویدی می خوانید:
در اینجا قصد دارم سه خبر خوب به توسعه دهندگان و کاربران ایران اپس بدهم. اول اینکه به منظور جلب رضایت حداکثری توسعه دهندگان داخلی در آینده ای نزدیک امکان تسویه حساب هفتگی با این گروه از ذینفعان اکوسیستم ایران اپس فراهم خواهد گردید که می تواند برای توسعه دهندگانی که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند یا توسعه دهندگانی که تعداد اپلیکیشن های محدودی دارند خبر خوبی باشد.

خبر دیگر راه اندازی قریب الوقوع سیستم تبلیغات درون اپلیکیشنی است که می تواند به درآمد زایی بیشتر توسعه دهندگان و معرفی اپلیکیشن هایشان کمک شایانی کند. این سیستم تبلیغات موبایلی با مشارکت یکی از خوشنام ترین شرکت های فعال در این زمینه (صبا ویژن) انجام خواهد گرفت و در تمامی مراحل ایران اپس همراه عزیزان توسعه دهنده است و بالاخره اینکه به تمامی علاقمندان بازی و اپلیکیشن مژده می دهم که می توانند در روز 30 آذر و همزمان با تولد سه سالگی ایران اپس، از «جشنواره شب یلدا ایران اپس » هدیه بگیرند.

iranapps

دانلود نسخه جدید ایران اپس

 

جهت اطلاع از جشنواره شب یلدای ایران اپس به کانال تلگرام ما بپیوندید :

تلگرام ایران اپس

 

 

نظر بدهید