اخبار اخبار فن آوری

تماس تلفنی و پیام صوتی تلگرام

قابلیت تماس تلفنی برای تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بالاخره آن چیزی که همیشه جای خالی اش در تلگرام احساس می شد به آن اضافه شد: تماس تلفنی و پیام صوتی. هر چند این قابلیت ها فعلا برای کشورهای اروپایی و آمریکا فعال شده است ولی به گفته مدیران تلگرام به زودی برای سایر کشورهای دنیا از جمله ایران نیز فعال خواهد شد. حالا دیگر تلگرام هم مثل دیگر اپلیکیشن های پیام رسان معروف همچون وایبر و واتساپ از قابلیت تماس تلفنی برخوردار است به اضافه اینکه تمام تماس های تلفنی که از طریق تلگرام برقرار می کنید به صورت دوسویه کدگذاری (انکریپت) می شوند تا هیچ شخص دیگری غیر از تماس گیرنده و پاسخ دهنده تماس به محتویات تماس دسترسی نداشته باشد.

تلگرام برای آنکه شما را از امنیت تماس ها صد در صد مطمئن کند شیوه جالبی را در پیش گرفته است. هنگام برقراری تماس 4 آیکن شبیه به آنچه در شکل زیر می بینید برای شما و طرف دیگر مکالمه به نمایش در می آید که اگر برای هر دوی شما یکسان باشد می توانید کاملا از ایمن بودن تماس تان اطمینان داشته باشید. همچنین کلیه تماس ها در تلگرام به لطف برقراری مستقیم ارتباط بین دو دیوایس (peer to peer) از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. تلگرام از نزدیکترین سرور خود به شما برای برقراری تماس استفاده می کند و این یعنی مکالمه تلفنی با کمترین تاخیر زمانی صورت خواهد گرفت. همچنین به گفته مدیران تلگرام، نسخه جدید این اپلیکیشن از هوش مصنوعی برای برقراری هر چه بهتر تماس های تلفنی استفاده می کند و به مرور کیفیت این تماس ها را بهتر و بهتر خواهد کرد. طرز کار هوش مصنوعی تلگرام به این صورت است که در هر بار تماس تلفنی مشخصاتی همچون سرعت شبکه، پینگ و میزان مصرف دیتا را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و در ارتباط های بعدی سعی در بهینه سازی آنها خواهد کرد. البته حتی این هوش مصنوعی نیز به محتویات مکالمات شما دسترسی ندارد و فقط اطلاعاتی که در فوق گفته شد را مورد بررسی قرار میدهد.

کدگذاری دو سویه تلگرام در تماس های تلفنی

از دیگر تغییراتی که در نسخه جدید تلگرام اعمال شده اضافه شدن بخشی برای تماس های صوتی به صفحه تنظیمات است که از طریق آن می توانید: 1. مشخص کنید که چه کسانی اجازه تماس گرفتن با شما را دارند (مثلا فقط کانتکت هایتان) و 2. میزان مصرف دیتا برای تماس های تلفنی را با کاهش 25 تا 30 درصدی کیفیت تماس پایین بیاورید (وارد بخش Data and Storage شده و بعد گزینه Use Less Data را انتخاب کنید). همچنین می توانید کیفیت ویدیوهای ارسالی تان را نیز از این پس قبل از ارسال خودتان مشخص کنید. تلگرام اولویت شما در این مورد را به خاطر خواهد سپرد و در ارسال های بعدی به صورت خودکار ویدیوهای شما را با همان کیفیت ارسال خواهد کرد.

بخش تماس های تلفنی در تنظیمات تلگرام

لطفا توجه داشته باشید که قابلیت تماس تلفنی برای ایران فعلا در تلگرام فعال نشده است. به محض فعال شدن این قابلیت آیکن مربوط به آن در سمت راست پروفایل هر کدام از کانتکت هایتان قابل مشاهده خواهد بود (مطابق شکل) که با لمس آن می توانید با شخص مورد نظر تماس تلفنی بگیرید.

برقراری تماس تلفنی در تلگرام

 

دانلود برنامه اندرویدی تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

برای دریافت اخبار روز فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید.

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بالاخره آن چیزی که همیشه جای خالی اش در تلگرام احساس می شد به آن اضافه شد: تماس تلفنی و پیام صوتی. هر چند این قابلیت ها فعلا برای کشورهای اروپایی و آمریکا فعال شده است ولی به گفته مدیران تلگرام به زودی برای سایر کشورهای دنیا از جمله ایران نیز فعال خواهد شد. حالا دیگر تلگرام هم مثل دیگر اپلیکیشن های پیام رسان معروف همچون وایبر و واتساپ از قابلیت تماس تلفنی برخوردار است به اضافه اینکه تمام تماس های تلفنی که از طریق تلگرام برقرار می کنید به صورت دوسویه کدگذاری (انکریپت) می شوند تا هیچ شخص دیگری…

به این مطلب امتیاز دهید

تماس تلفنی برای تلگرام - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید