اخبار اخبار فن آوری

9 سال با اندروید؛ نامه یک کاربر به اندروید در نهمین سالگرد انتشار آن

نهمین سالگرد انتشار سیستم عامل اندروید
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpolice: اولین نسخه سیستم عامل اندروید (Android 1.0) دقیقا 9  سال پیش در چنین روزی "23 سپتامبر 2008 مصادف با 2 مهر 1387" منتشر شد. به همین مناسبت کاربری نامه ای به سیستم عامل اندروید نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست:

اندروید عزیزم!
9 سال است که با توییم! انگار همین دیروز بود که انتشار نسخه فرویو ات (Froyo – Android 2.2) را جشن گرفتیم. حالا دیگر نسخه 8.0 تو (اوریو) هم با قابلیت هایی مثل تصویر در تصویر در راه است. اندرویدم! تا به حال به این زیبایی نشده بودی! از آن دفعه اولی که همدیگر را دیدیم خیلی تغییر کردی! یادم هست نه سال پیش که رفتم گوشی بخرم تو را روی آن گوشی LG G1 دیدم. این آغاز آشنایی ما بود! از آن موقع به بعد تو خیلی تغییر کردی. رابط کاربری ات با نسخه 4.4 (کیت کت) و 5.0 (لولی پاپ) خیلی بهتر شد طوری که من اصلا فکر می کردم بهتر از این نمیشود! اما با نسخه 8.0 (اوریو) تو باز هم بهتر می شوی و قابلیت های جدیدی مثل کانال اعلانات، تصویر در تصویر و … قرار است به تو اضافه شود.

نسخه های مختلف اندروید با شیرینی هایشان!

بعد از این روند رشدت کمی کند شد. تو هنوز داشتی با تولید کننده های موبایل سر و کله می زدی و خیلی نمی توانستی خودنمایی کنی. یه روز اما یه گوشی جدید به اسم نکسوس اومد و دوباره همه چی عوض شد. ما باید با همدیگه می موندیم! اما هیچ رابطه و دوستی بی عیب و نقص نیست. می دونستم که از اقتصادی بودن من بدت میاد! اینکه همیشه می خواستم باطری گوشیم بیشتر شارژ رو نگه داره و اینکه صفحه گوشیم کوچیکتر بشه! تو باز هم ولی تغییر کردی و با بسته های (پچ های) امنیتی امنیتت بیشتر شد اما دیگه مثل قبل ماجراجو نبودی. می فهمم! هر دوی ما داریم بزرگم می شیم و تغییر می کنیم اما من هنوز عاشق آزادی عملی هستم که روزهای اول داشتیم.

عشق یک کاربر به سیستم عامل اندروید!

بعضی وقت ها فکر می کنم باید بیشتر با هم ارتباط برقرار کنیم! قبلا با هم بیشتر ارتباط داشتیم اما حالا ارتباطمان در یک سلام و خداحافظ خلاصه شده! انگار مثل قبل با هم دوست نیستیم ولی داریم تلاش می کنیم که باشیم. 9 سال از دوستی ما می گذرد و هر دوی ما بهتر شدیم. حالا دیگه قراره قابلیت های جدیدی مثل تصویر در تصویر به تو اضافه بشه.

فکر می کنی همین روزها نسخه هشتت بیرون بیاد یا باید بازم صبر کنیم؟!

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpolice: اولین نسخه سیستم عامل اندروید (Android 1.0) دقیقا 9  سال پیش در چنین روزی "23 سپتامبر 2008 مصادف با 2 مهر 1387" منتشر شد. به همین مناسبت کاربری نامه ای به سیستم عامل اندروید نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست: اندروید عزیزم! 9 سال است که با توییم! انگار همین دیروز بود که انتشار نسخه فرویو ات (Froyo – Android 2.2) را جشن گرفتیم. حالا دیگر نسخه 8.0 تو (اوریو) هم با قابلیت هایی مثل تصویر در تصویر در راه است. اندرویدم! تا به حال به این زیبایی نشده بودی!…
سالگرد انتشار اندروید با اندروید اوریو

User Rating: Be the first one !

نظر بدهید