اخبار اخبار فن آوری

گوگل پلی پنج ساله شد

پنجمین سالگرد راه اندازی مارکت گوگل پلی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس: پنج سال پیش در چنین روزی (شانزدهم اسفند سال 1390) مارکت اندرویدی گوگل پلی پا به عرصه وجود گذاشت. گوگل پلی نه فقط یک مارکت اندرویدی که محلی برای دانلود جدیدترین فیلم ها، فایل های موسیقی و کتاب های الکترونیکی نیز هست. به عبارتی گوگل پلی را علاوه بر یک اپ استور اندرویدی میتوان محلی برای عرضه محصولات فرهنگی نیز دانست.

رشد گوگل پلی در طول این پنج سال قابل تحسین بوده است. مارکتی که در ابتدای کار خود تنها 2300 اپلیکیشن داشت اکنون بر اساس آخرین آمار بیش از 2.6 میلیون اپلیکیشن را در خود جای داده و تعداد کاربرانش به بیش از 1 میلیارد کاربر از 190 کشور دنیا رسیده است. کاربرانی که میتوانند علاوه بر اپلیکیشن به بیش از 40 میلیون فایل موسیقی، 5 میلیون کتاب الکترونیکی و صدها هزار فیلم هم دسترسی داشته باشند. اپلیکیشن گوگل پلی این روزها یکی از اپلیکیشن هایی است که به صورت پیش فرض در کلیه گوشی ها و تبلت های اندرویدی و حتی کروم بوک ها نصب شده است. متاسفانه به دلیل مسائل مربوط به تحریم ها دسترسی به این اپ استور در کشور ما با مشکلاتی همراه است و دانلود از آن نیز در بسیاری موارد به کندی انجام میشود. این در واقع یکی از اهداف راه اندازی اپ استوری ایرانی به نام ایران اپس بود تا کاربران ایرانی علاوه بر دسترسی به دهها هزار اپلیکیشن ایرانی و بومی که شاید حتی در گوگل پلی پیدا نکنند بتوانند به راحتی و بدون افت سرعت به برترین اپلیکیشن های خارجی که در این مارکت بزرگ اندرویدی عرضه میشوند نیز دسترسی داشته باشند. همه چی به روز! این یکی از شعارهای ایران اپس است و معنای آن این است که هر اپلیکیشنی که در گوگل پلی به روز شود در کمتر از چند دقیقه در ایران اپس نیز به روز میشود و بنابراین شما برای به روز کردن اپلیکیشن هایتان باز هم نیازی به گوگل پلی نخواهید داشت.

پر دانلود ترین بازی ها و برنامه های اندرویدی گوگل پلی

گوگل پلی مطابق رسم همیشگی خود آماری از پر دانلود ترین بازی ها و اپلیکیشن ها را در سالروز راه اندازی اش ارائه کرده است که البته شما میتوانید همه آنها را از ایران اپس نیز دانلود کنید. البته به غیر از اپلیکیشن فیس بوک که انتشار آن فعلا از طرف وزارت ارشاد ممنوع اعلام شده است.

پردانلودترین بازی ها اندروید

Candy Crush Saga
Subway Surfers
Temple Run 2
Despicable Me
Clash of Clans

پردانلودترین برنامه های اندروید

Facebook
 Facebook Messenger
Pandora Radio
Instagram
Snapchat

برای اطلاع از اخبار و مقالات مفید در زمینه برنامه های اندروید در خبرنامه ایران اپس عضو شوید

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

سرویس خبری ایران اپس: پنج سال پیش در چنین روزی (شانزدهم اسفند سال 1390) مارکت اندرویدی گوگل پلی پا به عرصه وجود گذاشت. گوگل پلی نه فقط یک مارکت اندرویدی که محلی برای دانلود جدیدترین فیلم ها، فایل های موسیقی و کتاب های الکترونیکی نیز هست. به عبارتی گوگل پلی را علاوه بر یک اپ استور اندرویدی میتوان محلی برای عرضه محصولات فرهنگی نیز دانست. رشد گوگل پلی در طول این پنج سال قابل تحسین بوده است. مارکتی که در ابتدای کار خود تنها 2300 اپلیکیشن داشت اکنون بر اساس آخرین آمار بیش از 2.6 میلیون اپلیکیشن را در خود…

به این مطلب امتیاز دهید

گوگل پلی - 9.8

9.8

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

نظر بدهید