ترفندها و راهکارها

چگونه فایل ویدیویی را در واتساپ به گیف (GIF) تبدیل کنیم؟

تبدیل فایل های ویدیویی به گیف در واتساپ
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

پیام رسان واتساپ همچنان موقعیت خود را به عنوان یکی از برترین برنامه های پیام رسان حفظ کرده است و هر چند برنامه های پیام رسان دیگر همچون تلگرام در برخی از کشورها همچون کشور خودمان کاربران بیشتری دارند ولی در مجموع کاربران واتساپ در سراسر دنیا از سایر پیام رسان ها بیشتر است (جهت اطلاع از آمار دقیق آن به مقاله "پیام رسان واتساپ، پر استفاده ترین (آمار پیام رسان ها)" در همین وبلاگ مراجعه نمایید). این هم می تواند به دلیل تنوع امکاناتی باشد که واتساپ در اختیار کاربرانش می گذارد و هم به دلیل عملکرد مطمئن و غیر قابل خدشه این پیام رسان. شاید امکان ارسال فایل های GIF متحرک در پیام رسان های دیگری به غیر از واتساپ هم وجود داشته باشد ولی آیا می دانستید که می شود بدون استفاده از ویرایشگرهای ویدیویی یک فایل ویدیویی را مستقیما از درون خود واتساپ به یک فایل GIF تبدیل کرده و آن را برای دیگران ارسال کرد. خوب اگر می خواهید بدانید چگونه ادامه مقاله را بخوانید.

قبل از هر چیز لطفا توجه داشته باشید که در حال حاضر فقط 6 ثانیه از فایل ویدیویی شما می تواند به GIF تبدیل شود بنابراین یا باید طول فایل ویدیویی کلا 6 ثانیه باشد یا اینکه 6 ثانیه از یک فایل ویدیویی بزرگتر را برای تبدیل انتخاب کنید. شما می توانید ویدیویی را از بین فایل های ویدیویی که قبلا در گوشی یا تبلت تان ذخیره کرده اید انتخاب کنید یا در همان لحظه ای که در حال چت هستید از هر سوژه ای که میخواهید فیلم بگیرید. اگر فایل ویدیویی تان آماده است آیکن گیره در گوشه سمت راست صفحه چت در واتساپ را لمس کنید. حالا گزینه گالری را انتخاب کرده و بعد فایل ویدیویی که می خواهید به گیف تبدیل کنید را انتخاب کنید. صفحه جدیدی باز می شود که در آن می توانید ویدیویتان را ویرایش کنید. آیکن دوربین را در گوشه سمت راست این صفحه لمس کنید.

روش تبدیل فایل های ویدیویی به گیف در واتساپ

کلمه GIF جای آیکن را خواهد گرفت. حالا می توانید کارهایی مثل اضافه کردن نوشته یا تعیین 6 ثانیه ای از فایل ویدیویی که میخواهید به گیف تبدیل کنید را انجام دهید. کافی است فقط نشانگرهایی که روی نوار سبز رنگ می بینید را حرکت دهید و دقیقا همان قسمتی از ویدیو را که می خواهید انتخاب کنید. برای ارسال فایل گیف تان می توانید آیکن سبز رنگی که در پایین صفحه وجود دارد و علامتی شبیه به فلش روی آن قرار گرفته است را لمس کنید.

دانلود برنامه اندرویدی واتساپ از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

پیام رسان واتساپ همچنان موقعیت خود را به عنوان یکی از برترین برنامه های پیام رسان حفظ کرده است و هر چند برنامه های پیام رسان دیگر همچون تلگرام در برخی از کشورها همچون کشور خودمان کاربران بیشتری دارند ولی در مجموع کاربران واتساپ در سراسر دنیا از سایر پیام رسان ها بیشتر است (جهت اطلاع از آمار دقیق آن به مقاله "پیام رسان واتساپ، پر استفاده ترین (آمار پیام رسان ها)" در همین وبلاگ مراجعه نمایید). این هم می تواند به دلیل تنوع امکاناتی باشد که واتساپ در اختیار کاربرانش می گذارد و هم به دلیل عملکرد مطمئن و…

به این مطلب امتیاز دهید

تبدیل فایل های ویدیویی به گیف در واتساپ - 9

9

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید