اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

حالت آفلاین اینستاگرام

قابلیت های آفلاین برای اینستاگرم
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اینستاگرم یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیاست که بیش از 80 درصد از کاربران فعال آن (بیش از 600 میلون نفر) کاربرانی هستند که خارج از آمریکا سکونت دارند و از این رو ممکن است به هر دلیل محدودیت هایی در استفاده از اینترنت داشته باشند یا دسترسی به اینترنت پرسرعت برای آنها مقدور نباشد. اینستاگرم در کنفرانس F8 Developer فیس بوک از به روز رسانی جدید خود "حالت آفلاین اینستاگرام" پرده برداری کرد که از طریق آن می‌توان بدون نیاز به اتصال به اینترنت (به صورت آفلاین) به اکثر بخش‌های سرویس به اشتراک‌گذاری تصویر و قابلیت جستجو در اینستاگرم دسترسی داشت.

نحوه عملکرد حالت آفلاین

اینستاگرم برای ارائه آفلاین قابلیت هایش در واقع از حافظه نهانگاهی (کش) خود بهره می برد. اگر بخشی از اپلیکیشن هنگام آنلاین بودن باز شود آن بخش در حافظه نهانگاهی اینستاگرم ذخیره می شود و دفعه بعد که اینستاگرم را به صورت آفلاین باز کنید آخرین محتویاتی که در حافظه نهانگاهی آن ذخیره شده بودند نمایش داده می شوند. این رویکرد در بخش‌های متفاوت اپلیکیشن اینستاگرم همچون بخش خوراک (فید)، جستجو و حتی پروفایل‌ هایی که قبلا آنها را دیده‌ اید مورد استفاده واقع شده است. به گفته یکی از مهندسین اینستاگرم به نام هندری، کاربران اینستاگرم از این پس می توانند حتی به صورت آفلاین برای پست ها نظر بگذارند، آنها را لایک کنند، فایل های چند رسانه ای را ذخیره کنند و هر کاربر دیگری که خواستند را دنبال (فالو) یا لغو دنبال (آنفالو) کنند. تمامی این عملیات در نوبت انجام شدن باقی خواهند ماند و به محض آنلاین شدن کاربر انجام خواهند شد. شایان ذکر است که قابلیت های آفلاین فعلا فقط برای نسخه اندرویدی اینستاگرم ارائه شده اند ولی تا چند ماه آینده برای سیستم عامل آی او اس نیز عرضه خواهند شد. همچنین فعلا صحبتی از طرف مدیران اینستاگرم مبنی بر دسترس بودن بخش stories به صورت آفلاین نشده ولی گمان می رود این بخش نیز به زودی به صورت آفلاین در دسترس کاربران قرار گیرد.

نمایی از قابلیت های آفلاین نسخه جدید اینستاگرم

با اضافه شدن قابلیت های آفلاین برای اینستاگرم این شبکه اجتماعی پرطرفدار قادر خواهد بود جایگاه بهتری در کشورهای در حال توسعه که دسترسی به اینترنت در آنها با محدودیت هایی مواجه است پیدا کند. این تجربه قبلا در مورد اپلیکیشن فیس بوک لایت موفقیت آمیز بوده و باعث جذب 200 میلیون کاربر جدید برای این اپلیکیشن در طول یک سال شده است. با توجه به دلایلی که ذکر شد به نظر می رسد همین تجربه در مورد اینستاگرم نیز موفقیت آمیز باشد.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

برای دریافت اطلاعات و اخبار روز در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اینستاگرم یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیاست که بیش از 80 درصد از کاربران فعال آن (بیش از 600 میلون نفر) کاربرانی هستند که خارج از آمریکا سکونت دارند و از این رو ممکن است به هر دلیل محدودیت هایی در استفاده از اینترنت داشته باشند یا دسترسی به اینترنت پرسرعت برای آنها مقدور نباشد. اینستاگرم در کنفرانس F8 Developer فیس بوک از به روز رسانی جدید خود "حالت آفلاین اینستاگرام" پرده برداری کرد که از طریق آن می‌توان بدون نیاز به اتصال به اینترنت (به صورت آفلاین) به اکثر بخش‌های سرویس به اشتراک‌گذاری تصویر و قابلیت جستجو در…

به این مطلب امتیاز دهید

حالت آفلاین – قابلیت جدید نسخه اندرویدی اینستاگرم - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 2 votes)

نظر بدهید