اخبار اخبار فن آوری

نمایشگاه TGC پلی برای جهانی شدن صنعت بازی سازی ایران

نمایشگاه بازی های رایانه ای TGC
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس: نمایشگاه بین‌ المللی TGC نخستین رویداد تجاری B2B در ایران است که می‌ کوشد با همکاری انحصاری شرکت Game Connection  فرانسه به پلی ارتباطی بین بازی سازان ایرانی و خارجی تبدیل شده و زمینه توسعه بین ‌المللی این صنعت را فراهم آورد. مهرداد آشتیانی، مدیر نمایشگاه TGC هدفمند بودن نمایشگاه در راستای برگزاری جلسات و توافقات تجاری را یکی از ویژگی های مهم این نمایشگاه برشمرد و گفت: "در نمایشگاه‌ های B2B که در ایران برگزار می شود معمولا ساز و کاری برای تنظیم قرارهای تجاری وجود ندارد. اما گیم کانکشن یکی از بهترین اپلیکیشن های تنظیم قرار ملاقات را در اختیار ما قرار داده و شرکت ها می توانند از طریق همین اپلیکیشن نسبت به تنظیم قرارهای خود اقدام کنند." وی با بیان این که گیم کانکشن متعهد به حضور 30 خریدار بین ‌المللی در این رویداد شده است ادامه داد: "در مهر ماه مدیران بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و گیم کانکشن با گروه ‌های مختلف بازی‌سازی جلسات مختلفی را برگزار کرده و نیازمندی ها مشخص شد تا بر همین اساس از شرکت ‌های خارجی دعوت به عمل آید."

اهداف نمایشگاه TGC

آشتیانی، مدیر پروژه TGC در نشستی خبری اظهار داشت: "TGC با هدف ایجاد یک شاهراه ارتباطی میان بازیگران کلیدی صنعت بازی های رایانه ای در ایران و خاورمیانه و صنعت بازی‌سازی جهانی برگزار میشود. برگزاری 60 کنفرانس با حضور 30 سخنران تراز اول بین‌المللی در 5 حوزه طراحی بازی، تولید، کسب و کار، فنی و هنری از جمله برنامه های پیش بینی شده برای نمایشگاه است. همچنین 5 کلاس یک روزه در هر بخش برگزار خواهد شد. روزی هم برای ناشران با عنوان روز ناشران در نظر گرفته شده تا در آن روز تولید‌کنندگان و ارایه‌دهندگان محتوای داخلی در حضور ناشران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به معرفی پروژه های خود بپردازند. بازی سازان مستقل نیز در صورتی که محصول قابل عرضه ای در نمایشگاه داشته باشند از یک غرفه رایگان 4 متری برخوردار خواهند شد."

مدیر نمایشگاه TGC در کنفرانس خبری

همکاری با گیم کانکشن

آشتیانی با اشاره به همکاری شرکت فرانسوی گیم کانکشن در برگزاری نمایشگاه TGC گفت: "این شرکت نمایشگاه‌های معروف Game Connection را در فرانسه و آمریکا برگزار می کند و قرار است به صورت انحصاری در خاورمیانه با ایران همکاری داشته باشد. گیم کانکشن متعهد به همکاری برای تهیه محتوای سخنرانان خارجی، دعوت از 30 خریدار خارجی، بازاریابی بین المللی، تسهیل ایاب و ذهاب سخنرانان و خریداران خارجی، اختصاص اپلیکیشن قرار ملاقات قدرتمندش  (Meeting Application)  به این رویداد و کمک به مدیریت و برگزاری نمایشگاه شده است. "

نمایشگاه TGC و شرکت های دانش بنیان

آشتیانی مدیر نمایشگاه TGC در رابطه با حمایت از شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه گفت: "معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌ های دانش ‌بنیان در حوزه بازی ‌های رایانه ‌ای برای حضور در این رویداد تسهیلات حمایتی پرداخت می کند. همچنین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز غرفه 4 متری به رایگان در اختیار بازی ‌سازان مستقل قرار خواهد داد. بازی‌سازان مستقل برای گرفتن این غرفه‌ های رایگان می توانند درخواست خود را به ایمیل contact@tehrangamecon.com ارسال نمایند. علاوه بر این قرار است Pierre Pilon آموزش دهنده اصلی پروژه  Pitch Trainer از شرکت Ubisoft Montréal کارگاهی یک روزه برای بازی سازان ایرانی برگزار کند. که در آن نحوه معرفی بازی به ناشران بین‌المللی را به آنها معرفی خواهد کرد. پس از این کارگاه نیز به شرکت‌ های علاقه‌مند مشاوره تخصصی ارائه خواهد شد." وی با بیان این که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت ارشاد و ارتباطات حمایت خود را از TGC اعلام کرده ‌اند گفت: "شرکت ‌های سامسونگ، موسسه دانش بنیان رویال و شرکت تپسل در حال حاضر اسپانسرهای این رویداد هستند. لازم به ذکر است که موسسه دانش بنیان رویال نیز تا سقف یک میلیارد تومان از شرکت‌های برگزیده روز ناشران نمایشگاه TGC حمایت خواهد کرد."

 

برای دریافت آخرین اخبار این نمایشگاه در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

سرویس خبری ایران اپس: نمایشگاه بین‌ المللی TGC نخستین رویداد تجاری B2B در ایران است که می‌ کوشد با همکاری انحصاری شرکت Game Connection  فرانسه به پلی ارتباطی بین بازی سازان ایرانی و خارجی تبدیل شده و زمینه توسعه بین ‌المللی این صنعت را فراهم آورد. مهرداد آشتیانی، مدیر نمایشگاه TGC هدفمند بودن نمایشگاه در راستای برگزاری جلسات و توافقات تجاری را یکی از ویژگی های مهم این نمایشگاه برشمرد و گفت: "در نمایشگاه‌ های B2B که در ایران برگزار می شود معمولا ساز و کاری برای تنظیم قرارهای تجاری وجود ندارد. اما گیم کانکشن یکی از بهترین اپلیکیشن های…

به این مطلب امتیاز دهید

TGC پلی برای جهانی شدن صنعت بازی سازی ایران - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 4.58 ( 4 votes)

نظر بدهید