اخبار اخبار فن آوری

پیام رسان واتساپ، پر استفاده ترین (آمار پیام رسان ها)

پیام رسان واتس اپ پر استفاده ترین پیام رسان دنیا
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس: برنامه واتس اپ یکی از معروف ترین برنامه های پیام رسان در دنیاست. 55.6 درصد از جمعیت دنیا در بیش از 109 کشور از این برنامه استفاده می کنند. هندوستان، برزیل، مکزیک و روسیه از جمله مهمترین این کشورها هستند. کاربران فعال واتس اپ در ماه حدود یک میلیارد نفر تخمین زده شده اند. این پیام رسان تنها در کشور هندوستان بیش از 70 میلیون کاربر را به خود جذب کرده است. بر اساس آخرین تحقیقی که SimilarWeb در مورد اپلیکیشن های پیام رسان در نیمه سال 2016 انجام داده واتس اپ با داشتن کاربرانی در بیش از 109 کشور دنیا از جمع 187 کشور مقام اول را در بین برنامه های پیام رسان دارد.

مقام دوم به پیام رسان فیس بوک اختصاص دارد که کاربرانش در 49 کشور دنیا همچون استرالیا، کانادا و آمریکا پراکنده اند. وایبر در این میان مقام سوم را دارد و کاربرانش در 10 کشور دنیا پراکنده اند. این پیام رسان بیشترین محبوبیت را در کشورهای اروپای شرقی همچون بلاروس، مولدووا و اوکراین دارد. بر اساس تحقیق فوق بیش از 65 درصد از دارندگان گوشی های هوشمند در اوکراین از این پیام رسان استفاده می کنند. لاین، وی چت و تلگرام بعد از پیام رسان های فوق در مقام های بعدی قرار گرفته اند و کاربران شان بیشتر در ژاپن، چین و ایران هستند.

آمار استفاده از پیام رسان واتس اپ در دنیا

نکته قابل توجه در تحقیق فوق آن است که پیام رسان بی بی ام از بلک بری هنوز طرفداران زیادی در کشور اندونزی دارد. در واقع 87.5 درصد از کاربران اندرویدی در اندونزی هنوز از این پیام رسان استفاده می کنند که فاصله فاحشی با کشورهای دیگر دارد. این در حالی است که میزان استفاده از این پیام رسان در کشورهای آمریکا، استرالیا و انگلیس کمتر از یک درصد است. به هر حال آنچه از تحقیق فوق بر می آید آن است که واتس اپ با وجود معروفیت پیام رسان های دیگر همچون تلگرام و وایبر با فاصله ای قابل توجه از پیام رسان های دیگر جلوتر است.

برای استفاده از واتس اپ نیازی به درست کردن نام کاربری و گذرواژه نیست چرا که واتس اپ درست مثل اپلیکیشن های پیامک زن از شماره تلفن شما به عنوان نام کاربری تان استفاده می کند و افرادی که در دفترچه تلفن گوشی تان دارید را به طور خودکار به لیست دوستان تان در واتس اپ اضافه می کند. ضمنا هر شخص دیگری که بعدا به دفترچه تلفن تان اضافه کنید نیز به لیست دوستان تان در واتس اپ اضافه می شود. امکاناتی همچون امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود با دیگران، دوست شدن با افرادی که در دفترچه تلفن دیگران هستند، تعیین پشت زمینه برنامه به دلخواه خود، ارسال پیشینه چت های خود از طریق ایمیل، ارسال یک پیام به دهها نفر به صورت همزمان و امکان ارسال یا دریافت پیام های واتس اپی از طریق مرورگرهای اینترنتی از دیگر امکانات قابل توجه در واتس اپ به شمار می آیند.

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

نظر بدهید