آموزش ترفندها و راهکارها

آموزش تبدیل فایل ویدیویی به GIF در واتس اپ

روش تبدیل ویدیو به گیف در واتس اپ
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

یکی از قابلیت های جالب پیام رسان واتس اپ که فعلا در هیچ پیام رسان دیگری از جمله تلگرام وجود ندارد قابلیت تبدیل فایل ویدیویی به یک فایل GIF متحرک است. این یعنی شما می توانید هر فایل ویدیویی را به یک فایل GIF متحرک تبدیل کرده و آن را برای دوستان تان ارسال کنید. مزیت این روش آن است که اندازه فایل GIF به مراتب کمتر از فایل ویدیویی است. لذا هم شما و هم دوستان تان پهنای باند و زمان کمتری را برای دیدن یک فایل GIF صرف خواهید کرد. البته یک محدودیت هم وجود دارد. آن هم اینکه تنها 6 ثانیه از یک فایل ویدیویی را می توانید برای تبدیل کردن انتخاب کنید.

این قابلیت بیشتر به درد زمان هایی می خورد که بخواهید یک سوتی یا حرکت بامزه که چندین ثانیه بیشتر به طول نمی انجامد را برای دیگران ارسال کنید. به هر حال تمام کار ویرایش و ارسال از داخل خود اپلیکیشن واتس اپ انجام می شود. به عبارت دیگر شما برای ویرایش یا بریدن هر قسمت از ویدیو که مد نظرتان است نیازی به خروج از اپلیکیشن واتس اپ ندارید.

روش تبدیل ویدیو به فایل گیف در واتس اپ

اپلیکیشن واتس اپ را باز کرده و روی هر کدام از افراد موجود در لیست دوستان تان (کانتکت هایتان) که می خواهید فایل GIF را برای او ارسال کنید کلیک کنید. با این کار پنجره چت با فرد مورد نظر باز می شود. حال مطابق شکل زیر روی آیکن گیره در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس از گالری گوشی تان فایل ویدیویی مورد نظر را انتخاب کنید.

تبدیل ویدیو به گیف در واتس اپ

صفحه ویرایش ویدیو مطابق شکل زیر باز می شود. آیکن دوربین در گوشه سمت راست بالای صفحه را لمس کنید تا آیکن GIF جای آن را بگیرد. همانطور که در شکل می بینید فریم های فایل ویدیویی شما در پایین صفحه نشان داده می شوند. در زیر فریم ها یک نوار و دو لغزه سبز رنگ نیز وجود دارند. شما می توانید با حرکت دادن این لغزه ها هر قسمت از فایل ویدیویی تان را که دوست داشتید انتخاب کنید.

نمایی از صفحه تبدیل ویدیو به گیف در واتس اپ

لغزه سمت چپ شروع و لغزه سمت راست پایان فایل GIF شما را مشخص می کنند. ضمنا می توانید در قسمت "Add a Caption" هر پیامی که خواستید را نیز زیر فایل گیف تان اضافه کنید. لطفا توجه داشته باشید که بازه زمانی که برای فایل گیف تان انتخاب می کنید نباید از شش ثانیه تجاوز کند. حال برای ارسال فایل گیف تان کافی است فقط آیکن فلش سبز رنگ در گوشه سمت راست پایین صفحه را لمس کنید.

دانلود جدیدترین نسخه پیام رسان واتس اپ از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

یکی از قابلیت های جالب پیام رسان واتس اپ که فعلا در هیچ پیام رسان دیگری از جمله تلگرام وجود ندارد قابلیت تبدیل فایل ویدیویی به یک فایل GIF متحرک است. این یعنی شما می توانید هر فایل ویدیویی را به یک فایل GIF متحرک تبدیل کرده و آن را برای دوستان تان ارسال کنید. مزیت این روش آن است که اندازه فایل GIF به مراتب کمتر از فایل ویدیویی است. لذا هم شما و هم دوستان تان پهنای باند و زمان کمتری را برای دیدن یک فایل GIF صرف خواهید کرد. البته یک محدودیت هم وجود دارد. آن هم…

به این مطلب امتیاز دهید

آموزش تبدیل فایل ویدیویی به GIF در واتس اپ - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید