اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

آپدیت جدید تلگرام (نسخه 4.5) با امکاناتی بهتر از گذشته

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

تلگرام از جمله پیام رسان هایی است که شاید بخشی از معروفیتش را مدیون آپدیت های به موقع خود باشد. آپدیت هایی که فقط به رفع چندین اشکال نرم افزاری (باگ) بسنده نکرده و هر کدام امکانات جدیدی را به تلگرام اضافه کرده اند. بالاخص آپدیت های اخیر که امکانات آنها به نوعی نوآورانه و مورد نیاز کاربران نیز هست. به تازگی نسخه جدیدی از تلگرام (نسخه 4.5) ارائه شده که باز هم در آن شاهد اضافه شدن امکانات جدیدی به این پیام رسان هستیم. در زیر نگاه کوتاهی به امکانات این نسخه خواهیم انداخت.

آلبوم ها

از این پس هر موقع چندین عکس یا فایل ویدیویی را پشت سر هم ارسال کنید این فایل ها شبیه به یک کولاژ در کنار هم قرار گرفته (مطابق شکل زیر) و ارسال می شوند. این باعث میشود فضای کمتری از صفحه چت اشغال شود و شما یا دریافت کننده فایل ها مجبور نباشید برای دیدن تمام عکس ها و فایل های ویدیویی زیاد در صفحه پویش (اسکرول) کنید. این کولاژ که خود تلگرام به آن نام آلبوم را داده است میتواند تا 10 عکس یا فایل ویدیویی را در خود جای دهد. هنگام دیدن یک عکس از یک آلبوم سایر عکس ها به صورت ردیفی در پایین صفحه دیده خواهند شد. شما می توانید با حرکت عرضی انگشت روی صفحه از یک عکس به عکس دیگر بروید.

آلبوم ها در نسخه جدید تلگرام

ضمنا از این پس می توانید ترتیب به اشتراک گذاری عکس ها را نیز مشخص کنید. هر عکسی که برای به اشتراک گذاری انتخاب می شود شماره خاص خودش را خواهد داشت که نشان دهنده ترتیب آن در مجموعه ای از عکس های ارسالی است. به این ترتیب شما می توانید از ترتیب ارسال عکس هایتان نیز مطمئن باشید. این به خصوص برای مواردی که مثلا یک سری از عکس ها دارای ترتیب زمانی هستند و نباید پس و پیش ارسال شوند به درد بخور خواهد بود.

امکان داشتن بیش از یک عکس پروفایل

از این پس در تلگرام می توانید بیش از یک عکس برای پروفایل تان داشته باشید. یکی از این عکس ها عکس اصلی پروفایل خواهد شد و سایر عکس ها هم با لمس این عکس قابل رویت خواهند بود. کافی است فقط قاب دایره ای شکل عکس پروفایل را لمس کنید تا سایر عکس های یک پروفایل به شما نشان داده شود. در اینجا هم مثل آلبوم ها می توانید با حرکت عرضی انگشت از عکسی به عکس دیگر بروید. تمام عکس های پروفایل نیز به صورت ردیفی در پایین صفحه نشان داده خواهند شد.

امکان داشتن بیش از یک عکس برای پروفایل تان

اضافه شدن بخش پیام های ذخیره شده

پیام های ذخیره شده (Saved Massages) در واقع بخشی است که می توانید هر پستی اعم از پیام، تصویر یا فایل ویدیویی را در آن ذخیره کنید. کافی است فقط پست مورد علاقه تان را انتخاب کرده و آن را به بخش پیام های ذخیره شده ارسال مجدد (فوروارد) کنید. بدین ترتیب می توانید مجموعه ای از پست های مورد علاقه تان را در یک محل داشته باشید.

بخش پیام های ذخیره شده در نسخه جدید تلگرام

ضمنا هر پستی در بخش پیام های ذخیره شده دارای دکمه "برو به" است. با لمس این دکمه شما به محل اصلی یک پست در یک چت، کانال یا گروه هدایت خواهید شد. این هم برای آن است که احیانا اگر مفهوم یک پست برایتان گنگ و نا آشنا بود بتوانید با دیدن پست های قبلی یا بعدی اش از آن سر در بیاورید. بخش پیام های ذخیره شده همواره در بالای لیست به اشتراک گذاری یا ارسال مجدد (فوروارد) نشان داده می شود (مطابق شکل) تا بدین ترتیب دسترسی به آن آسان تر شود. خود بخش پیام های ذخیره شده نیز در منوی کناری تلگرام قرار داده شده است (در نسخه اندرویدی تلگرام).

ارسال مجدد برای بخش پیام های ذخیره شده

بهبود قابلیت جستجو

الگوریتم جستجو در این نسخه از تلگرام بهبود یافته و امکان جستجوی نام کانال های همگانی، گروه ها و حتی روبات های تلگرامی را نیز برای کاربران فراهم آورده است. برای یافتن یک کانال همگانی، گروه یا روبات کافی است فقط نام آن را جستجو کنید. کانال ها، گروه ها یا روبات های معروفتر در ابتدای لیست نتایج جستجو قرار خواهند گرفت.

ثابت کردن پیام ها در یک کانال

از این پس مدیران (ادمین های) یک کانال می توانند پیامی را در کانال ثابت کنند. به طوری که با پویش (اسکرول) در یک کانال آن پیام در جای خود ثابت بماند. این می تواند بهترین وسیله برای جلب نظر اعضای یک کانال به یک پیام یا اعلان مهم باشد.

ثابت کردن یک پیام در کانال
 

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

تلگرام از جمله پیام رسان هایی است که شاید بخشی از معروفیتش را مدیون آپدیت های به موقع خود باشد. آپدیت هایی که فقط به رفع چندین اشکال نرم افزاری (باگ) بسنده نکرده و هر کدام امکانات جدیدی را به تلگرام اضافه کرده اند. بالاخص آپدیت های اخیر که امکانات آنها به نوعی نوآورانه و مورد نیاز کاربران نیز هست. به تازگی نسخه جدیدی از تلگرام (نسخه 4.5) ارائه شده که باز هم در آن شاهد اضافه شدن امکانات جدیدی به این پیام رسان هستیم. در زیر نگاه کوتاهی به امکانات این نسخه خواهیم انداخت. آلبوم ها از این پس…

به این مطلب امتیاز دهید

آپدیت جدید تلگرام (نسخه 4.5) با امکاناتی بهتر - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید