اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

آی جی تی وی (IGTV) قابلیت جدید اینستاگرم

IGTV قابلیت جدید اینستاگرم
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص اپلیکیشن اینستاگرم باشید قطعا می دانید که به تازگی قابلیتی به نام آی جی تی وی (IGTV)  به آن اضافه شده که به کاربران اجازه می دهد ویدیوهای بالای یک دقیقه آپلود کنند. سابقا طول یک ویدیو در اینستاگرم حداکثر می توانست یک دقیقه باشد اما اکنون با ظهور IGTV این زمان از یک دقیقه به ده دقیقه برای تمام کاربران اینستاگرم و به یک ساعت برای اکانت های خاص افزایش پیدا کرده است. اینکه اینستاگرم چه سیاستی را با اضافه کردن این قابلیت دنبال می کند مطلبی است که در زیر به آن خواهیم پرداخت اما قبل از هر چیز نگاهی کوتاه به آی جی تی وی:

آی جی تی وی دقیقا چیست؟

آی جی تی وی قابلیت جدیدی است که به اینستاگرم اضافه شده و به شما امکان می دهد ویدیوهای بالای یک دقیقه آپلود کنید. اگر نسخه اینستاگرم تان را به نسخه 51 ارتقا داده باشید (برای ارتقا به لینک دانلود پایین همین پاراگراف مراجعه نمایید) خواهید دید که یک آیکن تلویزیون مانند به گوشه سمت راست بالای صفحه اضافه شده است.

آیکن آی جی تی وی در اینستاگرم

با لمس این آیکن وارد بخش آی جی تی وی خواهید شد. در این بخش علاوه بر اینکه می توانید ویدیوهای بالای یک دقیقه آپلود کنید می توانید از سایر قابلیت های اجتماعی اینستاگرم همچون فالو کردن یا فالو شدن نیز بهره ببرید یا به جستجوی ویدیوهای موجود بپردازید و از باریکه (تب) معروف ها، پربازدیدترین ویدیوهای آپلود شده را ببینید. همچنین می توانید به ویدیوها لایک بدهید یا برای آنها نظر بگذارید.

ویدیوهای آی جی تی وی

در واقع رابط کاربری تغییر زیادی نکرده و از این رو شمایی که با رابط کاربری اینستاگرم آشنا هستید فورا با این بخش هم ارتباط برقرار خواهید کرد. البته فعلا فقط ویدیوهای عمودی در این بخش پذیرفته می شوند. یعنی شما باید موقع فیلمبرداری گوشی تان را به صورت عمودی گرفته باشید. و همانطور که در فوق گفته شد فعلا محدودیت زمانی از یک دقیقه به ده دقیقه برای تمامی کاربران اینستاگرم افزایش پیدا کرده که برای اکانت های خاص به یک ساعت هم می رسد. شایان ذکر است که هر چند ویدیوها به صورت عمودی فرستاده می شوند اما در موقع نمایش به صورت تمام صفحه نشان داده می شوند و هیچ حاشیه ای برای آنها وجود نخواهد داشت.

آی جی تی وی به عنوان یک اپلیکیشن جداگانه

آی جی تی وی نه تنها به عنوان یک قابلیت جدید به اینستاگرم اضافه شده بلکه به صورت یک اپلیکیشن جداگانه نیز منتشر شده است. خوشبختانه اگر در اینستاگرم حساب کاربری داشته باشید نیازی به ساخت حساب کاربری جدید در آی جی تی وی نخواهید داشت و با همان حساب کاربری می توانید ورود (لاگین) کنید. اگر به هر عنوان قادر به بروز رسانی اپلیکیشن اینستاگرم تان نیستید می توانید با دانلود و نصب اپلیکیشن آی جی تی وی به صورت جداگانه از این قابلیت استفاده کنید (روی لینک یا دکمه زیر کلیک کنید). برای  اجرای اپلیکیشن آی جی تی وی نسخه اندرویدتان باید 4.1 یا بالاتر باشد.

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن IGTV از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

اینستاگرم رقیب یوتیوب می شود؟

اینستاگرم که تا زمستان سال گذشته حدودا 800 میلیون کاربر داشت اکنون پا را از مرز یک میلیارد کاربر هم فراتر گذاشته و تعداد کاربرانش از توییتر و اسنپ چت هم بیشتر شده است. این آماری است که توسط کوین سیستروم (Kevin Systrom) مدیر ارشد اجرایی اینستاگرم در کنفرانس خبری هفته گذشته در سانفرانسیسکو و در کنار معرفی قابلیت آی جی تی وی اعلام شد. از آنجا که در آی جی تی وی امکان ساخت کانال و آپلود ویدیو در آن هم وجود دارد (مشابه کانال های یوتیوبی) باید گفت اینستاگرم به زودی تبدیل به رقیب جدید و سرسختی برای یوتیوب خواهد شد.

کنفرانس خبری اینستاگرم و معرفی آی جی تی وی

از طرفی ارائه آی جی تی وی درست دارد در زمانی اتفاق می افتد که مردم حداقل در آمریکا بیشتر به جای دیدن تلویزیون به سرویس های آنلاین پخش ویدیو همچون یوتیوب، نت فلیکس و هولو رو آورده اند. بنا به تحقیقی که اخیرا توسط شرکت eMarketer انجام گرفته در حال حاضر 181.7 میلیون آمریکایی ماهانه حداقل بیننده یک ویدیوی آنلاین در گوشی هوشمندشان هستند که نسبت به سال گذشته رشد 6.1 درصدی را نشان می دهد. بنابراین به نوعی می توان حدس زد که آی جی تی وی از موج جدیدی که در حال شکل گیری است (حرکت از تلویزیون به سمت سرویس های پخش آنلاین) بیشترین استفاده را خواهد برد.

روند رشد تعداد کاربران اینستاگرم از ژانویه 2013 تا ژوئن 2018

روند رشد تعداد کاربران اینستاگرم از ژانویه 2013 تا ژوئن 2018

اضافه شدن بیش از 200 میلیون کاربر تنها در عرض چند ماه و بیشتر شدن تعداد این کاربران با معرفی قابلیت آی جی تی وی نه تنها دستاورد بزرگی برای اینستاگرم و شرکت مادر آن فیس بوک به حساب می آید بلکه درآمد 1.7 میلیارد دلاری را نیز برای مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک در پی داشته است. با اعلام خبر اضافه شدن قابلیت آی جی تی وی به اینستاگرم سهام فیس بوک رشد 2.3 درصدی را تجربه کرد و اکنون که تعداد کاربران اینستاگرم از مرز یک میلیارد نفر هم گذشته می توان نام آن را بعد از غول هایی همچون خود فیس بوک و یوتیوب با 1.8 میلیارد کاربر دید.

اینستاگرم سومین اپلیکیشن اجتماعی محبوب در آمریکا

اینستاگرم سومین اپلیکیشن اجتماعی محبوب در آمریکا

هر چند فعلا امکان پخش آگهی های تبلیغاتی در اینستاگرم و بخش آی جی تی وی آن وجود ندارد اما گمان می رود به زودی و با معروف تر شدن آی جی تی وی این امکان نیز به آن اضافه شود آن هم با قیمت هایی در حد آگهی های تلویزیونی.

منابع: gadgets.ndtv.com و hypebae.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص اپلیکیشن اینستاگرم باشید قطعا می دانید که به تازگی قابلیتی به نام آی جی تی وی (IGTV)  به آن اضافه شده که به کاربران اجازه می دهد ویدیوهای بالای یک دقیقه آپلود کنند. سابقا طول یک ویدیو در اینستاگرم حداکثر می توانست یک دقیقه باشد اما اکنون با ظهور IGTV این زمان از یک دقیقه به ده دقیقه برای تمام کاربران اینستاگرم و به یک ساعت برای اکانت های خاص افزایش پیدا کرده است. اینکه اینستاگرم چه سیاستی را با اضافه کردن این قابلیت دنبال می کند مطلبی است که در…

به این مطلب امتیاز دهید

آی جی تی وی (IGTV) قابلیت جدید اینستاگرم - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 4.05 ( 3 votes)

نظر بدهید