اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

امکانات جدید آخرین نسخه تلگرام (نسخه 4.1 و 4.1.1)

امکانات جدید تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اخیرا در دو به روز رسانی پیاپی (نسخه 4.1 و 4.1.1) امکانات جدیدی به پیام رسان تلگرام اضافه شده که شاید مدتها بود مورد انتظار ادمین های گروه های تلگرامی بود. البته نسخه 4.1.1 شاهد تغییرات کلی نبوده است و تنها تغییراتی که در آن اتفاق افتاده بهبود کیفیت تماس های صوتی، امکان نمایش تمام صفحه استیکرها (فقط در نسخه آی او اس تلگرام) و رفع برخی از اشکالات نرم افزاری تلگرام بوده است. نسخه 4.1 اما شاهد تغییرات بزرگتر واضافه شدن امکانات جدیدی بوده که در زیر به اختصار به آنها خواهیم پرداخت.

افزایش اعضای سوپرگروه ها و امکاناتی جدید برای ادمین ها

از این پس مدیران (ادمین های) سوپرگروه ها در تلگرام می توانند اعضای گروه خود را تا 10 هزار عضو افزایش دهند. علاوه بر این امکان جستجوی اعضا هم برای ادمین ها و هم اعضای گروه فراهم خواهد بود. همین امکان برای ادمین های کانال های تلگرامی نیز در دسترس است. سطح دسترسی سایر ادمین های یک گروه در تلگرام از این پس توسط ادمین اصلی (ایجاد کننده گروه) قابل تغییر و احیانا محدود شدن است. از جمله این دسترسی ها می توان به مواردی همچون اضافه کردن کاربر جدید، ویرایش نوشته ها، مسدود کردن (بلاک کردن) اعضا، تغییر بخش info و حتی اضافه کردن ادمین های جدید اشاره کرد.

ایجاد محدودیت برای ادمین های تلگرامی

محدودیت های سفارشی

از این پس ادمین یک سوپرگروه در تلگرام می تواند به جای اخراج یا بلاک کردن کامل هر کدام از اعضای گروه خود فعالیت آنها را مدیریت کند. به عبارت دیگر ادمین یک گروه می تواند امکانات زیر را در هر زمانی که صلاح بداند برای هر کدام از اعضای گروه خود فعال یا غیرفعال کند: خواندن پیام، ارسال پیام، ارسال فایل های چند رسانه ای، ارسال استیکر و فایل گیف و ارسال لینک. همچنین امکان بلاک کردن یک عضو برای مدت زمان خاصی نیز وجود دارد.

اعمال محدودیت برای اعضای گروه های تلگرامی

مشاهده فعالیت ادمین ها

در نسخه جدید تلگرام بخشی به نام recent action وجود دارد که ادمین اصلی از طریق آن می تواند فعالیت ادمین های دیگر را طی 48 ساعت گذشته ببیند. این فعالیت ها شامل موارد زیر می شوند: اعمال محدودیت ها توسط ادمین های دیگر، اضافه شدن ادمین ها و اعضای جدید، اطلاعات گروه، پیام های حذف شده، پیام های ویرایش شده، پیام های ثابت شده (پین شده) و اعضای اخراج شده.

مشاهده فعالیت ادمین های تلگرامی

به اشتراک گذاری آسان تر و پشتیبانی از اندروید پِی

در نسخه 4.1 تلگرام کاربران می توانند هنگام به اشتراک گذاری محتوا از اپلیکیشن های دیگر در تلگرام نظر (کامنت) خود را نیز وارد کرده و چندین مخاطب را برای ارسال انتخاب کنند. امکان پرداخت موبایلی اندروید پِی (Android Pay) از طریق روبات های تلگرامی نیز از جمله قابلیت هایی است که برای کاربران اندرویدی اضافه شده است. همچنین این نسخه از تلگرام از قابلیت لمس سه بعدی هم پشتیبانی می کند.

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

اخیرا در دو به روز رسانی پیاپی (نسخه 4.1 و 4.1.1) امکانات جدیدی به پیام رسان تلگرام اضافه شده که شاید مدتها بود مورد انتظار ادمین های گروه های تلگرامی بود. البته نسخه 4.1.1 شاهد تغییرات کلی نبوده است و تنها تغییراتی که در آن اتفاق افتاده بهبود کیفیت تماس های صوتی، امکان نمایش تمام صفحه استیکرها (فقط در نسخه آی او اس تلگرام) و رفع برخی از اشکالات نرم افزاری تلگرام بوده است. نسخه 4.1 اما شاهد تغییرات بزرگتر واضافه شدن امکانات جدیدی بوده که در زیر به اختصار به آنها خواهیم پرداخت. افزایش اعضای سوپرگروه ها و امکاناتی…

به این مطلب امتیاز دهید

امکانات جدید تلگرام (نسخه 4.1 و 4.1.1) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید