اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

امکانات جدید پیام رسان لاین (پس گرفتن پیام های ارسالی)

امکانات جدید پیام رسان لاین
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید پیام رسان لاین بین کاربران ایرانی محبوبیت پیام رسان های دیگر همچون تلگرام و واتس اپ را نداشته باشد. اما این بدان معنا نیست که لاین در مقایسه با پیام رسان های محبوب دیگر در سطح پایین تری قرار دارد. واقعیت آن است که این پیام رسان همچون پیام رسان های دیگر مرتبا در حال بهبود و به روز رسانی است؛ به روز رسانی هایی که امکانات موجود در پیام رسان های دیگر و بعضا امکانات جالبی همچون پس گرفتن پیام های ارسالی را به آن اضافه کرده اند. در واقع اگر بخواهید پیام رسان ها را از لحاظ تنوع امکانات و تجربه کاربری دسته بندی کنید لاین حتما بین بهترین ها خواهد بود. در زیر نگاه کوتاهی به امکانات جدیدی که طی ماه های گذشته به این پیام رسان اضافه شده خواهیم انداخت.

قابلیت پس گرفتن پیام های ارسالی

شاید از خود بپرسید پس گرفتن پیام های ارسالی به چه معناست و چه کاربردی دارد. در جواب باید بگوییم: فرض کنید پیامی را برای دوستی ارسال کرده اید اما به هر عنوان از ارسال آن پیام پشیمانید (مثلا عصبانی بوده اید و دوست تان را با عبارات نابجا خطاب کرده اید یا مثلا پیامی را اشتباها برای شخص دیگری ارسال کرده اید). حالا می خواهید پیام تان را پس بگیرید یا به عبارت دیگر آن را پاک کنید. خوشبختانه این امکان به نسخه جدید پیام رسان لاین اضافه شده است. شما میتوانید تا 24 ساعت پس از ارسال یک پیام (پیام نوشتاری، صوتی، تصویری یا ویدیویی) آن را پاک کنید. البته این به شرطی است که طرف مقابل پیام شما را ندیده باشد. اگر دیده باشد این امکان را نخواهید داشت.

روش پس گرفتن پیام های ارسالی در پیام رسان لاین

برای پاک کردن پیام ارسالی کافی است انگشت تان را روی آن گذاشته و نگه دارید. سپس گزینه Unsend را انتخاب کنید تا پیام تان پاک شود (مطابق شکل فوق). ضمنا این قابلیت نه تنها به اپلیکیشن لاین که به نسخه دسکتاپ آن نیز اضافه شده است.

دیگر قابلیلت های جدید لاین

طی یکی دو ماه اخیر قابلیت های جدیدی به پیام رسان لاین اضافه شده اند که برخی از آنها به قرار زیرند: 1. امکان درست کردن یک فایل GIF متحرک از ویدیوها یا حتی عکس هایی که در گالری تان دارید دقیقا مثل پیام رسان واتس اپ. شما می توانید فیلمی که همین الان با دوربین گوشی تان گرفته اید را در چند قدم ساده و بدون خروج از اپلیکیشن لاین به یک فایل GIF متحرک تبدیل کرده و آن را برای دیگران ارسال کنید. 2. امکان جستجوی هر کلمه یا عبارتی در پیام های یک چت که می تواند بسیار کاربردی باشد. فرض کنید مثلا می خواهید تمام پیام هایی که در آنها عبارت خاصی مثلا "خواهش می کنم" وجود دارد را پیدا کنید. این کار را می توانید با یک جستجوی ساده در هر چتی انجام دهید.

نمایی از ویدیوهای زنده در پیام رسان لاین

3. قابلیت پخش ویدیوی زنده در چت ها؛ البته این قابلیت از قبل در لاین وجود داشته ولی دو امکان جدید به آن اضافه شده است. اول اینکه کسانی که ویدیو را می بینند می توانند در لحظه افکت های خود را روی آن قرار دهند (شبیه به قابلیت ریمیکس در اینستاگرم). دوم اینکه امکان اطلاع از اینکه چه کسانی در حال دیدن یک ویدیوی زنده هستند نیز وجود خواهد داشت. 4. امکان ثابت کردن پیام های مهم در یک چت طوری که با پویش (اسکرول) این پیام ها ناپدید نشده و در جای خود بمانند. 5. ساخت یک نمایش اسلایدی از عکس ها؛ شما می توانید از عکس هایی که در گالری گوشی یا تبلت تان دارید یک نمایش اسلایدی (شبیه به پاورپوینت) بسازید بدون آنکه نیازی باشد از اپلیکیشن لاین خارج شوید. بعد هم می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دانلود جدیدترین نسخه پیام رسان لاین از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید پیام رسان لاین بین کاربران ایرانی محبوبیت پیام رسان های دیگر همچون تلگرام و واتس اپ را نداشته باشد. اما این بدان معنا نیست که لاین در مقایسه با پیام رسان های محبوب دیگر در سطح پایین تری قرار دارد. واقعیت آن است که این پیام رسان همچون پیام رسان های دیگر مرتبا در حال بهبود و به روز رسانی است؛ به روز رسانی هایی که امکانات موجود در پیام رسان های دیگر و بعضا امکانات جالبی همچون پس گرفتن پیام های ارسالی را به آن اضافه کرده اند. در واقع اگر بخواهید پیام رسان ها را از لحاظ…

به این مطلب امتیاز دهید

امکانات جدید پیام رسان لاین (پس گرفتن پیام های ارسالی) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید