اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

امکانات نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.3)

آپدیت جدید تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

باز هم تلگرام و آپدیتی دیگر! شاید بتوان گفت یکی از مهمترین تغییراتی که در نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.3) شاهد آن هستیم امکان اطلاع از پاسخ هایی است که به پست ها داده می شود و همچنین اشارات (منشن های) کاربران دیگر است. برای این کار کافی است گزینه @ را در صفحه چت لمس کنید. همچنین عددی که روی این گزینه میبینید نشان دهنده تعداد پاسخ ها و منشن های شما در یک چت است. در ادامه نگاهی به قابلیت های اضافه شده در نسخه جدید تلگرام خواهیم انداخت.

اطلاع از پاسخ ها و اشارات (منشن ها) در یک گروه

شاید اگر در گروهی عضو باشید که بیش از چند عضو نداشته باشد تنها با چند حرکت انگشت در طول صفحه بتوانید پاسخ هایی که به پست های شما داده شده را ببینید. اما همانطور که می دانید معمولا وضعیت به این شکل نیست. از سال 2015 به این طرف حداکثر تعداد اعضای یک گروه تلگرامی از 200 به 10 هزار عضو افزایش پیدا کرده است. این یعنی اگر شما در گروهی عضو باشید که چند هزار عضو داشته باشد آنگاه اگر کسی به پست شما پاسخ دهد یا شما را منشن کند با چند حرکت انگشت دیگر نمی توان پاسخ یا منشن مورد نظر را دید.

اطلاع از پاسخ ها و اشارات (منشن ها) در یک گروه

همین باعث می شود که بسیاری از پاسخ ها و منشن ها توسط شما دیده نشوند. چون اساسا دسترسی به آنها در میان صدها پستی که در یک روز در یک گروه گذاشته می شود وجود ندارد. اما در نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.3) با اضافه شدن گزینه @ مشکل حل شده است. همانطور که در فوق گفته شد کافی است فقط این گزینه را لمس کنید تا مستقیما به جایی بروید که منشن شده اید یا به پست شما پاسخ داده شده است.

امکانات بیشتر در بخش استیکرها

دو تغییر جدید در بخش استیکرها اتفاق افتاده است. اول اینکه از این پس شما می توانید 5 مجموعه استیکر مورد علاقه تان را به بخش مورد علاقه ها که با یک آیکن ستاره در ابتدای نوار استیکرها مشاهده می شود اضافه کنید. دوم اینکه از این به بعد گروه هایی که بالای 100 عضو داشته باشند می توانند یک بسته استیکر تعریف کنند که برای تمامی اعضای گروه قابل استفاده است بدون آنکه نیازی باشد هر عضوی به طور جداگانه آن استیکرها را به پنل خود اضافه کند.

امکانات جدید بخش استیکرها در تلگرام
 

دعوت آسان تر دیگران به استفاده از تلگرام

تغییراتی نیز در بخش "دعوت دوستان" اتفاق افتاده است که دعوت کسانی که هنوز از تلگرام استفاده نمی کنند را آسان تر کرده است. در این بخش افرادی که هنوز از تلگرام استفاده نمی کنند بر اساس تعداد دوستانی که در تلگرام دارند از زیاد به کم مرتب میشوند. بدین ترتیب کسانی که بیشترین تعداد دوست را در تلگرام دارند ولی خودشان هنوز از تلگرام استفاده نمی کنند در صدر قرار میگیرند و احتمال دعوت آنها از طرف دوستان تلگرامی شان به شکل چشمگیری افزایش می یابد.

نمایی از بخش دعوت دوستان در نسخه جدید تلگرام
 

تغییراتی فقط برای نسخه اندرویدی تلگرام

سه تغییر دیگر فقط در نسخه اندرویدی تلگرام اتفاق افتاده اند که به ترتیب زیرند: 1. از این پس می توانید یک پست را برای بیش از یک نفر ارسال مجدد (فوروارد) کنید. کافی است فقط مثل سابق انگشت تان را روی پست مورد نظر نگه داشته و بعد افرادی که می خواهید پست را برای آنها فوروارد کنید را انتخاب کنید. 2. هنگام دیدن فایل های چند رسانه ای در بخش Shared Media می توانید با لمس فایل چند رسانه ای مورد نظرتان به همان قسمتی از چت هایتان بروید که فایل برای اولین بار به اشتراک گذاشته شده است. 3. از این پس اگر پیام های زیادی در چت های مختلفی داشته باشید کار مطابق سازی (سینکرونایز) بسیار سریعتر انجام خواهد شد.

نمایی از بخش Shared media در تلگرام
 

دیگر تغییرات

از دیگر تغییراتی که در این نسخه از تلگرام اتفاق افتاده می توان به موارد زیر اشاره کرد: از این پس امکان نمایش ویدیوهای Twitch در حالت تصویر در تصویر وجود خواهد داشت. بدین ترتیب شما می توانید ضمن چت کردن با دیگران از ویدیوهای Twitch نیز لذت ببرید. نشانگر جدیدی به این نسخه از تلگرام اضافه شده که قدرت سیگنال را هنگام تماس های صوتی نشان می دهد. همچنین امکان ویرایش عکسی که مستقیما از حافظه موقت (کلیپ بورد) در یک چت بازنشانی (پیست) می کنید قبل از ارسال آن وجود دارد. (فقط در نسخه آی او اس تلگرام)

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

باز هم تلگرام و آپدیتی دیگر! شاید بتوان گفت یکی از مهمترین تغییراتی که در نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.3) شاهد آن هستیم امکان اطلاع از پاسخ هایی است که به پست ها داده می شود و همچنین اشارات (منشن های) کاربران دیگر است. برای این کار کافی است گزینه @ را در صفحه چت لمس کنید. همچنین عددی که روی این گزینه میبینید نشان دهنده تعداد پاسخ ها و منشن های شما در یک چت است. در ادامه نگاهی به قابلیت های اضافه شده در نسخه جدید تلگرام خواهیم انداخت. اطلاع از پاسخ ها و اشارات (منشن ها) در…

به این مطلب امتیاز دهید

امکانات نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.3) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید