اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

امکانات نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.4)

آپدیت جدید تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

نسخه 4.4 تلگرام ساعاتی پیش در گوگل پلی و ایران اپس منتشر شد. باز هم مثل همیشه امکانات به درد بخور و کاربردی به تلگرام اضافه شده اند که از جمله آنها می توان به امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده اشاره کرد. اگر هنوز نسخه جدید تلگرام را دریافت نکرده اید می توانید از ایران اپس آن را دریافت کنید. در زیر نگاهی کوتاه به امکانات این نسخه از تلگرام خواهیم انداخت.

امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده

یکی از امکانات جالبی که به نسخه 4.4 تلگرام اضافه شده امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده است. از این پس می توانید موقعیت مکانی خود را لحظه به لحظه و به مدت زمان معین (15 دقیقه، 1 ساعت یا 8 ساعت) با دیگران به اشتراک بگذارید. این قابلیت به خصوص برای کسانی که در راه رسیدن به یک همایش یا جلسه هستند کاربرد دارد. سابق بر این اگر می خواستید موقعیت مکانی خود را مثلا به اعضای یک جلسه اطلاع دهید مجبور بودید آن را هر چند دقیقه یکبار برای آنها ارسال کنید. ولی با این قابلیت جدید دیگر نیازی به ارسال های متعدد نیست و می توانید به راحتی موقعیت مکانی تان را لحظه به لحظه و به مدت زمان معین با دیگران به اشتراک بگذارید.

نمایی از قابلیت به اشتراک گذاری زنده موقعیت مکانی در تلگرام

همچنین می توانید از این قابلیت در گروه ها نیز استفاده کنید تا اعضای گروه از موقعیت مکانی شما در لحظه مطلع شوند. ضمنا اگر دیگر اعضای گروه نیز موقعیت مکانی خود را با استفاده از همین قابلیت جدید به اشتراک گذاشته باشند می توانید لحظه به لحظه موقعیت آنها را نیز روی نقشه ببینید (مطابق شکل فوق). در بالای همین صفحه هم می توانید نام گروهی که موقعیت خود را در آن به اشتراک گذاشته اید ببینید و هم تعداد اعضایی که همانند شما موقعیت مکانی شان را به اشتراک گذاشته اند.

طراحی جدید مدیا پلیر تلگرام

مدیا پلیر تلگرام در این نسخه به طور کامل بازنگری شده و ضمن زیباتر شدن دسترسی شما را به فایل های صوتی و موسیقی تان آسان تر می کند. از این پس با لمس دکمه "پلی" صفحه جدیدی از پایین باز می شود که دکمه های پخش، توقف پخش (پاز) و رفتن به آهنگ بعدی و قبلی در آن با سایز بزرگ نشان داده شده اند. شما در زیر این دکمه ها می توانید سایر فایل های صوتی و آهنگ هایی که در گروه به اشتراک گذاشته شده را همراه با تصویر روی جلد آلبوم آنها ببینید. بدین ترتیب دیگر مجبور نخواهید بود مثلا برای گوش دادن به آهنگی که در ابتدای یک چت وجود دارد بارها و بارها پویش (اسکرول) کنید تا به آن برسید. به راحتی در این صفحه با یک حرکت طولی انگشت می توانید به تمام آهنگ های به اشتراک گذاشته در یک چت یا گروه دسترسی پیدا کنید.

نمایی از مدیا پلیر جدید تلگرام

پشتیبانی از زبان های بیشتر در تلگرام

نسخه جدید تگلرام از زبان های فرانسوی، اندونزیایی، مالایی، روسی و اوکراینی پشتیبانی می کند. طبق آنچه در وبلاگ تلگرام آمده به زودی از زبان فارسی نیز پشتیبانی خواهد شد. در حال حاضر تلگرام از 13 زبان در کل پشتیبانی می کند. همچنین از این پس اگر فکر می کنید بخشی از رابط کاربری تلگرام به زبان مادری شما درست ترجمه نشده می توانید به پلتفرم ترجمه تلگرام مراجعه کرده و معادل بهتری پیشنهاد دهید. بر خلاف دیگر اپلیکشین ها برای اعمال معادل های جدید نیازی نیست منتظر آپدیت بعدی تلگرام باشید. این معادل ها در صورت قبول شدن فورا در رابط کاربری تلگرام اعمال خواهند شد.

نمایی از پلتفرم ترجمه تلگرام

اضافه شدن نشان (بَج) ادمین

از این پس مدیران (ادمین های) گروه های بزرگ دارای نشانی (بَجی) خواهند بود تا از دیگر اعضای گروه متمایز شوند. همچنین مدیران (ادمین های) سوپر گروه ها نیز می توانند تعیین کنند که آیا اعضای جدید گروه بتوانند پیام هایی که قبلا در گروه رد و بدل شده را ببینند یا خیر (به پیشینه پیام ها دسترسی داشته باشند یا خیر).

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

نسخه 4.4 تلگرام ساعاتی پیش در گوگل پلی و ایران اپس منتشر شد. باز هم مثل همیشه امکانات به درد بخور و کاربردی به تلگرام اضافه شده اند که از جمله آنها می توان به امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده اشاره کرد. اگر هنوز نسخه جدید تلگرام را دریافت نکرده اید می توانید از ایران اپس آن را دریافت کنید. در زیر نگاهی کوتاه به امکانات این نسخه از تلگرام خواهیم انداخت. امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت زنده یکی از امکانات جالبی که به نسخه 4.4 تلگرام اضافه شده امکان به اشتراک گذاری موقعیت…

به این مطلب امتیاز دهید

امکانات نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.4) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 4.8 ( 2 votes)

 

یک نظر

نظر بدهید