بررسی برنامه نقد و بررسی

انتشار اپلیکیشن رسمی مجله National Geographic در ایران اپس

انتشار اپلیکیشن رسمی مجله National Geographic در ایران اپس
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

نام نشنال ژئوگرافیک برای دوستداران طبیعت، محیط زیست و علوم طبیعی نامی شناخته شده است. نشنال ژئوگرافیک در واقع نام مجله ای است که توسط انجمن نشنال ژئوگرافیک (National Geographic Society) از سال 1888 به بعد منتشر شده است و هم اکنون یکی از مشهورترین و معتبرترین مجلات مرتبط با علوم طبیعی در جهان است. این مجله 360 میلیون مشترک از سراسر دنیا دارد و به 31 زبان از جمله زبان فارسی نیز ترجمه می شود. این مجله در ایران با نام گیتانما منتشر می شود.

نمایی از اپلیکیشن نشنال ژئوگرافیک

اگر شما هم از علاقمندان به این مجله هستید حتما لازم نیست اشتراک آن را تهیه کنید. چون با استفاده از اپلیکیشن رسمی نشنال ژئوگرافیک نه تنها به شماره های قبلی این مجله بلکه به هزاران ویدیوی مرتبط نیز دسترسی خواهید داشت که البته از طریق اشتراک مجله شاید دسترسی به آنها برای شما ممکن نباشد یا حداقل به این سادگی نباشد. در زیر نگاهی به این اپلیکیشن خواهیم انداخت.

نگاهی به اپلیکیشن رسمی National Geographic

قبل از هر چیز باید بگوییم اپلیکیشن مجله National Geographic هم برای گوشی و هم تبلت های اندرویدی بهینه سازی شده است. بنابراین اگر شما دارای تبلت با صفحه نمایشگر بزرگتر هستید نیازی نیست که نگران کیفیت تصاویر یا ویدیوها باشید. اپلیکیشن دارای سه بخش مجزا به نام های تماشا (Watch)، نگاه (Look) و خواندن (Read) است که در زیر به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن نشنال ژئوگرافیک بهینه شده برای گوشی ها و تبلت ها

بخش تماشا (Watch)

شامل بیش از 7 هزار ویدیو از مجله نشنال ژئوگرافیک به ترتیب زمانی (از جدید تا قدیمی)؛ مدت زمان هر ویدیو مشخص است و شما می توانید با لمس آیکن قلب به آن لایک بدهید. تمام ویدیوها در نمای تخت (لندسکیپ) نمایش داده می شوند و حتی اگر گوشی شما در حالت قائم باشد و ویدیویی را برای نمایش لمس کنید ویدیو به صورت خودکار می چرخد و در حالت تخت نمایش داده می شود. شما با لمس گزینه i در کنار هر ویدیو می توانید اطلاعات بیشتری راجع به آن ویدیو بدست آورید. بعضی از ویدیوها دارای رده بندی سنی نیز هستند که مشخص می کند ویدیو برای چه گروه سنی مناسب نیست.

بخش تماشا

همچنین در نوار بالای صفحه سه گزینه دیگر به نام های Explore، Live TV و Shows نیز وجود دارند. گزینه Explore شامل محتوای ویدیویی برای یک دسته بندی یا موضوع خاص است. در بخش Live TV می توانید به دو کانال تلویزیونی نشنال ژئوگرافیک (Nat Geo Wild و National Geographic) دسترسی داشته باشید. بخش Shows نیز شامل 20 برنامه تلویزیونی برتر از کانال Nat Geo می شود.

بخش نگاه (Look)

شامل عکس های روز و گالری عکس های نشنال ژئوگرافیک به ترتیب زمانی (از جدید تا قدیمی)؛ شما با لمس آیکن قلب می توانید به هر عکسی که دوست داشتید لایک بدهید. بخش نگاه علاوه بر موارد فوق شامل عکس های منتخب از اینستاگرم نشنال ژئوگرافیک نیز می شود. برای دیدن هر عکسی در نمای تمام صفحه می توانید با انگشت آن را لمس کنید. علاوه بر عکس عنوان و نام عکاس آن نیز نشان داده می شود. عکس ها قابلیت نمایش در حالت تخت (لندسکیپ) را نیز دارند.

بخش نگاه

با لمس هر عکسی از یک گالری صفحه آن گالری باز می شود و سایر عکس های گالری به ترتیب عرضی در پایین عکس نشان داده می شوند. شما می توانید با حرکت عرضی انگشت روی این عکس آنها را ببینید و با لمس هر کدام آن را در نمای بزرگتر ببینید. در بالای صفحه گزینه Explore نیز وجود دارد که دقیقا مشابه گزینه Explore در بخش تماشاست. این گزینه شامل محتوای تصویری برای یک دسته بندی یا موضوع خاص است.

بخش خواندن (Read)

شامل مقاله های چاپ شده در مجله نشنال ژئوگرافیک به ترتیب زمانی (از جدید تا قدیمی) و همچنین مقاله های منتشر شده در وبسایت نشنال ژئوگرافیک استرالیا است. مدت زمان مطالعه هر مقاله بسته به طول مقاله و سرعت خوانش آن توسط کاربر که در صفحه تنظیمات مشخص می شود در کنار مقاله نشان داده می شود. همچنین شما می توانید مثل بخش های دیگر با لمس آیکن قلب به یک مقاله لایک بدهید. هر مقاله ممکن است شامل تصاویر و ویدیوهایی هم باشد که با لمس آنها می توانید آنها را در نمای تمام صفحه ببینید.

بخش خواندن

در پایان هر مقاله گزینه Go Further قرار دارد که شامل محتوای مرتبط می شود و شما می توانید این محتوا را با حرکت عرضی انگشت روی صفحه ببینید. در بالای صفحه دو گزینه Explore و Magazine قرار گرفته اند. گزینه Explore همان کارکرد سابق خود را دارد و در این بخش شامل تمام مقالات متعلق به یک دسته بندی یا موضوع خاص می شود. با لمس گزینه Magazine صفحه جدیدی بازی می شود که شامل تمام شماره های مجله نشنال ژئوگرافیک از تاریخ فوریه 2016 می شود. شما می توایند محتویات هر مجله را تنها با لمس جلد آن ببینید و البته با لمس آیکن قلب به آن شماره لایک بدهید.

بخش های دیگر

شامل بخش Search و For You می شوند که بخش اول همانطور که از نامش پیداست برای جستجو بین مقالات نشنال ژئوگرافیک و محتوای تصویری و ویدیویی آنهاست و بخش دوم در واقع همان بخش فید است که شامل محتویاتی می شود که بنا بر علاقمندی های شما و البته لایک هایی که داده اید برایتان دستچین شده اند. شما نیازی به خرید اشتراک اپلیکیشن ندارید و با ساخت یک حساب کاربری رایگان هم می توانید به تمام بخش های فوق دسترسی داشته باشید البته با یک سری محدودیت ها.

دانلود اپلیکیشن رسمی National Geographic از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

نام نشنال ژئوگرافیک برای دوستداران طبیعت، محیط زیست و علوم طبیعی نامی شناخته شده است. نشنال ژئوگرافیک در واقع نام مجله ای است که توسط انجمن نشنال ژئوگرافیک (National Geographic Society) از سال 1888 به بعد منتشر شده است و هم اکنون یکی از مشهورترین و معتبرترین مجلات مرتبط با علوم طبیعی در جهان است. این مجله 360 میلیون مشترک از سراسر دنیا دارد و به 31 زبان از جمله زبان فارسی نیز ترجمه می شود. این مجله در ایران با نام گیتانما منتشر می شود. اگر شما هم از علاقمندان به این مجله هستید حتما لازم نیست اشتراک آن…

به این مطلب امتیاز دهید

انتشار اپلیکیشن رسمی مجله National Geographic در ایران اپس - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید