بررسی بازی نقد و بررسی

انتشار قسمت دوم بازی Into the Dead با حالت داستانی

نگاهی به بازی Into the Dead 2
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

قسمت اول بازی Into the Dead در 6 دسامبر سال 2012 (16 آذر 1391) منتشر شد. با اینکه بازی در اولین نگاه یک بازی حادثه ای با تم زامبی به نظر می رسید ولی اکثرا آن را تفننی بازی می کردند. دلیل آن هم این بود که بازی اساسا حالت داستانی نداشت. با این وجود به قدری هیجان انگیز بود که حتی با وجود نداشتن حالت داستانی نیز مقبول کاربران قرار گرفت و توانست بیش از 70 میلیون کاربر را از سراسر دنیا به خود جذب کند. گیم پلی بازی Into the Dead ترکیبی بود از بازی های دویدنی و حادثه ای و در عین سادگی بسیار هیجان انگیز و بعضا چالش برانگیز بود. اکنون بعد از 5 سال شاهد انتشار قسمت دوم بازی Into the Dead هستیم آن هم با یک تغییر بزرگ: اضافه شدن حالت داستانی. البته گیم پلی و گرافیک بازی نیز تا حد زیادی بهبود یافته اند که در زیر راجع به آنها نیز صحبت خواهیم کرد.

حالت داستانی و میان پرده ها

در قسمت دوم بازی Into the Dead باز هم شما نقش بازمانده ای را بازی می کنید که در بین خیلی از زامبی های گیر افتاده است. البته این بار همانطور که گفته شد  بازی از یک سیر داستانی هم برخوردار است. حالت داستانی این بازی دارای 60 مرحله در 7 فصل مختلف است که در مکان هایی همچون پایگاه نظامی، میدان نفتی، اردوگاه و مناطق ییلاقی جریان دارد. قبل از شروع بازی شاهد یک میان پرده خواهید بود: شخصیت اصلی بازی که شما باشید در حال بازگشت به خانه با کامیونش است. در طول راه خواهرش از طریق بیسیم با او ارتباط برقرار می کند و ضمن شماتت او که چرا آنقدر از خانه دور شده از او میخواهد که فورا خود را به خانه برساند.

نمایی از نقشه حالت داستانی بازی Into the Dead 2

در همین حین ناگهان با یک زامبی تصادف میکنید و کنترل کامیون از دست شما خارج می شود. کامیون چپ می شود و شما بعد از اندکی تقلا کردن از آن بیرون می آیید. حالا باید بقیه راه را تا خانه پیاده بروید و این ممکن نیست مگر آنکه راهتان را از میان آن همه زامبی باز کنید. از اینجا به بعد کنترل بازی در دست شماست و بعد از اتمام هر مرحله مجددا یک میان پرده خواهید دید که ادامه داستان بازی را برای شما روایت می کند. شایان ذکر است که در این قسمت از بازی حالت استقامتی نیز در نظر گرفته شده است (حالتی که در آن باید تا آنجا که می توانید پیش بروید و امتیاز بیاورید). همچنین رویدادهای روزانه و ویژه نیز به بازی اضافه شده اند که در آنها می توانید برنده جوایز بیشتر و متنوع تری شوید (بسته به اینکه تا چه اندازه به اهداف مشخص شده رویداد می رسید).

گیم پلی

گیم پلی قسمت دوم بازی Into the Dead تغییر بنیادینی نسبت به قسمت اول آن نداشته اما از جهات مختلفی بهبود پیدا کرده است. درست مثل قسمت اول بازی در اینجا هم کاراکتر شما به صورت خودکار حرکت می کند. شما نمی توانید او را متوقف کنید اما می توانید با حرکت انگشت به سمت چپ و راست او را به چپ و راست حرکت داده و بدین ترتیب از بین زامبی ها عبور کنید. با لمس سمت راست صفحه هم می توانید شلیک کنید. در این قسمت از بازی با زامبی های دونده، زامبی هایی که در عرض صفحه حرکت می کنند و زامبی های زره پوش که با یک تیر از بین نمی روند روبرو خواهید شد. از بین بردن این زامبی ها قطعا مشکل تر است و گیم پلی بازی را هیجان انگیزتر خواهد کرد.

نمایی از نبرد با زامبی ها در بازی Into the Dead 2

از طرفی در تمام مراحل بازی پای پیاده نیستید. در بعضی از مراحل باید پشت تیربار یک خودروی نظامی بنشینید و در حین حرکت خودرو زامبی ها را از بین ببرید و در بعضی مراحل دیگر باید پشت یک تیربار به صورت ثابت قرار گرفته و انبوهی از زامبی ها را نابود کنید. چیزی که در قسمت اول بازی وجود نداشت. همچنین می توانید همانند قسمت اول از سگی استفاده کنید که در طول مسیر شما را همراهی می کند و در واقع کمک دست تان است. در این قسمت از بازی نیز چیزی به نام نقطه نشان (چک پوینت) وجود ندارد. یعنی باید شما هر مرحله را یک سره تا آخر بروید و اگر در هر جایی از آن متوقف شوید باید مجددا مرحله را از اول شروع کنید. البته اساسا چون مراحل این بازی طولانی نیستند و شما باید فقط یک مسیر مشخص را بپیمایید عدم وجود چک پوینت در بازی کاملا منطقی به نظر می رسد.

سلاح ها و آیتم های کمکی

کولت کمری، تفنگ شکاری، مسلسل، نارنجک و خنجر از جمله سلاح هایی هستند که در قسمت دوم بازی Into the Dead می توانید از آنها استفاده کنید. این سلاح ها قابلیت ارتقا و هر کدام معایب و مزایای خود را دارند. مثلا سرعت شلیک کولت بالاست ولی فقط یک زامبی را می شود با آن کشت. در حالی که با تفنگ شکاری می توانید چند زامبی را بکشید اما سرعت شلیک آن پایین است. در پایان هر مرحله تعدادی سکه نقره و آیتم هایی همچون قطعه سلاح، نارنجک و حتی نقشه ساخت سلاح ها دریافت خواهید کرد. قطعه سلاح در واقع آیتمی است که با آیکن چرخ دنده نشان داده می شود و از آن می توانید برای ارتقای سلاح هایتان استفاده کنید. وقتی تعداد قطعه ها به حد نصابی برسد می توانید سلاح تان را ارتقا دهید البته با صرف سکه های نقره.

سلاح های قابل انتخاب در بازی Into the dead 2

آیتم دیگری هم در بازی وجود دارد به نام "توان حرکت". با شروع هر مرحله تعداد مشخصی از این آیتم (مثلا 3 تای آن) کاسته می شود. برای شروع هر مرحله هم به تعداد مشخصی از آن نیاز است که ممکن است در مراحل مختلف متفاوت باشد. این آیتم را هم می توانید بخرید و هم اینکه مدتی صبر کنید تا خودش پر شود. در واقع اجباری برای خرید آن وجود ندارد. همچنین در صورت بازی در مراحلی که قبلا از آنها عبور کرده اید تنها یک "توان حرکت" از شما کم می شود و برای بازی در رویدادهای روزانه نیز نیازی به "توان حرکت" ندارید.

گرافیک و افکت های صوتی بصری

گرافیک و افکت های صوتی بصری در قسمت دوم بازی Into the Dead تا حد زیادی بهبود پیدا کرده اند. زامبی ها و محیط با جزئیات بیشتری طراحی شده اند. سایه روشن ها و نورپردازی بازی نیز همانند قسمت اول بازی عالی است. یکی از افکت های بصری جالبی که در این قسمت از بازی وجود دارد آن است که وقتی به یک زامبی برخورد کنید مثل قسمت اول بازی صفحه قرمز نمی شود. بلکه زامبی شروع به خوردن شما می کند و زامبی های دیگر هم از راه می رسند و روده های شما را بیرون آورده و به نیش می کشند! در صورت تیراندازی از فاصله نزدیک به زامبی ها لکه های خون روی صفحه پاشیده می شوند. همچنین در صورتی که با فاصله خیلی نزدیک از کنار یک زامبی عبور کنید حالتی بوجود می آید انگار که کاراکتر شما زامبی را هل داده است.

نمایی از محیط بازی Into the dead 2

موسیقی بازی متن بازی به گونه ای ساخته شده که هم حس ترس و هم هیجان را به خوبی منتقل می کند. صدای شلیک با هر سلاحی متفاوت است و صدای راه رفتن، خشاب گذاری و البته صدای زامبی ها نیز به خوبی طراحی شده اند. اگر به زامبی ها نزدیک باشید صدایشان بیشتر و اگر از آنها دور شوید صدایشان کمتر به گوش می رسد. اگر ناگهان از کنار یک زامبی عبور کنید هم صدای او یک اوج و حضیض ناگهانی پیدا خواهد کرد.

سخن آخر

اگر قسمت اول بازی Into the Dead برایتان جالب بوده بدون شک از این قسمت بازی نیز لذت خواهید برد. چرا که بازی از جهات مختلف (گرافیک و گیم پلی) بهبود یافته و حالت داستانی نیز به آن اضافه شده است. بازی Into the Dead 2 تاکنون بیش از 10 هزار 5 ستاره در گوگل پلی دریافت کرده و در اولین روز انتشارش در ایران اپس بیش از 1500 بار دانلود شد که در نوع خود آمار خوبی است.

دانلود بازی اندرویدی Into the Dead 2 از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

قسمت اول بازی Into the Dead در 6 دسامبر سال 2012 (16 آذر 1391) منتشر شد. با اینکه بازی در اولین نگاه یک بازی حادثه ای با تم زامبی به نظر می رسید ولی اکثرا آن را تفننی بازی می کردند. دلیل آن هم این بود که بازی اساسا حالت داستانی نداشت. با این وجود به قدری هیجان انگیز بود که حتی با وجود نداشتن حالت داستانی نیز مقبول کاربران قرار گرفت و توانست بیش از 70 میلیون کاربر را از سراسر دنیا به خود جذب کند. گیم پلی بازی Into the Dead ترکیبی بود از بازی های دویدنی و…

امتیاز ایران اپس به بازی Into the Dead 2

حالت داستانی - 9
گیم پلی - 9
سلاح ها و آیتم های کمکی - 8
گرافیک و افکت های صوتی بصری - 9

8.8

امتیاز کل

User Rating: 4.78 ( 2 votes)

 

نظر بدهید