اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

انتشار نسخه جدید تلگرام (4.8) با امکاناتی جالب

انتشار نسخه 4.8 تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

باز هم تلگرام و قابلیت هایی جدید؛ نسخه جدیدی از تلگرام (نسخه 4.8) با امکاناتی جدید امروز برای سیستم های اندرویدی منتشر شد. این امکانات شامل نمایش ویدیو در حین دانلود (استریم)، حالت شب خودکار و ورود (لاگین) به وبسایت ها با استفاده از حساب کاربری تلگرام (مثل فیس بوک یا گوگل پلاس) میشوند. شما میتوانید از هم اکنون جدیدترین نسخه تلگرام (نسخه 4.8) را از ایران اپس دانلود کنید. و اما نگاهی به امکانات نسخه جدید تلگرام:

نمایش ویدیو در حین دانلود (استریم)

اگر یادتان باشد در نسخه های قبلی تلگرام اگر می خواستید ویدیویی را ببینید باید ابتدا صبر میکردید تا تمام ویدیو دانلود شود و بعد آن را تماشا می کردید. اما در نسخه جدید تلگرام می توانید ویدیو را در حین دانلود آن ببینید (استریم). البته آنطور که در وبلاگ تلگرام آمده این قابلیت برای ویدیوهایی فعال است که از نسخه رسمی تلگرام آپلود شده باشند. همچنین در زیر ویدیو مثل سایت های دیگر استریم ویدیو همچون یوتیوب نوار پخشی را می بینید که قسمت خاکستری رنگ آن نشان می دهد چه میزان از ویدیو دانلود شده است (شکل زیر را ببینید).

استریم ویدیو در تلگرام 4.8

حالت شب خودکار

از این نسخه به بعد تلگرام قادر خواهد بود هنگام شب یا در نور کم به صورت خودکار حالت شب را فعال کند (مثل برخی از اپلیکیشن های راهیابی همچون اپلیکشین ویز). ضمنا شما می توانید زمانبندی خاصی را برای فعال شدن این حالت خودتان مشخص کنید (مثلا فعال شدن از ساعت 8 شب به بعد) و همچنین مشخص کنید در حالت شب کدام تم تلگرام فعال شود. برای ورود به بخش حالت شب خودکار ابتدا وارد صفحه تنظیمات شده و بعد گزینه Theme و بعد از آن گزینه Auto-Night Mode را انتخاب کنید.

حالت شب خودکار در تلگرام 4.8

ورود (لاگین) به وبسایت ها با استفاده از تلگرام

قابلیت جالب و جدیدی که به این نسخه از تلگرام اضافه شده قابلیت ورود (لاگین) به وبسایت ها با استفاده از تلگرام است. وقتی برای اولین بار از قابلیت ورود (لاگین) به وبسایت ها با استفاده از تلگرام استفاده می کنید شماره تلفن تان از شما درخواست می شود. بعد از ارسال شماره تلفن یک پیغام تایید از طریق تلگرام برایتان فرستاده خواهد شد که نشان می دهد مرورگر شما مورد تایید تلگرام است. بعد از این شما می توانید با استفاده از حساب کاربری (اکانت) تلگرام تان و به صورت دو مرحله ای به وبسایت موردنظرتان وارد شوید (لاگین کنید). البته وبسایت موردنظر نیز باید از این قابلیت پشتیبانی کند.

لاگین به وبسایت ها از طریق تلگرام

همانطور که در شکل فوق می بینید ورود به یک وبسایت از طریق تلگرام به تایید شما نیاز دارد. اگر دکمه Accept را کلیک کنید نام، نام کاربری و تصویر پروفایل تان برای صاحب وبسایت ارسال خواهد شد اما شماره تلفن تان نه؛ بعد از این وبسایت مذکور می تواند حتی از شما اجازه برای ارسال پیام از طریق روبات تلگرامی اش را هم درخواست کند. همانطور که می دانید روبات ها یکی از ابزارهای ارتباطی قدرتمند در تلگرام هستند. تا به امروز هیچ روبات تلگرامی نمی توانست به صورت مستقل برای شما پیام ارسال کند. به عبارت دیگر اگر می خواستید از یک روبات تلگرامی استفاده کنید حتما شما باید اول برای روبات پیام می فرستادید.

اما با معرفی قابلیت لاگین با تلگرام امکان آن وجود دارد که روبات برای شما پیام ارسال کند (البته با اجازه ای که قبلا خودتان داده اید). مثلا اگر شما در یک فروشگاه اینترنتی با تلگرام ورود (لاگین) کرده باشید و اجازه دریافت پیام از روبات تلگرامی فروشگاه را هم داده باشید آنگاه روبات مذکور می تواند با ارسال پیام های مختلف شما را از وضعیت سفارش هایتان، وضعیت ارسال آنها، تکمیل خرید یک کالا، اضافه شدن کالاهای جدید به فروشگاه و امثال هم آگاه کند.

ارسال پیام از روبات های تلگرامی به صورت مستقل

بعد از هر بار ورود به یک وبسایت از طریق تلگرام، تلگرام پیغامی برای شما ارسال می کند که در آن نشان می دهد چه اطلاعاتی را برای صاحب آن وبسایت فرستاده اید و چه اجازه هایی را به او داده اید. در پایین همین پیغام دکمه ای قرار دارد که با استفاده از آن می توانید اجازه هایی که به صاحب وبسایت داده اید را لغو کنید. اگر وارد بخش Privacy & Security در صفحه تنظیمات تلگرام شوید می توانید لیستی از تمام وبسایت هایی که از طریق تلگرام به آنها ورود (لاگین) کرده اید را هم ببینید. با توجه به آنچه در وبلاگ تلگرام ذکر شده قابلیت ورود به وبسایت ها با استفاده از حساب کاربری (اکانت) تلگرام اولین مرحله از پروژه ای به نام پروژه تلگرام آیدی است که در طول سال جاری میلادی توسعه بیشتری خواهد یافت.

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

باز هم تلگرام و قابلیت هایی جدید؛ نسخه جدیدی از تلگرام (نسخه 4.8) با امکاناتی جدید امروز برای سیستم های اندرویدی منتشر شد. این امکانات شامل نمایش ویدیو در حین دانلود (استریم)، حالت شب خودکار و ورود (لاگین) به وبسایت ها با استفاده از حساب کاربری تلگرام (مثل فیس بوک یا گوگل پلاس) میشوند. شما میتوانید از هم اکنون جدیدترین نسخه تلگرام (نسخه 4.8) را از ایران اپس دانلود کنید. و اما نگاهی به امکانات نسخه جدید تلگرام: نمایش ویدیو در حین دانلود (استریم) اگر یادتان باشد در نسخه های قبلی تلگرام اگر می خواستید ویدیویی را ببینید باید ابتدا…

به این مطلب امتیاز دهید

انتشار نسخه جدید تلگرام (4.8) با امکاناتی جدید - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید