اخبار اخبار فن آوری

اپلیکیشن های نامزد Google Play Awards در سال 2018

نامزدهای Google Play Awards 2018
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت Androidcentral.com: گوگل پلی از سال 2016 به بعد هر سال به بهترین برنامه ها و بازی های اندرویدی که در این اپ استور قرار گرفته اند جوایزی را تحت عنوان Google Play Awards اهدا کرده است. از آن زمان تا کنون تعداد اپلیکیشن ها و دسته بندی های معرفی شده نیز بیشتر شده اند. معمولا انتخاب اپلیکیشن ها برای Google Play Awards توسط تیمی از طرف گوگل انجام شده و بر اساس کیفیت، طراحی، عملکرد و تطابق اپلیکیشن ها با امکانات نسخه های جدید اندروید است.

این اپلیکیشن های قطعا از بین اپلیکیشن های پرستاره انتخاب می شوند و فقط اپلیکیشن هایی که در سال 2017 منتشر شده یا به روز رسانی بزرگی دریافت کرده اند نامزد Google Play Awards در سال 2018 خواهند بود. دسته بندی های Google Play Awards امسال (2018) اندکی با دسته بندی های سال 2017 متفاوت بوده و بیشتر روی حوزه های سلامتی یا اجتماعی تمرکز دارند. اپلیکیشن های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) نیز در یک دسته بندی قرار گرفته اند اما دسته بندی برای اپلیکیشن های ساعت ها و تلویزیون های هوشمند اندرویدی در نظر گرفته نشده است.

امسال دسته بندی به نام "بهترین اپلیکیشن ها از هر نظر" نیز وجود ندارد و تنها دسته بندی هایی که از سال گذشته حفظ شده اند دسته بندی های بهترین اپلیکیشن های ساخت توسعه دهندگان مستقل (Indie) و بهترین اپلیکیشن های استارت آپ هستند. و اکنون نامزدهای Google Play Awards در سال 2018:

بهترین اپلیکیشن های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

این اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن هایی می شوند که بهترین استفاده را از ARCore (نام بسته توسعه نرم افزاری اندروید برای واقعیت افزوده) و رابط کاربری DayDream (رویای روزانه؛ نام قابلیتی در اندروید است که بر اساس آن وقتی گوشی یا تبلت شما برای مدتی بی استفاده بماند شروع به نمایش آخرین اخبار، نقل قول های جالب، وضعیت آب و هوا و مواردی از این قبیل می نماید) داشته اند.

بهترین اپلیکیشن های VR و AR در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین اپلیکیشن ها برای معلولین

این اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن هایی می شوند که در آنها از ابتکارهای بیشتری برای سرویس دادن به معلولین استفاده شده است.

بهترین اپلیکیشن ها برای معلولین در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین بازی ها و برنامه ها

شامل بازی ها و برنامه هایی می شود که بهترین طراحی و بالاترین نرخ حفظ کاربر را داشته اند. همچنین بهترین تجربه کاربری و نصب اورگانیک نیز مربوط به همین بازی ها و برنامه ها می شود (نصب اورگانیک زمانی است که کاربر مطابق میل و نیازهای و نه به دلیل تاثیر تبلیغات اقدام به نصب یک اپلیکیشن می کند).

بهترین بازی ها و برنامه ها در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بازی هایی که بیشترین ارتباط را بین کاربران شان ایجاد کرده اند

این بازی ها شامل بازی هایی می شوند که تعامل بین کاربران آنها و ایجاد جمع های مختلف کاربری در آنها بیشتر از بازی های دیگر بوده است. به عبارت دیگر کاربران در این بازی های ارتباط بهتر و نزدیکتری با هم دارند.

بازی هایی که بیشترین ارتباط را بین کاربران شان برقرار کرده اند در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین اپلیکیشن های تقویت کننده تعاملات مثبت اجتماعی

شامل بهترین اپلیکیشن ها و بازی هایی می شود که در جمع های مختلف کاربری (کامیونیتی ها) در سراسر دنیا بیشترین تعاملات مثبت را ایجاد کرده اند. این اپلیکیشن ها می توانند در حوزه های سلامتی، آموزش، حل بحران، پناهجویان، تامین مالی و سلامت اقتصادی باشند.

بهترین اپلیکیشن های تقویت کننده تعاملات اجتماعی در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین اپلیکیشن ها از لحاظ تنوع تجربیات کاربری

شامل بازی ها و برنامه هایی می شوند که بهترین عملکرد، بومی سازی و فرهنگ سازی را برای بازارهای نوظهور داشته اند.

بهترین اپلیکشن ها از لحاظ تنوع تجربیات کاربری در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین بازی های ساخت توسعه دهندگان مستقل

شامل بازی هایی می شوند که بیشترین تمرکز را روی طراحی هنری و بهبود ساز و کارهای گیم پلی بازی داشته اند. از لحاظ ظاهر و کلیات نیز این بازی ها بر بازی های مشابه خود برتری دارند.

بهترین بازی های ساخت توسعه دهندگان مستقل در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین اپلیکیشن های استارت آپ

شامل اپلیکیشن هایی می شوند که ساخت توسعه دهندگان جدید هستند که تجربه کاربری منحصر به فردی را برای کاربران به ارمغان می آورند و نصب اورگانیک آنها روند صعودی خوبی داشته است. این اپلیکیشن ها همچنین بیشترین تطابق را با استانداردهای گوگل برای یک اپلیکیشن استارت آپ داشته اند.

بهترین اپلیکیشن های استارت آپ سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
 

بهترین اپلیکیشن های حوزه سلامتی

شامل اپلیکیشن هایی می شود که در ترغیب کاربران برای داشتن یک زندگی سالم بیشترین موفقیت را داشته اند. این اپلیکشین ها علاوه بر داشتن یک طراحی قابل اعتماد استراتژی های خوبی را هم برای شروع یک زندگی سالم به کاربران شان معرفی کرده اند.

بهترین اپلیکیشن های حوزه سلامتی در سال 2018 به انتخاب گوگل پلی

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت Androidcentral.com: گوگل پلی از سال 2016 به بعد هر سال به بهترین برنامه ها و بازی های اندرویدی که در این اپ استور قرار گرفته اند جوایزی را تحت عنوان Google Play Awards اهدا کرده است. از آن زمان تا کنون تعداد اپلیکیشن ها و دسته بندی های معرفی شده نیز بیشتر شده اند. معمولا انتخاب اپلیکیشن ها برای Google Play Awards توسط تیمی از طرف گوگل انجام شده و بر اساس کیفیت، طراحی، عملکرد و تطابق اپلیکیشن ها با امکانات نسخه های جدید اندروید است. این اپلیکیشن های قطعا از بین…

به این مطلب امتیاز دهید

اپلیکیشن های نامزد Google Play Awards در سال 2018 - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید