اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

اینستاگرم و یک قابلیت جدید: گزارش پست هایی با محتوای نادرست

اینستاگرم و یک قابلیت جدید: گزارش پست هایی با محتوای نادرست
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بنا بر آخرین اخبار فیس بوک "طرح حقیقت یابی" خود را گسترش داده طوری که از این پس شامل عکس ها و ویدیوهای منتشر شده در اینستاگرم نیز می شود. از این پس کاربران اینستاگرم می توانند پست هایی که به نظرشان محتوای نادرست دارند را پرچم بزنند (فلگ کنند). با این کار یکی از اعضای تیم حقیقت یاب محتوای پست مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و تصمیم نهایی را در مورد آن می گیرد. شایان ذکر است که پست های اینچنینی از اینستاگرم حذف نمی شوند ولی از لحاظ معروفیت تنزل رتبه پیدا می کنند.


نمونه ای از مشخص شدن پست هایی با محتوای نادرست در فیس بوک

این قابلیت فعلا برای کاربرانی که در آمریکا هستند فعال است اما قرار است تا پایان ماه جاری میلادی برای سایر کاربران نیز فعال شود. در حال حاضر کاربران آمریکایی می توانند با لمس سه نقطه گوشه صفحه و انتخاب گزینه "نامناسب است" (It’s inappropriate) منویی را باز کنند که در آنجا یک گزینه جدید با عنوان "اطلاعات غلط" (false information) را خواهند دید. با انتخاب این گزینه تیم حقیقت یاب محتوای پست را مورد بررسی قرار خواهند داد. نتیجه بررسی یا تایید گزارش کاربر در مورد غلط بودن محتوای پست خواهد بود یا رد گزارش او (در صورت صحیح بودن محتوای پست).

جلوگیری از انتشار محتوای نادرست در اینستاگرم

اگر نادرست بودن محتوای یک پست تایید شود اینستاگرم آن پست را حذف نخواهد کرد اما آن را در صفحه هشتگ های مرتبط نیز نشان نخواهد داد. همچنین پست مربوطه در صفحه سیاحت (Explore) جزء آخرین پست ها نمایش داده خواهد شد. بدین ترتیب پست هایی که محتوای نادرست داشته باشند خود به خود از لحاظ معروفیت در اینستاگرم تنزل رتبه پیدا خواهند کرد و تعداد کاربرانی هم که آنها را می بینند کاهش خواهد یافت.

جلوگیری از انتشار محتوای نادرست در اینستاگرم

طرح جدید فیس بوک برای حقیقت یابی جزء آخرین اقدامات این شرکت برای جلوگیری از نشر محتوای نادرست در فیس بوک و اینستاگرم بوده است. به گفته فعالان حوزه شبکه های اجتماعی نشر محتوای نادرست در شبکه های اجتماعی در حوزه های مختلفی از جمله سیاسی، اجتماعی و حتی سلامتی نه تنها می تواند باعث ایجاد باورهای غلط بین مردم شود بلکه حتی می تواند به عنوان وسیله ای برای کنترل توده های مردم مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: وبسایت slashgear.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بنا بر آخرین اخبار فیس بوک "طرح حقیقت یابی" خود را گسترش داده طوری که از این پس شامل عکس ها و ویدیوهای منتشر شده در اینستاگرم نیز می شود. از این پس کاربران اینستاگرم می توانند پست هایی که به نظرشان محتوای نادرست دارند را پرچم بزنند (فلگ کنند). با این کار یکی از اعضای تیم حقیقت یاب محتوای پست مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و تصمیم نهایی را در مورد آن می گیرد. شایان ذکر است که پست های اینچنینی از اینستاگرم حذف نمی شوند ولی از لحاظ معروفیت تنزل رتبه پیدا می کنند. نمونه ای…

به این مطلب امتیاز دهید

اینستاگرم و یک قابلیت جدید: گزارش پست هایی با محتوای نادرست - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید