بررسی بازی نقد و بررسی

بازی اندرویدی Dead Rivals – اولین بازی گیم لافت در سال 2018

نقد و بررسی بازی اندرویدی Dead rivals
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

باز هم گیم لافت و یک بازی حادثه ای آنلاین با تم زامبی؛ بازی Dead Rivals اولین بازی گیم لافت در سال 2018 است که البته فعلا فقط برای برخی از کشورها منتشر شده است (انتشار جهانی نداشته). اما شما از هم اکنون می توانید آن را از ایران اپس دانلود کنید (به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید). این بازی هم مثل دیگر بازی های گیم لافت استانداردهای لازم را دارد و حتی شاید هم بیشتر. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

داستان بازی

دختربچه ای به نام سوفی به همراه مادرش در یک پناهگاه پناه گرفته اند. این پناهگاه تنها جایی است که آنها می توانند از شر دسته دسته زامبی هایی که در شهر پرسه می زنند در امان باشند. متاسفانه گروهی به نام مهاجمان وارد شهر شده و مادر سوفی را به همراه عده ای دیگر با خود می برد. معلوم نیست قصد آنها از این کار چیست. آنها به شهر مجاور می روند و عموی سوفی (دِرِک) برای پیگیری قضیه و نجات مادر سوفی عازم شهر مجاور می شود. شما در ابتدای داستان سوفی را از دست گروهی از زامبی ها نجات می دهید و بعد که سوفی به شما می گوید چه اتفاقاتی برایشان افتاده است تصمیم می گیرید که برای پیدا کردن عموی سوفی راهی شوید. داستان بازی از همین جا آغاز می شود.

نجات سوفی در بازی اندرویدی Dead rivals
 

انتخاب کاراکترها

تا حدودی انتخاب کاراکترها در این بازی شبیه بازی های نقش محور است منتها با گزینه ها و انتخاب های کمتر. شما سه کاراکتر برای انتخاب دارید و ظاهر هر کدام از این کاراکترها را هم می توانید تغییر دهید. تاتوی روی صورت، رنگ مو، مدل مو و لباس این کاراکترها چیزهایی است که می توانید تغییر دهید. بهتر بود برای جذاب تر شدن بازی هم تعداد کاراکترها بیشتر می شد و هم اینکه گزینه های بیشتری برای تغییر ظاهر آنها وجود می داشت. احتمالا اگر کاربران درخواست کنند گیم لافت این موضوع را در نسخه های بعدی مورد توجه قرار خواهد داد.

انتخاب کاراکترها در بازی اندرویدی Dead rivals
 

گرافیک و افکت های بصری

گرافیک بازی Dead rivals برای یک بازی موبایلی بسیار عالی و از حد قابل قبول بالاتر است ولی در حد یک بازی کنسولی نیست. در طراحی مدل سه بعدی کاراکترها (چه کاراکترهای اصلی و چه زامبی ها) و همچنین آیتم های موجود در محیط دقت کافی به عمل آمده است. افکت های بصری هم خوب هستند. شما هنگام تیراندازی به زامبی ها می توانید بیرون پاشیدن خون از بدن آنها را ببینید. همچنین آتش گلوله از سر تفنگ ها و همچنین منفجر شدن بشکه های نفت هم در حد خوب است اما می توانست بهتر باشد.

گرافیک بازی اندرویدی Dead rivals
 

موسیقی متن و افکت های صوتی

موسیقی متن بازی حس و حالی مرموز دارد و با حمله زامبی ها و حسی که بعد از آن ایجاد می شود همخوانی دارد. افکت های صوتی بازی هم خوب هستند ولی باز هم می توانستند بهتر باشند. صدای شلیک اسحله ها خوب است اما می توانست قوی تر و گوش پر کن تر باشد تا واقعی تر جلوه کند. ولی روی هم رفته می توان امتیاز 4 از 5 را به موسیقی و افکت های صوتی بازی دارد.

گیم پلی

گیم پلی بازی Dead Rivals یک گیم پلی کاملا مهندسی شده است. یعنی شما مشکل زیادی در تعامل با بازی نخواهید داشت. کنترل ها کاملا مشخصند. در سمت چپ صفحه یک دسته بازی مجازی قرار دارد که با آن می توانید کاراکترتان را حرکت دهید. در سمت چپ هم آیکن اسلحه برای شلیک و چند آیکن دیگر که برای پرتاب نارنجک و استفاده از قابلیت های خاص هستند. در بالای صفحه آیکن فلش سبز رنگ دو تایی را می بینید که با لمس آن کاراکترتان به صورت خودکار به سمت هدف بعدی حرکت خواهد کرد و حتی به صورت خودکار با زامبی ها مبارزه می کند!

گیم پلی بازی اندرویدی Dead rivals

به عبارتی شما تنها با لمس همان فلش سبز رنگ می توانید بازی را به پیش ببرید و مستقیما هیچ دخالتی در بازی نداشته باشید. اما این کار لذت بازی را از شما خواهد گرفت. هر موقع انگشت تان را روی دسته بازی بگذارید کاراکترتان متوقف شده و کنترل آن به شما واگذار خواهد شد. در این صورت می توانید به هر جهتی که خواستید حرکت کنید و به انتخاب خودتان به زامبی ها تیراندازی کنید و به قول معروف دخالت مستقیم در پیشبرد بازی داشته باشید.

تنوع زامبی ها در بازی اندرویدی Dead rivals

تنوع زامبی ها نیز در این بازی خوب است و مثل دیگر بازی های معروف کنسولی از زامبی های چاقی که استفراغ می کنند و زامبی های قدرتمندی که با تمام سرعت به سمت تان می دوند نیز در آن استفاده شده است. زامبی های معمولی هم شکل های متفاوتی دارند و همه یک جور نیستند.

ساز و کارها

ساز و کارهای بازی Dead Rivals در حد بازی های حادثه ای آنلاین و نقش محور دیگر است. آیتم های مختلفی در بازی وجود دارند مثل چوب، سنگ و آجر که از آنها می توانید برای ارتقای ساختمان های پناهگاه تان استفاده کنید. همچنین در طول بازی با شکستن جعبه ها یا کشتن زامبی ها می توانید مهمات بیشتری بدست آورید. آیتم های کمکی مثل آمپول هم در بازی وجود دارند که مثلا استفاده از آن باعث می شود نوار انرژی کاراکترتان پر شود. ساز و کارهای دیگری مثل ورود روزانه به بازی نیز در نظر گرفته شده اند. شما تا هفت روز به ازای تنها ورود به بازی می توانید برنده آیتم ها و حتی سلاح های مختلفی شوید.

ساز و کارها در بازی اندرویدی Dead rivals

در این بازی حتی خودتان می توانید سلاح بسازید و از آن استفاده کنید. امکان ارتقای سلاح ها نیز وجود دارد. البته برای ساخت سلاح به آیتم های مختلفی نیاز دارید که در طول بازی آنها را به دست خواهید آورد. متاسفانه فعلا بخشی به نام رویدادها در بازی وجود ندارد و تنها چیزی که هست همان حالت های مختلف بازی است. (احتمالا در آینده اضافه خواهد شد). همچنین مثل دیگر بازی های آنلاین همچون کلش رویال در این بازی هم صندوقچه های رایگانی وجود دارند که با گذشت زمان می توانید آنها را باز کنید. این صندوقچه ها نیز حاوی آیتم های کمکی، آیتم های مورد نیاز شما برای ارتقا و حتی مهمات هستند.

ساخت اسلحه در بازی اندرویدی Dead rivals
 

حالت های بازی

بازی علاوه بر حالت داستانی دارای سه حالت دیگر به نام های دفاع از پناهگاه، استقامت و حمله خوک ها نیز هست. در هر کدام از این حالت ها که برنده شوید برنده آیتم های مختلف بازی خواهید شد. این آیتم ها می توانند در بخش های مختلف بازی و به خصوص برای ارتقا ساختمان های پناهگاه یا ساخت سلاح ها به کارتان بیایند. در حالت دفاع از پناهگاه باید با چندین موج از زامبی ها روبرو شوید. این حالت می تواند برای کسانی که دوست دارند موجی از زامبی ها را مثل برگ خزان روی زمین بریزند جالب باشد! چیزی که معمولا در حالت داستانی بازی وجود ندارد. در حالت داستانی شما بیشتر با زامبی ها به صورت تکی یا چند تایی مبارزه خواهید کرد.

نمایی از پایگاه در بازی اندرویدی Dead rivals

حالت داستانی بازی شامل ماموریت های مختلف می شود و شما با انجام هر کدام از این ماموریت ها به آیتم های مختلفی دست خواهید یافت. با کشتن زامبی ها در حالت داستانی نیز می توانید امتیاز تجربه تان را افزایش داده و سطح تان را بالاتر ببرید. هر چقدر سطح تان بالاتر برود قفل حالت های جدیدی نیز برایتان باز خواهد شد. از آنجا که بازی Dead Rivals یک بازی حادثه ای آنلاین است در هر کدام از ماموریت ها شاهد حضور کاربران دیگر نیز خواهید بود. به عبارت دیگر شما هر ماموریت را می توانید با کمک کاربران دیگر هم انجام دهید.

حالت های بازی اندرویدی Dead rivals
 

سخن آخر

اگر عاشق کشتن زامبی ها و کلا تم زامبی هستید این بازی می تواند برایتان جذابیت زیادی داشته باشد هر چند احساس می شود گیم لافت این بازی را با عجله منتشر کرده و می توانست بهتر از این هم کار کند.

دانلود بازی اندرویدی Dead Rivals از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

باز هم گیم لافت و یک بازی حادثه ای آنلاین با تم زامبی؛ بازی Dead Rivals اولین بازی گیم لافت در سال 2018 است که البته فعلا فقط برای برخی از کشورها منتشر شده است (انتشار جهانی نداشته). اما شما از هم اکنون می توانید آن را از ایران اپس دانلود کنید (به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید). این بازی هم مثل دیگر بازی های گیم لافت استانداردهای لازم را دارد و حتی شاید هم بیشتر. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت. داستان بازی دختربچه ای به نام سوفی به همراه مادرش در یک پناهگاه پناه گرفته اند.…

امتیاز ایران اپس به بازی Dead Rivals

داستان بازی - 8
انتخاب کاراکترها - 7
گرافیک و افکت های بصری - 8
موسیقی متن و افکت های صوتی - 8
گیم پلی - 8
ساز و کارها - 8
حالت های بازی - 7.5

7.8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید