بررسی بازی نقد و بررسی

بازی اندرویدی Enemy Gates – ماموریت های مخفی جنگ جهانی دوم

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

از جمله بازی هایی که در ایران اپس طرفداران زیادی دارند بازی های مربوط به جنگ جهانی دوم هستند. این بازی ها چه در سبک حادثه ای و چه استراتژی و با هر نوع گرافیکی (کارتونی یا واقعی) جذابیت خاص خود را دارند. شاید دلیل آن هم جو به خصوص جنگ جهانی دوم باشد که در آن هم تنوع عملیات های جنگی بیشتر بوده و هم این عملیات ها اهمیتی حیاتی حداقل در زمان خود داشته اند. بازی Enemy Gates از جمله بازی هایی است که موضوع اصلی آن جنگ جهانی دوم است. شما در این بازی نزدیک به 60 ماموریت مختلف را باید انجام بدهید که وقتی واردش بشوید می بینید که به این سادگی ها هم نیست! در زیر به نقد و بررسی کامل بازی Enemy Gates خواهیم پرداخت.

داستان بازی

در بحبوحه جنگ جهانی دوم گروهی از کماندوهای تعلیم دیده (با لباس قرمز) تشکیل می شود تا ماموریت هایی خطرناک را به انجام برسانند؛ ماموریت هایی از جمله نفوذ به پایگاه دشمن، جمع آوری اطلاعات نظامی، فلج کردن نیروهای دشمن و رسیدن به اهداف خاص نظامی. انجام این ماموریت ها برای پیشروی نیروهای متحدین اهمیتی حیاتی دارد. شما نقش یکی از کماندوهای گروه را بازی می کنید و ماموریت های زیادی را باید به تنهایی انجام دهید.

انجام ماموریت های مخفی در بازی Enemy Gates

گرافیک، پویانمایی و موسیقی

گرافیک بازی Enemy Gates در سبک کارتونی است و نورپردازی در آن نیز به خوبی انجام شده است. محیط های تاریک از راه دور به خوبی قابل مشاهده نیستند و برای اینکه ببینید واقعا در محلی تاریک چه میگذرد باید به آن نزدیک شوید. افکت های بصری از جمله ریزش قطرات باران، مه، پرواز شاپرک ها در اطراف چراغ ها، آتش اسلحه، ضربه زدن به اشیاء و دشمنان، پاشش خون هنگام برخورد گلوله به دشمن و امثال هم نیز در بازی وجود دارند. نورپردازی هم همانطور که گفته شد به خوبی انجام شده است. این را به راحتی هنگام حرکت کاراکترتان از یک محیط روشن به محیطی تاریک یا بالعکس می توانید متوجه شوید. با این وجود سایه ها به صورت دایره ای طراحی شده اند که می تواند یکی از ضعف های گرافیکی بازی باشد.

نمایی از بازی اندرویدی Enemy Gates

حرکات کاراکترها در بازی Enemy Gates کاملا طبیعی است. به عبارت دیگر راه رفتن ها، دویدن ها، شلیک کردن ها (لگد اسلحه)، دویدن سگ ها و … مکانیکی و خشک نیست و از تعداد فریم های کافی برای طراحی آنها استفاده شده است. موسیقی متن بازی به خوبی احساس خطر را منتقل می کند و موسیقی متن و منوی بازی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. افکت های صوتی همچون صدای سگ ها، صدای دویدن و راه رفتن، صدای شلیک گلوله، شکستن بطری، شکستن جعبه ها و انفجار بشکه ها نیز هر چند نه عالی ولی خوب طراحی شده اند.

گیم پلی

گیم پلی بازی Enemy Gates هم خوب طراحی شده است و هم دارای اشکال است. شاید اگر در بازی امکان نشستن نیز وجود داشت راحت تر می شد پشت جعبه ها و دیوارها پنهان شد. ولی فعلا چنین امکانی در بازی وجود ندارد. اگر شما بخواهید از چشم دشمن پنهان بمانید باید به همان حالت ایستاده پشت دیوار یا جعبه ای پنهان شوید. برای انجام ماموریت های مخفی باید حوصله داشته باشید. این یعنی نباید زیاد بدوید. چون صدای دویدن از راه رفتن بیشتر است و دشمنان تان سریع از وجود شما آگاه می شوند. اگر آنها فقط صدای شما را بشنوند یک علامت سوال بالای سرشان بوجود می آید و شروع به جستجو در محیط می کنند. اما اگر شما را مستقیما ببینند یک علامت تعجب قرمز رنگ بالای سرشان ظاهر می شود. در این حالت یا به سمت شما می دوند یا تیراندازی خواهند کرد.

گیم پلی بازی Enemy Gates

سگ ها از فاصله دورتر وجود شما را حس می کنند و کشتن آنها نیز به گلوله های بیشتری احتیاج دارد. در این بازی شما می توانید از گلوله های بیهوش کننده نیز استفاده کنید. شلیک این گلوله ها با اسلحه ای با صدا خفه کن انجام می شود که بهترین انتخاب برای انجام ماموریت های مخفی است. چرا که هم صدای کمتری تولید می کند و هم بیهوش کردن دشمنان کمتر شک سربازانی که در همان اطراف نگهبانی می دهند را بر می انگیزد. کاراکتر شما در این بازی دارای نوار سلامتی است که در صورت صدمه دیدن از آنها کاسته می شود. اگر نوار سلامتی تان به صفر برسد باید آن را با امتیازهایی که در بازی بدست آورده اید (امتیاز فناوری) پر کنید.

فرار از دست سگ ها در بازی Enemy Gates

رابط کاربری و دکمه های کنترلی

شاید بتوان گفت رابط کاربری بازی Enemy Gates در بین بازی های مشابه خود یکی از ساده ترین ها باشد. برای شروع بازی کافی است فقط دکمه استارت را لمس کنید. با این کار به صفحه ماموریت ها هدایت خواهید شد. در آنجا مستقیما به آخرین ماموریتی که انجام داده اید منتقل شده و سپس با لمس دکمه "بعد" وارد صفحه انتخاب سلاح می شوید. یکی از جذابیت های این بازی به آن است که به شما اجازه می دهد برای هر ماموریتی سلاح هایتان را خودتان انتخاب کنید. قطعا برخی از سلاح ها برای انجام برخی از ماموریت ها بهترند. به عنوان مثال اسلحه با صدا خفه کن گزینه بهتری برای انجام ماموریت های مخفی است. شما می توانید برای انجام ماموریت های خود تا سه سلاح انتخاب کنید. همچنین امکان انتخاب لباس تان از بین چهار لباس مختلف وجود دارد.

رابط کاربری بازی Enemy Gates

قدرت محافظتی هر کدام از این لباس ها با دیگری متفاوت است و دو تای آنها از ابتدای بازی قفل هستند. قدرت محافظتی هر لباسی را می توانید از روی عددی که کنار آیکن سپر دیده میشود تشخیص دهید. بعد از انتخاب سلاح عملا وارد ماموریت می شوید. کار با دکمه های کنترلی بازی بسیار ساده است. دو دکمه کنترلی با آیکن اسلحه و مشت طراحی شده که در سمت راست صفحه قرار گرفته اند. شما می توانید با حرکت انگشت تان در سمت چپ صفحه کاراکترتان را حرکت دهید. اگر آرام انگشت تان را حرکت دهید کاراکترتان راه میرود و اگر با سرعت بیشتری انگشت تان را بکشید کاراکترتان می دود.

حالت تیراندازی دستی در بازی Enemy Gates

دو حالت تیراندازی دستی و خودکار نیز در بازی وجود دارند که با لمس آیکن اسلحه در سمت راست صفحه فعال یا غیرفعال می شوند. اگر دایره کنار اسلحه سبز رنگ باشد اسلحه در حالت تیراندازی دستی است و اگر قرمز باشد در حالت تیراندازی خودکار. حالت تیراندازی دستی به درد انجام ماموریت هایی میخورد که در آنها باید دقیق و از راه دور نشانه بروید. ولی در مواقعی که دشمن در فاصله نزدیک است و باید سریع تیراندازی کنید بهتر است از حالت تیراندازی خودکار استفاده شود. در این حالت دیگر نمی توانید نشانه بروید و کاراکترتان به نزدیکترین دشمن تیراندازی خواهد کرد.

ساز و کارها

در این بازی 4 سلاح وجود دارد که تا 7 سطح قابل ارتقا هستند (کولت کمری، کولت با صدا خفه کن، اسلحه دیگل و تفنگ شکاری). همچنین امکان استفاده از مواد منفجره (با سه سطح ارتقا) و سه آیتم کمکی (بیصدا کننده دویدن، شفا دهنده برای پر کردن نوار سلامتی و مکان یاب که محل دقیق دشمنان را برای شما مشخص می کند) نیز وجود دارد. در این بازی به جای چندین آیتم مختلف برای خرید یا ارتقا تنها یک آیتم با نام امتیاز فناوری وجود دارد. شما با انجام هر ماموریت امتیاز فناوری بدست می آورید و بسته به اینکه چقدر خوب ماموریت را انجام داده باشید امتیاز اضافی نیز خواهید گرفت. به عنوان مثال اگر در طول ماموریت نوار سلامتی تان کم نشود، کسی شما را نبیند، کسی را نکشید و در زمان کمتری ماموریت را به انجام برسانید امتیاز اضافی خواهید گرفت.

انتخاب اسلحه و مهمات در بازی Enemy Gates

از این امتیاز برای خرید سلاح، ارتقاها و مهمات برای سلاح هایتان می توانید استفاده کنید. در آغاز هر ماموریت باید برای سلاح هایتان مهمات بخرید. اگر در ماموریتی کشته شوید (نوار سلامتی تان به صفر برسد) می توانید با صرف هزار امتیاز تجربه نوار سلامتی تان را پر کنید. البته در ابتدای بازی نزدیک به هزار یا دو هزار امتیاز فناوری دارید و برای انجام ماموریت ها نیز بین دویست تا هزار امتیاز خواهید گرفت. از طرفی از آنجا که تمام خریدها با همان امتیاز فناوری انجام می شود بعد از مدتی شاهد کاهش شدید امتیازتان خواهید بود.

صفحه قبل از شروع ماموریت در بازی Enemy Gates

البته در این بازی به غیر از انجام ماموریت ها ساز و کارهای دیگری نیز برای افزایش امتیاز فناوری در نظر گرفته شده است. شما میتوانید با هر روز ورود به بازی 500 امتیاز فناوری بگیرید. همچنین با امتیاز دادن به این بازی و دنبال کردن صفحه توییتر آن 9 هزار و با دنبال کردن صفحه فیس بوک آن 2 هزار امتیاز فناوری خواهید گرفت. البته با پرداخت درون برنامه ای نیز می توانید امتیاز فناوری بخرید. متاسفانه هیچ ساز و کاری برای دریافت امتیاز فناوری از طریق دیدن آگهی های تبلیغاتی در نظر گرفته نشده است. آگهی های تبلیغاتی در این بازی مابین ماموریت ها و به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهند شد.

راهنمایی

سعی کنید به اندازه کافی مهمات بخرید و بی جهت سلاح هایتان را ارتقا ندهید. اگر واقعا لازم است این کار را انجام دهید. اگر امتیاز فناوری تان خیلی کم شود و از تمام راه های دیگر برای افزایش امتیاز قبلا استفاده کرده باشید دیگر مجبورید یا یک روز کامل صبر کنید تا 500 امتیاز دیگر بدست آورید یا به پرداخت درون برنامه ای متوسل شوید! شکست در ماموریت ها یا کشته شدن اصلا به نفع تان نیست. به عبارت دیگر اگر از وسط بازی بیرون بیایید یا در بازی کشته شوید تمام تیرهایی که شلیک کرده اید از کیسه تان رفته اند و باید مجددا مهمات بخرید! وقتی این وضعیت مرتب تکرار شود آن وقت حتما با کمبود امتیاز مواجه خواهید شد. پس  بهتر است ماموریت هایتان را در بار اول یا دوم به انجام برسانید.

پر کردن نوار سلامتی با امتیاز فناوری در بازی Enemy Gates

البته اگر می بینید در پیشبرد یک ماموریت خوب عمل نکرده اید و می خواهید آن را از نو انجام بدهید می توانید این کار را بدون خروج از ماموریت (لمس دکمه شروع مجدد) انجام دهید. خوشبختانه در این صورت تمام تیرهایی که شلیک کرده اید باز خواهند گشت. ولی یادتان باشد اگر کلا از ماموریت خارج شده و به منوی اصلی بازی بروید هم تیرهایتان باز نمی گردند و هم نوار سلامتی تان اگر کم شده باشد در همان وضعیت خواهد ماند. همچنین برای پر کردن نوار سلامتی الزاما نیازی به صرف امتیاز تجربه ندارید. نوار سلامتی شما تقریب هر 5 ثانیه یک بار به اندازه یک واحد افزایش می یابد و اگر مدتی صبر کنید تقریبا پر خواهد شد.

نکته

اگر دشمنان به شما حمله کرده و نوار سلامتی تان به شدت در حال کاهش است فورا بازی را متوقف (پاز) کنید و ماموریت را از نو انجام دهید. اگر نوار سلامتی تان صفر شود یا به عبارتی در ماموریت کشته شوید باید زمان زیادی صبر کنید تا مجددا نوار سلامتی تان پر شود یا برای پر کردن آن هزار امتیاز بدهید. همچنین تمام مهماتی که مصرف کرده اید نیز باز نخواهند گشت.

دانلود بازی اندرویدی Enemy Gates از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

از جمله بازی هایی که در ایران اپس طرفداران زیادی دارند بازی های مربوط به جنگ جهانی دوم هستند. این بازی ها چه در سبک حادثه ای و چه استراتژی و با هر نوع گرافیکی (کارتونی یا واقعی) جذابیت خاص خود را دارند. شاید دلیل آن هم جو به خصوص جنگ جهانی دوم باشد که در آن هم تنوع عملیات های جنگی بیشتر بوده و هم این عملیات ها اهمیتی حیاتی حداقل در زمان خود داشته اند. بازی Enemy Gates از جمله بازی هایی است که موضوع اصلی آن جنگ جهانی دوم است. شما در این بازی نزدیک به 60…

امتیاز ایران اپس به بازی Enemy Gates

داستان بازی - 9
گرافیک و موسیقی - 8
گیم پلی - 8
رابط کاربری - 8
ساز و کارها - 7

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید