بررسی بازی نقد و بررسی

بازی اندرویدی Epic War TD 2 – یک بازی استراتژی بی نظیر

نقد و بررسی بازی اندرویدی Epic war td 2
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های استراتژی سبک دفاع از قلعه همیشه طرفداران خاص خود را داشته اند. اگر اهل این دست از بازی ها باشید می دانید که اصل بازی بر دفاع از یک قلعه یا پایگاه استوار است. نیروهای مختلف دشمن در مسیرهای از پیش مشخص شده به قلعه شما حمله می کنند و شما باید با ساخت برجک های دفاعی و احیانا استفاده از کاراکترهای قهرمان جلوی آنها را بگیرید. بازی های سبک دفاع از قلعه هم مثل بازی های دیگر با موضوعات مختلف ارائه می شوند و بعضا از لحاظ گرافیک نیز با یکدیگر متفاوتند.

منوی اصلی بازی epic war td 2

بازی که در زیر به آن خواهیم پرداخت (بازی Epic War TD 2) از آن دست بازی هایی است که در محیطی فوق پیشرفته و به نوعی جنگ زده جریان دارد. موضوع بازی کاملا جدی است و به جرات می توان گفت که گرافیک و پویانمایی عالی آن در مقایسه با بازی های مشابه اش حتی برخی از ضعف های آن را پوشش داده است.

گرافیک و پویانمایی

نقطه قوت این بازی گرافیک و پویانمایی عالی آن است. هر چند امکان بزرگنمایی در بازی وجود ندارد ولی اگر کمی دقت کنید می بینید که تمام واحدهای جنگی و محیط ها با رعایت تمام جزئیات طراحی شده اند. حرکت آنها نیز کاملا طبیعی به نظر می رسد. افکت های بصری بازی هم از دیگر نقاط قوت آن است. نورهای نئونی، وزش باد، حرکت آت و آشغال های کف مسیرها، انفجارها، پاشش خون از واحدهای جنگی انسان و حتی به جای ماندن اسکلت آنها، به جای ماندن بقایای واحدهای جنگی دیگر و آتش شلیک برجک ها همه از افکت هایی هستند که بسیار زیبا طراحی شده و به جذابیت بازی می افزایند.

گرافیک و پویانمایی بازی epic war td 2
 

موسیقی و افکت های صوتی

از جذابیت های بازی آن است که برای منوی اصلی بازی موسیقی در نظر گرفته نشده است! شاید با خود بگویید این که قاعدتا باید نقطه ضعف باشد. اما باید بگوییم به جای موسیقی برای منوی اصلی بازی صدای تیر و تفنگ و شلیک گلوله در نظر گرفته شده است. منتها صدای شلیک هایی که بعد از تمام شدن یک جنگ به صورت تکی در اینجا و آنجا شنیده می شود و این حس را به آدم منتقل می کند که جنگ هنوز تمام نشده است.

موسیقی و افکت های صوتی بازی epic war td 2

موسیقی متن بازی برای مراحل مختلف متفاوت است و به خوبی حس هیجان را منتقل می کند. افکت های صوتی بازی نیز در نوع خود خوب هستند و برای صدای تیربارها، راکت اندازها، شعله افکن ها و دیگر سلاح ها صداهای جداگانه ای در نظر گرفته شده اند که کاملا هم طبیعی به نظر می رسند. صدای انفجارها و کشته شدن سربازان هم که جای خود را دارد!

حالت های بازی

بازی دارای دو حالت حرفه ای و تفننی به ترتیب با درجه سختی مشکل و متوسط است. هر بار که بازی را شروع می کنید می توانید هر کدام از این حالت ها را انتخاب کنید. این یعنی دو حالت کاملا از هم جدا نیستند. مثلا این طور نیست که در حالت حرفه ای تا مرحله مثلا چهارم رفته باشید و حالا که می خواهید بازی را در حالت تفننی بازی کنید مجبور باشید از مرحله اول شروع کنید (مثل بعضی از بازی های دیگر). در واقع در هر جای بازی که باشید می توانید حالت حرفه ای یا تفننی را انتخاب کنید.

حالت های بازی epic war td 2

تفاوت این دو حالت در آن است که در حالت حرفه ای تعداد محدودی برجک می توانید بسازید و یک برجک را با برجک دیگر نمی توانید جایگزین کنید (هر برجکی ساخته باشید باید تا آخر با همان ادامه بدهید). در حالت تفننی می توانید هر چقدر خواستید برجک بسازید و برجکی را با برجک دیگر جایگزین کنید. برای این کار البته باید اول برجکتان را بفروشید و بعد برجک دیگری به جای آن قرار دهید.

گیم پلی

گیم پلی بازی Epic War TD 2 چیزی از بازی های مشابه خود کم ندارد. این یعنی اینکه باید بدانید چه موقع کدام برجک را کجا بسازید؛ به خصوص در حالت سخت بازی. البته این به تعداد و نوع دشمنان تان نیز بستگی دارد. منتها شما از همان ابتدای بازی نمی دانید قرار است با چند موج از دشمنان روبرو شوید و هر موج چه تعداد و چه انواعی از دشمنان را در خود دارد. بنابراین ساخت یک برجک می تواند به نوعی ریسک هم باشد. به هر حال اگر در مرحله ای باختید دیگر بعد از آن می دانید با چه دشمنانی در آن مرحله روبرو می شوید و چه کار باید بکنید.

گیم پلی بازی epic war td 2

طراحی مراحل مختلف بازی با یکدیگر متفاوت است و حتی در بعضی مراحل مجبور هستید با دشمنانی که از دو جهت به شما حمله می کنند روبرو شوید. قبل از ورود هر موج مسیر حرکت آن با یک فلش زرد رنگ به شما نشان داده می شود. با کشتن دشمنان تان در طول بازی پول بیشتری بدست می آورید که با آن می توانید برجک هایی که ساخته اید را ارتقا دهید یا برجک های جدید در محل های جدید بسازید. این دیگر به استراتژی خودتان بستگی دارد. البته سعی کنید همیشه برجک های کلیدی خود را ارتقا دهید تا بهترین نتیجه را از آنها بگیرید.

گیم پلی بازی epic war td 2

در بسیاری از بازی های استراتژی سبک دفاع از قلعه معمولا امکان استفاده از واحدهای قهرمان نیز وجود دارد. واحدهایی که در کنار برجک ها می توانند جلوی دشمنان را بگیرند و معمولا قدرت زیاد و قابلیت های منحصر به فردی دارند. متاسفانه در این بازی خبری از واحدهای قهرمان نیست که می توان به نوعی آن را نقطه ضعف بازی به حساب آورد. بد نبود اگر چند واحد مثل روبات های قدرتمند یا تانک نیز در اختیار شما قرار داده می شد تا در اینجا و آنجای مسیر قرار دهید. این می توانست هیجان بازی را هم بیشتر کند. البته امکان استفاده از آیتم های کمکی مثل بمب اتم یا بارش گلوله وجود دارد.

ساز و کارهای بازی

در یک کلام باید بگوییم زیاد متنوع نیستند. خبری از الماس یا دیگر آیتم ها مثل بازی های دیگر نیست ولی خوشبختانه خبری از خرید درون برنامه ای هم نیست! شکل ستاره دادن بازی هم با بازی های دیگر متفاوت است. در بازی های دیگر شما تا پایان مرحله را می روید و بعد بر اساس عملکردتان ستاره می گیرید. اما در این بازی برای هر یک یا چند موج یک ستاره در نظر گرفته شده است. اگر بتوانید آن یک یا چند موج را به طور کامل از بین ببرید و نگذارید هیچ کدام از واحدهای دشمن از دست تان فرار کنند آنگاه یک ستاره کامل و 200 امتیاز می گیرید. اما اگر عملکردتان خوب نباشد ستاره کوچکتر و امتیاز کمتری می گیرید.

شکل ستاره دادن در بازی epic war td 2

در پایین صفحه اگر دقت کنید یک علامت قلب و عددی کنار آن وجود دارد. اگر تعداد دشمنانی که از دست تان فرار می کنند از این عدد بیشتر شود (معمولا 10 است) آن وقت بازی را می بازید ولی می توانید از همان جایی که باخته اید ادامه دهید (از ابتدای همان موج). از ستاره هایی که در بازی می گیرید می توانید برای باز کردن قفل برجک های جدید و ارتقای سطح آنها استفاده کنید. منتها به نوعی حق انتخاب ندارید و خود بازی به شما می گوید که مثلا الان می توانید قفل این برجک را باز کنید یا فلان برجک را ارتقا دهید.

ارتقای برجک ها در بازی epic war td 2

بازی جمعا دارای 50 مرحله است که در طول آنها با 40 واحد جنگی مختلف دشمن روبرو خواهید شد. همچنین در طول بازی می توانید قفل 9 برجک دفاعی پیشرفته و 4 برجک دفاعی فوق پیشرفته را باز کرده و از آنها استفاده کنید. متاسفانه امتیازاتی که در بازی می گیرید عملا هیچ تاثیری در خود بازی ندارند که این را هم می توان جزء نقاط ضعف بازی دانست. این امتیازها ظاهرا فقط در بخش دستاوردها و جدول بالاترین امتیازات کاربرد پیدا می کنند.

برجک های مختلف بازی epic war td 2
 

سخن آخر

هر چند بازی Epic War TD 2 ضعف هایی به خصوص در ساز و کارهای خود دارد ولی گرافیک، پویانمایی و موسیقی بازی به قدری خوب طراحی شده اند که شاید شما این ضعف ها را فراموش کنید. اگر عاشق جنگ های نابرابر آن هم در محیط هایی آخرالزمانی و با واحدهای جنگی پیشرفته هستید و اگر سبک دفاع از قلعه برایتان جذابیت خاصی دارد بدون شک این بازی هم برایتان جالب خواهد بود.

دانلود بازی اندرویدی Epic War TD 2 از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی های استراتژی سبک دفاع از قلعه همیشه طرفداران خاص خود را داشته اند. اگر اهل این دست از بازی ها باشید می دانید که اصل بازی بر دفاع از یک قلعه یا پایگاه استوار است. نیروهای مختلف دشمن در مسیرهای از پیش مشخص شده به قلعه شما حمله می کنند و شما باید با ساخت برجک های دفاعی و احیانا استفاده از کاراکترهای قهرمان جلوی آنها را بگیرید. بازی های سبک دفاع از قلعه هم مثل بازی های دیگر با موضوعات مختلف ارائه می شوند و بعضا از لحاظ گرافیک نیز با یکدیگر متفاوتند. بازی که در زیر به…

امتیاز ایران اپس به بازی Epic War TD 2

گرافیک و پویانمایی - 10
موسیقی و افکت های صوتی - 8
گیم پلی - 8
ساز و کارهای بازی - 6

8

امتیاز ایران اپس به بازی Epic War TD 2

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید