اخبار اخبار فن آوری

Play Instant قابلیت جدید گوگل پلی (بازی بدون نیاز به دانلود)

Play instant قابلیت جدید گوگل پلی (بازی بدون نیاز به دانلود)
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت thenextweb.com: شاید قبلا چیزهایی راجع به Instant App شنیده باشید. Instant App یا اپلیکیشن فوری اصطلاحا به اپلیکیشنی گفته می شود که می توانید آن را به صورت آنلاین و بدون نیاز به دانلود یا نصبش امتحان کنید و بعد اگر خوشتان آمد آن را نصب کنید. (جهت اطلاع بیشتر به مقاله "Instant App چیست و طرز کارش چگونه است؟" در همین وبلاگ مراجعه نمایید). اخیرا قابلیت جدیدی با نام Play Instant به گوگل پلی اضافه شده که به شما امکان می دهد همین کار را برای بازی ها انجام دهید. یعنی یک بازی را بدون نیاز به دانلود یا نصب به صورت آنلاین انجام دهید و بعد اگر خوشتان آمد آن را دانلود کنید.

Play Instant در چه مرحله ای است؟

Play Instant فعلا در فاز بتا است و بیش از چند بازی را شامل نمی شود. به طور خاص گوگل پلی صفحه ای به نام Instant Gameplay ایجاد کرده که شامل بازی هایی می شود که قابلیت مذکور برای آنها فعال است. این بازی ها عبارتند از Clash Roayle ،Words with Friends 2 ،Bubble Witch 3 Saga ،Final Fantasy XV: a New Empire ،Solitaire و Mighty Battles. البته بازی Panda Pop هم ظاهرا در این لیست است ولی اینکه قابلیت مذکور برای آن فعال است یا نه تایید نشده است.

بازی هایی که فعلا قابلیت Play Instant برای آنها فعال است

بنا به گفته جاناتان کارمل و بنیامین فرنکل دو تن از مدیران محصول گوگل پلی، گوگل در حال مشارکت و رایزنی با بسیاری از توسعه دهندگان از جمله Zynga و Unity است تا قابلیت مذکور بازی های بیشتری را در طول سال جاری میلادی شامل شود. این قابلیت به نوعی هم به نفع کاربران است و هم توسعه دهندگان. کاربران می توانند بدون نیاز مصرف پهنای باند اینترنت برای دانلود بازی و اختصاص فضایی از حافظه ذخیره سازی گوشی خود به نصب آن، بازی را امتحان کنند. توسعه دهندگان هم می توانند از این بابت مطمئن باشند که بازی هایشان توسط کاربران بیشتری حداقل امتحان یا بهتر است بگوییم دیده می شوند. قطعا امکان امتحان کردن یک بازی قبل از دانلودش می تواند بیش از چند تصویر و توضیحات نوشتاری کاربران را به دانلود آن بازی ترغیب کند.

Play Instant قدمی به نفع کاربران و توسعه دهندگان

به گفته کارمل و فرنکل قابلیت جدید یکی از بزرگترین مشکلات توسعه دهندگان که عدم توجه واقعی کاربران به بازی هایشان است را حل خواهد کرد. بسیاری از کاربران حتی بعد از دانلود و نصب یک بازی آن طور که باید و شاید سراغ آن نمی روند و در آن حضور فعال ندارند. این برای توسعه دهندگان یک زیان محسوب می شود. چرا که به این ترتیب هم فروش درون برنامه ای کمتری خواهند داشت و هم تبلیغات کمتری می توانند بگیرند. کاربران هم قطعا از امکان انجام یک بازی قبل از دانلود آن استقبال خواهند کرد چرا که به این ترتیب می توانند فقط آن بازی هایی را دانلود کنند که واقعا به آنها علاقه دارند.

انیمیشن Play Instant
 

محدودیت های Play Instant

شایان ذکر است که قابلیت Play Instant تنها وسیله ای برای امتحان کردن یک بازی است و کل بازی را شامل نمی شود. همچنین Play Instant در بعضی از بازی ها محدودتر از بازی های دیگر است. مثلا در بازی Bubble Witch 3 Saga شما می توانید چند مرحله را به صورت کامل بازی کنید در حالی که در بازی Final Fantasy XV تنها می توانید چند ثانیه از یک مبارزه را ببینید. بعد از اینکه بازی را امتحان کردید می توانید با لمس دکمه Install now آن را دانلود و نصب کنید یا به سراغ بازی دیگری بروید.

نمایی از دکمه نصب در Play Instant
 

آینده Play Instant

Play Instant در صورت همه گیر شدن حتی می تواند در آینده به عنوان یک استاندارد نیز مطرح شود. در این صورت قطعا صفحه Instant Gameplay گوگل پلی اولین جایی خواهد بود که گیمرها برای امتحان کردن بازی های جدید به آن مراجعه خواهند کرد.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت thenextweb.com: شاید قبلا چیزهایی راجع به Instant App شنیده باشید. Instant App یا اپلیکیشن فوری اصطلاحا به اپلیکیشنی گفته می شود که می توانید آن را به صورت آنلاین و بدون نیاز به دانلود یا نصبش امتحان کنید و بعد اگر خوشتان آمد آن را نصب کنید. (جهت اطلاع بیشتر به مقاله "Instant App چیست و طرز کارش چگونه است؟" در همین وبلاگ مراجعه نمایید). اخیرا قابلیت جدیدی با نام Play Instant به گوگل پلی اضافه شده که به شما امکان می دهد همین کار را برای بازی ها انجام دهید. یعنی…

به این مطلب امتیاز دهید

بازی بدون نیاز به دانلود (قابلیت جدید گوگل پلی) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

 

نظر بدهید