اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

بازی سوپر ماریو به درآمد 60 میلیون دلاری رسید

رسیدن بازی Super mario run به درآمد 60 میلیون دلاری
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بنا به آخرین آمار منتشر شده از وبسایت آماری تحلیلی Sensor Tower بازی Super Mario Run از زمان انتشارش در 2 سال پیش تاکنون توانسته درآمد 60 میلیون دلاری را برای نینتندو رقم بزند. گفته می شود 77 درصد از این درآمد مربوط به نسخه آی او اس و تنها 23 درصد آن حاصل از نسخه اندرویدی بازی است. بازی Super Mario Run در سپتامبر 2016 (شهریور 1395) ابتدا برای سیستم عامل آی او اس و شش ماه بعد برای اندروید منتشر شد. چنین درآمد چند میلیون دلاری درست چند ماه بعد از اینکه نینتندو اعلام کرد بازی های موبایلی اش مثل Super Mario Run و Animal Crossing: Pocket Camp به سود قابل قبولی نرسیده اند حاصل شده است.

درآمد 60 میلیون دلاری بازی Super mario run

بنا به آمار وبسایت Sensor Tower سهم نسخه اندرویدی بازی در سه ماهه اول سال 2018 از درآمد کل 35 درصد بوده است. بر اساس همین آمار اکثر کاربران بازی Super Mario Run از آمریکا هستند و بیشترین درآمد حاصله از بازی از دو کشور آمریکا و ژاپن به ترتیب با 43 درصد و 17 درصد درآمد کل بوده است. بازی Super Mario Run تنها چهار روز پس از انتشارش 40 میلیون بار دانلود شد و این رقم تا آخر ژانویه همان سال به 78 میلیون دانلود رسید. لیکن مشکل این بازی آن بود که در ابتدا نتوانست از این همه کاربر درآمدی حاصل کند. به گفته شرکت نینتندو تنها 5 درصد از کاربران مذکور اقدام به خرید بازی کرده بودند.

نمایی از بازی Super mario run

بازی Super Mario Run یک بازی دویدنی کلاسیک است که هر چند گرافیک آن نسبت به قبل بهتر شده اما از لحاظ گیم پلی شبیه به دیگر بازی های هم ژانر خود است. چند مرحله اول بازی رایگان هستند اما اگر بخواهید بازی را ادامه دهید باید 9.99 دلار پرداخت کنید؛ مبلغی که به اعتقاد بسیاری از کاربران برای یک بازی موبایلی مبلغ بالایی است. با این حال بسیاری از کاربران هم راضی بودند چون با یک پرداخت کلی هر چند با مبلغی بالا دیگر به کل بازی دسترسی داشتند و مجبور نبودند مرتب و خرد خرد پرداخت های درون برنامه ای داشته باشند.

شاید بازی Super Mario Run نمونه خوبی باشد از اینکه یک بازی موبایلی هنوز هم می تواند بدون استفاده از ساز و کار پرداخت درون برنامه ای درآمد زیادی را برای سازنده اش حاصل کند.

منابع: variety.com ،sensortowr.com و nintendoeverything.com

دانلود جدیدترین نسخه بازی Super Mario Run از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بنا به آخرین آمار منتشر شده از وبسایت آماری تحلیلی Sensor Tower بازی Super Mario Run از زمان انتشارش در 2 سال پیش تاکنون توانسته درآمد 60 میلیون دلاری را برای نینتندو رقم بزند. گفته می شود 77 درصد از این درآمد مربوط به نسخه آی او اس و تنها 23 درصد آن حاصل از نسخه اندرویدی بازی است. بازی Super Mario Run در سپتامبر 2016 (شهریور 1395) ابتدا برای سیستم عامل آی او اس و شش ماه بعد برای اندروید منتشر شد. چنین درآمد چند میلیون دلاری درست چند ماه بعد از اینکه نینتندو اعلام کرد بازی های موبایلی…

به این مطلب امتیاز دهید

بازی سوپر ماریو به در آمد 60 میلیون دلاری رسید - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید