بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Air Thunder War – لذت نبردهای هوایی

نقد و بررسی بازی Air thunder war
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های هواپیمایی از جمله بازی هایی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. اگر دوست دارید خلبان شوید یا کلا به مقوله هواپیماهای جنگی علاقه زیادی دارید بازی های هواپیمایی به خصوص بازی های هواپیمایی جنگی می توانند جذابیت خاصی برایتان داشته باشند. مخصوصا اینکه اکنون به لطف فناوری های جدید امکان بازی آنلاین نیز فراهم شده و شما می توانید با خلبانان دیگری از سراسر دنیا به صورت آنلاین مبارزه کنید!

صفحه بارگذاری بازی Air thunder war

بازی Air Thunder War از آن دسته بازی های هواپیمایی است که با وجود گیم پلی هیجان انگیز و گرافیک نسبتا خوبش حجم کمی هم دارد (حدود 20 مگابایت) و اگر عاشق بازی های هواپیمایی هستید می تواند ساعت ها شما را به خود سرگرم کند. در زیر به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت.

گرافیک و افکت های بصری

در یک کلمه خوب! اما می توانست بهتر هم باشد لیکن با در نظر گرفتن حجم کم بازی باید اقرار کرد که همین گرافیک هم خوب است. از آنجا که فاصله شما در طول پرواز با زمین زیاد است عدم دقت در طراحی آن را حس نخواهید کرد. اما موقعی که دارید از روی باند بلند می شوید کاملا آن را حس خواهید کرد. البته باز هم این مطلب قابل توجیه است چون بیشتر این بازی در آسمان جریان دارد. در عوض طراحی مدل سه بعدی هواپیماها بسیار بهتر از باند فرودگاه است و جزئیات را می توانید در آنها تشخیص دهید. باز هم در این مورد به حجم بازی توجه کنید. قطعا بازی که 20 مگابایت حجم دارد نمی تواند گرافیکی در حد کنسول های بازی داشته باشد.

گرافیک و افکت های بصری بازی Air thunder war

افکت های بصری بازی در جمع خوب هستند. افکت شکست نور خورشید در آسمان، خروج دود از انتهای هواپیماهایی که خیلی صدمه دیده اند، خروج آتش از پشت هواپیما در هنگام پرواز و نمایش خطوط مورب هنگام سرعت گرفتن که حس سرعت را به خوبی منتقل می کنند همه خوب و قابل قبول طراحی شده اند. تنها اشکالی که به افکت های بصری بازی می توان گرفت آن است که هواپیما در دریا درست مثل زمین سقوط می کند. قاعدتا وقتی هواپیما در دریا سقوط می کند باید داخل آب فرود رود اما در این بازی اینطور نیست و انگار که هواپیما با زمین برخورد کرده است.

موسیقی و افکت های صوتی

موسیقی متن و منوی بازی در نوع خود واقعا خوب است و حس و حالی حماسی را انتقال می دهد (با محیط بازی کاملا همخوانی دارد). افکت های صوتی هم نسبتا خوب هستند اما باز هم می توانستند بهتر باشند. مثلا می شد صدای هواپیماهای مختلف با هم تفاوت داشته باشد یا صدای تیربار، پرتاب راکت و انفجارها گوش پر کن تر باشد تا محیط بازی واقعی تر جلوه کند. با این حال صدای هواپیما و سرعت گرفتن آن نسبتا خوب شبیه سازی شده است.

گیم پلی

گیم پلی بازی Air Thunder War در حد یک بازی هواپیمایی استاندارد و شاید هم بهتر باشد. شما باید هم دقت و هم سرعت عمل بالایی در بازی داشته باشید به خصوص مواقعی که با چند هواپیمای دشمن طرف هستید. بعضی مواقع هم البته باید با کشتی های جنگی دشمن مبارزه کنید. موسیقی متن خوب و استفاده از ساز و کارهایی همچون قفل شدن هدف روی هواپیمای دشمن برای پرتاب راکت گیم پلی بازی را لذت بخش تر کرده اند. در عین حال شما می توانید از تیربار هواپیمایتان هم استفاده کنید. خوشبختانه محدودیتی از لحاظ تعداد تیر و راکت ندارید. منتها نمی توانید از آنها مدام استفاده کنید.

گیم پلی بازی Air thunder war

به عبارت دیگر وقتی چند راکت شلیک کردید یا تعداد تیرهای تیربارتان به صفر رسید باید صبر کنید تا دوباره جایشان پر شود که البته زمان زیادی به طول نمی انجامد. در بعضی از ماموریت ها هواپیماهای خودی هم هستند که روی رادار با رنگ آبی نشان داده می شوند (هواپیماهای دشمن با رنگ قرمز). این هواپیماها به شما در انجام ماموریت تان کمک می کنند. همچنین وقتی هواپیماهای دشمن در صفحه بازی  نباشند موقعیت آنها با یک فلش قرمز نشان داده می شود و شما می توانید با حرکت در جهت فلش آنها را پیدا کرده و به سمت شان تیراندازی کنید. هواپیماها و همچنین هواپیمای شما دارای نوار سلامتی هستند که وقتی این نوار به صفر برسد از بین می روند.

ساز و کارها

ساز و کارهای بازی Air Thunder War شباهت زیادی به بازی های موبایلی دیگر دارد. در این بازی هم شما سکه، الماس و واحد انرژی دارید که شبیه به یک صاعقه سبز رنگ است. انجام هر مرحله دو واحد از واحدهای انرژی تان را کم خواهد کرد و شرکت در هر بازی آنلاین 10 واحد. در ابتدای بازی 30 واحد انرژی در اختیار دارید. اگر تعداد واحدهای انرژی تان صفر شود باید صبر کنید تا مجددا پر شوند (هر 5 دقیقه یک واحد) یا اینکه آنها را با الماس خریداری کنید. الماس را می توانید با دیدن آگهی های تبلیغاتی یا پرداخت درون برنامه ای بدست آورید. پس از پایان هر مرحله نیز مقداری سکه، الماس و آیتم دیگری شبیه به قطعه هواپیما (فقط در برخی مراحل) بدست خواهید آورد و امتیاز تجربه تان افزایش پیدا خواهد کرد.

ساز و کارهای بازی Air thunder war

در این بازی 10 هواپیمای مختلف وجود دارند که می توانید قفل آنها را با سکه، الماس یا همان آیتمی که شبیه به قطعه هواپیماست باز کنید. البته برای باز کردن قفل بعضی از آنها باید سطح تان به حد نصابی رسیده باشد. متاسفانه امکان سفارشی سازی ظاهر هواپیماها وجود ندارد که شاید در نسخه های بعدی به بازی اضافه شود اما خوشبختانه امکان ارتقای هواپیما و همچنین ارتقای سلاح های آن (تیربار و راکت) نیز وجود دارد. کلا سه نوع راکت در بازی وجود دارد که بعضی از آنها فقط روی هواپیماهای خاصی قابل نصب هستند. همچنین هر چقدر سطح تان در بازی بالاتر برود درجه بالاتری خواهید گرفت. این درجه ها از خلبان معمولی شروع شده و به فرمانده کل نیروهای هوایی ختم می شوند!

هواپیماهای بازی Air thunder war

از ساز و کار سه ستاره نیز در این بازی استفاده شده است. دریافت هر ستاره در این بازی یک شرط دارد. مثلا در مرحله اول بازی ستاره اول را بابت اتمام مرحله، ستاره دوم را در صورتی که کمتر از 40 درصد صدمه ببینید و ستاره سوم را در صورت اتمام مرحله در کمتر از 5 دقیقه دریافت خواهید کرد. برای سایر مراحل بازی نیز وضع به همین ترتیب است منتها شروط دریافت ستاره متفاوت خواهند بود. بازی دارای 6 فصل و هر فصل تعدادی مرحله است. قفل فصل اول باز است ولی برای باز کردن قفل فصول دیگر باید به تعداد مشخصی ستاره بدست آورده باشید. مثلا برای باز کردن قفل فصل دوم باید 18 ستاره بدست بیاورید.

فصل ها و مراحل بازی Air thunder war

علاوه بر این وقتی تعداد ستاره های شما در هر فصل به حد نصابی رسید یک صندوقچه نقره و یک صندوقچه طلا دریافت خواهید کرد که حاوی سکه و الماس هستند. مثلا در فصل اول وقتی تعداد ستاره هایتان به 9 رسید صندوقچه نقره و وقتی به 18 رسید صندوقچه طلا دریافت خواهید کرد. همچنین با ورود روزانه به بازی می توانید جایزه که باز هم شامل سکه، الماس و آیتم شبیه به قطعه هواپیما می شود دریافت کنید. بازی دارای بخش دستاوردها نیز هست که در آن به ازای دستیابی به دستاوردهای مختلف برنده سکه یا الماس خواهید شد.

جوایز روزانه در بازی Air thunder war

همانطور که می بینید در این بازی روش های مختلفی برای بدست آوردن سکه و الماس وجود دارد و بازی اصلا شما را به سمت خرید درون برنامه ای سوق نمی دهد. تنها مطلب آزار دهنده در مورد این بازی آن است که نمایش آگهی های تبلیغاتی در آن زیاد است. آگهی های تبلیغاتی بین صفحات، بین مراحل، هنگام خروج از بازی و زمانی که بازی را به حالت توقف موقت (پاز) در می آورید نشان داده می شوند.

مبارزه آنلاین

بخش واقعا هیجان انگیز بازی به دلیل آنکه در آن دیگر حریف شما نه هوش مصنوعی بازی که کاربران دیگری از سراسر دنیا خواهند بود. بازی دارای بخش متفاوتی به نام "چالش" است که در آن بازی های مختلف آنلاین قرار گرفته اند. بازی های آنلاین شامل مسابقه مرگ گروهی، دفاع از پایگاه، پرواز آزاد و بقا می شوند و برای باز کردن قفل هر کدام باید از مرحله خاصی از بازی عبور کرده باشید. مثلا برای باز کردن قفل حالت دفاع از پایگاه باید از مرحله اول فصل دوم بازی عبور کرده باشید. شما می توانید تا سه بار در یک حالت شرکت کنید و بعد از آن باید 5 ساعت صبر کنید تا دوباره آن حالت فعال شود.

بخش چالش ها در بازی Air thunder war

سخن آخر

اگر چند ایراد جزئی بازی Air Thunder War نادیده گرفته شود می توان آن را جزء یکی از بازی های خوب و چه بسا عالی هواپیمایی دانست. اگر عاشق بازی های هواپیمایی هستید این بازی می تواند رضایت شما را کاملا جلب کرده و ساعت ها شما را به خود سرگرم کند. خوشبختانه اجرای این بازی نه زیاد از شارژ باطری کم می کند و نه اینکه به سخت افزار قوی نیاز دارد. شما می توانید با یک گوشی معمولی در حد گالاکسی J نیز از آن لذت ببرید.

دانلود بازی اندرویدی Air Thunder War از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی های هواپیمایی از جمله بازی هایی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. اگر دوست دارید خلبان شوید یا کلا به مقوله هواپیماهای جنگی علاقه زیادی دارید بازی های هواپیمایی به خصوص بازی های هواپیمایی جنگی می توانند جذابیت خاصی برایتان داشته باشند. مخصوصا اینکه اکنون به لطف فناوری های جدید امکان بازی آنلاین نیز فراهم شده و شما می توانید با خلبانان دیگری از سراسر دنیا به صورت آنلاین مبارزه کنید! بازی Air Thunder War از آن دسته بازی های هواپیمایی است که با وجود گیم پلی هیجان انگیز و گرافیک نسبتا خوبش حجم کمی هم دارد (حدود…

امتیاز ایران اپس به بازی Air Thunder War

گرافیک و افکت های بصری - 8
موسیقی و افکت های صوتی - 8.5
گیم پلی - 8
ساز و کارها - 8
مبارزات آنلاین - 8

8.1

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 2 votes)

نظر بدهید