اخبار اخبار فن آوری بررسی بازی

انتشار رسمی بازی Call of Duty: Mobile

بازی Call of Duty: Mobile بالاخره منتشر شد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

چندی پیش در همین وبلاگ خبر انتشار بازی Call of Duty: Mobile را در پاییز امسال داده بودیم و اکنون خبر خوب برای شما گیمرهای عزیز! بازی Call of Duty: Mobile در سبک حادثه ای و با حالت هایی شبیه به بازی های پابجی و فورت نایت منتشر شد. اگر یادتان باشد یک نسخه از این بازی مدتها پیش توسط شرکت سازنده بازی (Activision) منتشر شده بود که در سبک استراتژی بود (بازی Call of Duty: Heroes). منتها اکثر گیمرها بازی Call of Duty را در سبک حادثه ای می شناسند و انتظار دارند که در همین سبک هم بماند.

نمایی از بازی اندرویدی call of duty: mobile

بازی Call of Duty: Mobile بازی است که مطابق انتظار کاربرانش در سبک حادثه ای ارائه شده و برای جذب کاربران بیشتر حالت های بازی های پابجی و فورت نایت (نبرد گروهی) نیز در آن لحاظ شده است. و اکنون نگاهی به این بازی:

مطابق با خواست طرفداران بازی

همانطور که در ویدیوی منتخب (تریلر) بازی در زیر می بینید بسیاری از موقعیت های مکانی مورد علاقه کاربران بازی از سری بازی های Call of Duty در بازی Call of Duty: Mobile نیز لحاظ شده اند. مراحل بازی و گیم پلی آن دقیقا مانند نسخه پی سی و کنسول بازی است و احتمالا این همان چیزی است که طرفداران بازی را راضی می کند. شما قبل از هر چیز در قالب یک راهنمای عملی تعامل با بازی و دکمه های کنترلی آن و مواردی مثل عوض کردن سلاح یا ارتقای آن را یاد خواهید گرفت. همچنین با کارکرد گزینه های مختلف در منوی بازی آشنا خواهید شد.

و همانطور که در یکی از پست های همین وبلاگ خدمت تان عرض کردیم سلاح های خاص و منحصر به فرد دو بازی Call of Duty: Black Ops و Call of Duty: Modern Warfare  و همچنین کاراکترهای محبوب این دو بازی در بازی Call of Duty Mobile نیز حضور خواهند داشت.

حالت های بازی

در ابتدا قفل پنج حالت بازی برای شما باز خواهد بود. این حالت ها عبارتند از حالت تمرینی، خط مقدم، مسابقه مرگ گروهی، تسلط و بجوی و نابود کن. وقتی سطح تان به سطح هفت برسد قفل حالت نبرد گروهی (رویال) شبیه به بازی پابجی نیز برایتان باز خواهد شد. همچنین در سطح ده امکان حضور در رقابت های رده بندی را نیز خواهید داشت. و جالب اینکه حالت های جدید دیگری هم قرار است به بازی اضافه شوند که احتمالا در نسخه های بعدی اضافه خواهند شد.

حالت های بازی call of duty: mobile

کنترل های بازی

دو حالت مختلف برای دکمه های کنترلی بازی در نظر گرفته شده که احتمالا یکی برای کاربران مبتدی تر است (حالت ساده) و دیگری برای کاربران حرفه ای (حالت پیشرفته). در حالت ساده تیراندازی به صورت خودکار انجام خواهد گرفت. کافی است فقط لوله تفنگ تان را به سمت دشمن بگیرید تا تفنگ به صورت خودکار شلیک کند. در حالت پیشرفته تیراندازی را باید خودتان انجام دهید (با لمس دکمه شلیک) و البته این حالت دارای گزینه های بیشتری برای سفارشی سازی دکمه های کنترلی است.

کنترل های بازی call of duty: mobile

در هر دو حالت از قابلیت "کمک در نشانه روی" استفاده شده است (قابلیتی که بر اساس آن خود بازی در نشانه روی به بازیکن کمک خواهد کرد). اما این قابلیت را هم می توانید غیرفعال کنید. روی هم رفته باید گفت کنترل های بازی Call of Duty: Mobile چیزی از کنترل های بازی های پابجی و فورت نایت کم ندارد و ارتباط برقرار کردن با آنها بسیار ساده است.

گیم پلی بازی

در یک کلام باید گفت در بیشتر مواقع راضی کننده و مطابق با خواست طرفداران بازی؛ نبردهای این بازی از لحاظ گیم پلی شباهت زیادی به نسخه کنسول آن دارند و دقیقا همان هیجان را منتقل می کنند (نبرد تا آخرین گلوله!). چون این بازی در ابتدای راه خود به عنوان یک بازی حادثه ای موبایل است شاید در انتخاب حریف در بازی های آنلاین آن دقتی که در بازی های پابجی و فورت نایت وجود دارد را هنوز نداشته باشد. چیزی که در مورد بازی پابجی در بدو انتشارش نیز صادق بود.

گیم پلی بازی Call of duty: mobile

چون هنوز تعداد کاربران بازی هنوز زیاد نیست برای آنکه شما سریعتر وارد بازی های آنلاین شوید احتمال آن وجود دارد که کنترل بعضی از مبارزان نه به دست کاربران واقعی که توسط روبات های اینترنتی انجام شود. البته این وضعیت به احتمال زیاد موقتی است و وقتی تعداد کاربران بازی زیاد شد دیگر خبری از روبات های اینترنتی نخواهد بود.

فروشگاه بازی

بازی Call of Duty: Mobile مثل خیلی دیگر از بازی های مشابه خود طوری طراحی نشده که برای لذت از بردن از بازی مجبور به خرید از فروشگاه آن باشید اما اگر این کار را انجام دهید قطعا به آیتم های خاص بازی نیز دسترسی خواهید داشت و سریعتر می توانید در بازی پیشرفت کنید. شاید تعجب کنید ولی خیلی از آیتم های موجود در فروشگاه بازی جزء آیتم های تزئینی هستند (مثل ظاهرهای مختلف برای سلاح های مختلف).

فروشگاه بازی call of duty: mobile

البته هستند آیتم هایی کاربردی که می توانید آنها را خریداری کنید مثل کارت تجربه سلاح برای ارتقای سلاح هایتان. خیلی از آیتم های درون بازی با پول خود بازی قابل خریداری هستند که هم آن را می توانید در خود بازی بدست آورید و هم با پول واقعی بخرید. همچنین گزینه ای به نام مجوز ویژه وجود دارد که می توانید اشتراک آن را بخرید و به آیتم های خاص بازی که دیگر کاربران به آنها دسترسی ندارند دسترسی داشته باشید.

سخن آخر

آن چیزی که در مورد بازی Call of Duty: Mobile کاملا مشهود است هیجان و چالش برانگیز بودن بازی در حد و حدود نسخه کنسولی آن است. البته این بار با طعم بازی هایی مثل پابجی! به عبارت دیگر این اولین بازی از سری بازی های Call of Duty است که هم محیط و گیم پلی شبیه به بازی Call of Duty در کنسول ها دارد و هم اینکه از مزایای بازی های حادثه ای موبایلی بهره برده است.

منبع: androidpolice.com

دانلود بازی اندرویدی Call of Duty: Mobile از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

چندی پیش در همین وبلاگ خبر انتشار بازی Call of Duty: Mobile را در پاییز امسال داده بودیم و اکنون خبر خوب برای شما گیمرهای عزیز! بازی Call of Duty: Mobile در سبک حادثه ای و با حالت هایی شبیه به بازی های پابجی و فورت نایت منتشر شد. اگر یادتان باشد یک نسخه از این بازی مدتها پیش توسط شرکت سازنده بازی (Activision) منتشر شده بود که در سبک استراتژی بود (بازی Call of Duty: Heroes). منتها اکثر گیمرها بازی Call of Duty را در سبک حادثه ای می شناسند و انتظار دارند که در همین سبک هم بماند.…

به این مطلب امتیاز دهید

بازی Call of Duty: Mobile بالاخره منتشر شد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید