بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Rage Face Love Story، عشق به سبک ترولی!

نگاهی به بازی اندرویدی Rage face love story
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سری بازی های ترول (صورت مسخره) بازی های ماجرایی جالبی هستند که یک فرق اساسی با تمام بازی های ماجرایی دیگر دارند: تمام معماهای این بازی ها به شکلی طنزگونه که اصلا فکرش را هم نمی کنید حل می شوند! شاید در بازی های ماجرایی جدی برای حل هر معما باید به منطقی که پشت آن معما نهفته است پی ببرید اما در سری بازی های ترول هیچ منطق خاصی پشت معماها نهفته نیست. پس سعی نکنید به روابط بین آیتم ها و محیط بازی پی ببرید و اصلا هم به استدلال منطقی رو نیاورید! بعضی مواقع یک حرکت ساده انگشت معمایی را حل می کند!

نمایی از بازی اندرویدی Rage face love story

بازی Rage Face Love Story بازی دیگری از سری بازی های ترول است که ظاهرا داستان عشق ترول را روایت می کند! البته محیط بازی و ساز و کارهای آن شبیه به بازی های دیگر ترول است منتها با این تفاوت که این بار داستان کمی رنگ و بوی عشقی دارد! در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

گرافیک و موسیقی

گرافیک بازی Rage Face Love Story تفاوت چندانی نسبت به قسمت های قبلی سری بازی های ترول نداشته است. اساسا محبوبیت سری بازی های ترول به خاطر گرافیک بامزه و خاص آنها است و هیچ نیازی برای تغییر در آن احساس نمی شود. حال و هوای مضحک در همه جای بازی به چشم می خورد از محیط بازی گرفته تا طراحی کاراکترها، روش حل معماها و اتفاقاتی که در بازی می افتد.

گرافیک و موسیقی بازی Rage face love story

 خوشبختانه موسیقی متن بازی هم دارای تنوع خوبی است و برای مراحل مختلف بازی موسیقی های مختلفی در نظر گرفته شده که همه در یک چیز مشترکند: تم بامزه و خنده دار. همچنین برای منوی بازی نیز یک موسیقی جداگانه در نظر گرفته شده است. امکان فعال یا غیرفعال کردن موسیقی و افکت های صوتی بازی از صفحه تنظیمات نیز وجود دارد.

فصول و مراحل بازی

بازی دارای 4 فصل مختلف است که یکی از آنها قرار است به زودی به بازی اضافه شود. عنوان سه فصل دیگر به ترتیب عبارتند از زندگی روزمره، سیرک و هالووین. از ابتدا فقط قفل فصل اول باز است و دو فصل دیگر قفل هستند. قفل هر فصل تنها زمانی باز می شود که از تمام مراحل فصل قبلی عبور کرده باشید. فصل اول بازی دارای 14 مرحله است که همین ترتیب قفل در آنها رعایت شده است. یعنی برای باز کردن قفل یک مرحله باید از مراحل قبلی آن عبور کرده باشید.

مراحل بازی Rage face love story

با فرض اینکه سایر فصول بازی نیز دارای حدودا همین تعداد مرحله باشند باید گفت این بازی حدودا 40 مرحله دارد. البته این تعداد با اضافه شدن فصل جدید به بازی قطعا بیشتر خواهد شد. ضمنا هر مرحله از این بازی تنها یک معما دارد که با حل آن از آن مرحله عبور کرده و به مرحله بعد خواهید رفت. اما شاید حل همان یک معما شما را حسابی کلافه کند البته اگر منطقی فکر کنید! یادتان باشد تمام معماهای این بازی با لمس آیتم ها یا کشیدن انگشت از یک آیتم به آیتم دیگر یا از یک قسمت صفحه به قسمتی دیگر قابل حلند.

گیم پلی

همانطور که گفتیم محبوبیت سری بازی های ترول بیشتر به خاطر گرافیک بامزه و خاص آنها و معماهایی است که به روش های بعضا دور از ذهن و خنده دار حل می شوند. این سنت در این قسمت از بازی ترول نیز کاملا رعایت شده است. اگر می خواهید در این بازی موفق شوید نه منطقی که باید ترولی فکر کنید! برای اینکه مطلب کاملا برایتان جا بیافتد روش حل معمای چهار مرحله اول بازی را در زیر برایتان توضیح خواهیم دید. اگر می خواهید معمای این چهار مرحله را هم خودتان حل کنید لطفا این بخش را مطالعه نکنید!

گیم پلی بازی Rage face love story

در مرحله اول بازی شما ترول را می بینید که خوابیده و دارد خواب عشقش را می بیند. شما باید او را بیدار کنید ولی چطور؟ اتاق او خیلی به هم ریخته است و با هر چیزی می شود او را بیدار کرد! خوب! در اینجا خود بازی به شما راهنمایی می دهد. انگشت تان را روی جوراب بوگندوی ترول گذاشته و به سمت حبابی که از دماغش بیرون آمده بکشید. حباب می ترکد و ترول از صدای آن بیدار می شود. جوراب هم می رود ته حلق ترول! به همین راحتی معمای مرحله اول بازی حل شد!

مرحله اول بازی Rage face love story

در مرحله دوم باید آشغال را بیاندازید داخل ظرف بازیافت. اما آشغال را داخل هر کدام از ظرف ها که می اندازید برمی گردد و میخورد توی سر ترول! خوب چه کار باید بکنید؟ هیچی! انگشت تان را روی ظرف آشغال دومی بکشید تا علامت بازیافت آن کنده شود و بعد با انگشت روی ترول بزنید تا آشغال را داخل ظرف آشغال بیاندازد!

مرحله دوم بازی Rage face love story

در مرحله سوم ترول را می بینید که جلوی یک گربه ایستاده و گربه دارد پیتزا می خورد. ترول می خواهد پیتزا را از او بگیرد اما چطوری؟ اگر همین طور جلو برود گربه او را پنجول کش می کند! اگر سیب پشت سرش را بردارد و به سمت گربه پرتاب کند باز هم مشکلش حل نمی شود و گربه سیب را دوباره به سمت خودش پرتاب خواهد کرد! راه حل چیست؟ تیر چراغ برقی که پشت سر گربه است را لمس کنید. یک مار از پشت آن بیرون می آید. مار را لمس کنید تا گربه را بترساند و بعد پیتزای او را بردارید!

مرحله سوم بازی Rage face love story

در مرحله چهارم ترول باید از روی پل عبور کند اما چطور؟ یک وال و یک خرس هم آنجا هستنتد که اگر با انگشت رویشان بزنید بیرون می آیند. اما هیچ کدام از آنها کلید حل معما نیستند. اگر با انگشت هم روی ترول بزنید می رود جلو و پل خراب میشود و می افتد داخل آب. حل این معما ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. ترول را با انگشت گرفته و با حرکت قوسی از روی پل بپرانید!

مرحله چهارم بازی Rage face love story

ساز و کارها

شما با عبور از هر مرحله 5 سکه جایزه خواهید گرفت. در ازای ورود روزانه به بازی نیز جوایزی دریافت خواهید کرد (تا 7 روز) که همانطور که در شکل زیر می بینید این جایزه برای روز اول 50 سکه است. از سکه ها می توانید برای خرید راهنمایی و کلید استفاده کنید. کلید احتمالا در فصول بعدی بازی کاربرد دارد. هر یک راهنمایی 100 سکه، هر 12 راهنمایی 1080 سکه و هر 25 راهنمایی 2000 سکه ارزش دارند. از ابتدای بازی سه راهنمایی رایگان در اختیار شماست. وقتی از راهنمایی استفاده می کنید بازی به شما می گوید که برای حل معمای یک مرحله چه کار باید بکنید.

ساز و کارهای بازی Rage face love story

متاسفانه ساز و کار دیگری مثل دیدن ویدیوهای تبلیغاتی برای به دست آوردن سکه به صورت رایگان در نظر گرفته نشده است. تنها راه دیگری که برای خرید سکه هست خرید درون برنامه ای سکه با پول واقعی است. بنابر آنچه گفته شد بهتر است کمتر از راهنمایی استفاده کنید و سعی کنید تمام مراحل بازی را با تکیه بر هوش خودتان یا حتی کمک گرفتن از دیگران حل کنید.

سخن آخر

بازی Rage Face Love Story برای کسانی که از تفکر جدی، منطقی و قانونمند خسته شده اند و می خواهند زندگی را به شکلی دیگر و البته مضحک تجربه کنند جذابیت خواهد داشت. از طرفی با وجود محیط ساده بازی بعضی از معماهای آن به شدت شما را کلافه خواهند کرد! یادتان باشد منطقی فکر نکنید! ترولی فکر کنید!

دانلود بازی اندرویدی Rage Face Love Story از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سری بازی های ترول (صورت مسخره) بازی های ماجرایی جالبی هستند که یک فرق اساسی با تمام بازی های ماجرایی دیگر دارند: تمام معماهای این بازی ها به شکلی طنزگونه که اصلا فکرش را هم نمی کنید حل می شوند! شاید در بازی های ماجرایی جدی برای حل هر معما باید به منطقی که پشت آن معما نهفته است پی ببرید اما در سری بازی های ترول هیچ منطق خاصی پشت معماها نهفته نیست. پس سعی نکنید به روابط بین آیتم ها و محیط بازی پی ببرید و اصلا هم به استدلال منطقی رو نیاورید! بعضی مواقع یک حرکت ساده…

امتیاز ایران اپس به بازی Rage Face Love Story

گرافیک و موسیقی - 8
گیم پلی - 8.5
ساز و کارها - 7.5

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید