بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Shadow Fight 3 هم از راه رسید!

انتشار بازی Shadow fight 3
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بعد از تجربه موفق شرکت Nekki در ارائه بازی Shadow Fight 2 و بعد از گذشت چندین سال از انتشار این بازی بالاخره قسمت سوم آن با یک تغییر اساسی منتشر شد: گرافیک بازی نمایان شده و دیگر سایه ای نیست! البته این تنها تغییری نیست که در این بازی فوق العاده شاهد آن هستیم. برخی از ساز و کارهای موجود در بازی نیز تغییر پیدا کرده اند که باعث جذابیت بیشتر آن شده اند. این ساز و کارها شباهت زیادی به ساز و کارهای موجود در بازی های معروف دیگر همچون بازی کلش رویال دارند و همانطور که گفته شد تعامل بین کاربر و بازی را ارتقا داده اند. در زیر به نقد و بررسی بازی Shadow Fight 3 خواهیم پرداخت.

داستان بازی

داستان این قسمت از بازی هم به نوعی مربوط به دنیای سایه ها می شود. یکی از جذابیت های بازی آن است که درست مثل بعضی از بازی های معروف کنسولی شما از همان ابتدا در جریان داستان بازی قرار نمی گیرید. قبل از هر چیز با یک مربی کمی تمرین می کنید. یک زره و شمشیر بدست می آورید و به جنگ یکی از مبارزان گروهی به نام "لژیون" که نامش دِنگ رائو است می روید. در مبارزه با او شکست می خورید و اینجاست که شروع داستان بازی را در قالب یک میان پرده بی نظیر با کیفیتی در حد بازی های کنسولی خواهید دید.

داستان بازی Shadow fight 3

دِنگ رائو در حال حرکت به سمت گویی است که انگار سایه ها را در خود زندانی کرده است. ناگهان مبارز دیگری جلوی او سبز شده و مانع رسیدن او به گوی میشود. مبارزه ای بین آنها در می گیرد و در این میان مبارز سومی که زن است نیز وارد درگیری می شود. اما بعد از یک مبارزه نفس گیر هیچ کدام نمی توانند جلوی او را بگیرند؛ گوی می شکند و سایه ها از آن بیرون می آیند.

گیم پلی

خوشبختانه یکی از بخش های بازی Shadow Fight 3  که تغییر اساسی نکرده گیم پلی آن است. این می تواند خبر خوبی برای کسانی باشد که با قسمت قبلی این بازی آشنایی کافی دارند. ضربات مشت و لگد با همان دکمه های مشت و لگد در سمت راست صفحه انجام می شود. حرکت کاراکتر هم با یک دسته بازی لمسی در سمت چپ صفحه. زدن ضربات خاص در قسمت سوم از بازی Shdow Fight  دقیقا مانند قسمت دوم آن است: هر ضربه خاص ترکیبی است از یک حرکت با دسته بازی و یک، دو یا سه بار لمس دکمه مشت یا لگد. مثلا اولین قابلیتی که شما پیدا می کنید زدن سه ضربه پیاپی با شمشیر است. این ضربه را می توانید با حرکت به سمت حریف (با دسته بازی) و دو بار لمس دکمه مشت بزنید.

نمایی از بازی Shadow fight 3

از جمله تغییراتی که در گیم پلی این قسمت از بازی داده شده اضافه شدن دکمه سومی به دکمه های مشت و گلد است. این دکمه سوم شبیه به یک ستاره نینجای در حال چرخش است. کاراکتر شما دو نوار دارد. یکی نوار سلامتی که با دریافت ضربات از حریف کم می شود و دیگری نوار توان که به رنگ آبی است و با زدن یا دریافت ضربات به تدریج پر می شود. هر گاه این نوار تا آخر پر شد شما می توانید دکمه سوم را لمس کرده و وارد حالت سایه ای شوید.

در این حالت کاراکترتان حالت سایه ای به خود می گیرد و سلاحش مثل جنگ ستارگان نورانی می شود! طی مدتی که در حالت سایه ای هستید میتوانید دو ضربه کاری به حریف وارد کنید. شکل این دو ضربه از هر سلاح به سلاح دیگر متفاوت است. نوار توان خیلی زود و تنها در عرض چند ثانیه خالی میشود. پس اگر در حالت سایه ای هستید فورا از دو ضربه کاری تان استفاده کنید.

حالت سایه ای در بازی Shadow fight 3

ضمنا در این قسمت از بازی نیز همانند قسمت قبلی ممکن است بر اثر یک ضربه کاری از طرف حریف سلاح تان را از دست بدهید و مجبور شوید تا آخر با دست خالی مبارزه کنید. همچنین همانند قسمت قبلی با پیروزی در هر مبارزه امتیاز تجربه تان افزایش می یابد و وقتی به حد نصاب خاصی برسد سطح کاراکترتان یک سطح بالاتر خواهد رفت. با بالا رفتن سطح کاراکترتان امکان استفاده از سلاح ها و زره های جدیدی را خواهید داشت. امکان استفاده از سلاح های پرتابی نیز وجود دارد ولی باید کاراکترتان به سطح خاصی رسیده باشد که بتواند از این سلاح ها استفاده کند.

گرافیک و موسیقی

نقطه قوت بازی Shadow Fight 3 را شاید بتوان گرافیک و موسیقی فوق العاده آن دانست. گرافیک بازی چیزی در حد بازی های کنسولی است. این چیزی است که حتی سازندگان بازی در توضیحات بازی به آن اشاره کرده اند و اینکه در ساخت بازی از آخرین فناوری های گرافیکی استفاده شده است. طراحی مدل سه بعدی کاراکترها، آیتم ها و محیط بازی هم با رعایت تمام جزئیات انجام گرفته است. موسیقی بازی نیز به خوبی حس هیجان را منتقل می کند و در آن بیشتر از سازهای غربی همچون گیتار برقی اسفاده شده تا سازهای ژاپنی. برای صحنه مبارزه نزدیک به 5 موسیقی مختلف در نظر گرفته شده است. همچنین موسیقی بخش های مختلف بازی (منوی بازی، حالت داستانی، ماموریت های فرعی و …) با یکدیگر متفاوت است.

افکت های بصری در بازی Shadow fight 3

افکت بصری حرکت آهسته همانند قسمت قبلی در این قسمت از بازی نیز وجود دارد با این تفاوت که در این قسمت هنگام نمایش حرکت آهسته دوربین هم کمی روی صحنه زوم می کند که البته باعث زیباتر شدن این افکت شده است. افکت برخورد ضربه به کلاهخود یا زره نیز از جمله افکت هایی است که به این قسمت از بازی اضافه شده است.

یک قابلیت جدید: مبارزه آنلاین

یکی از تغییرات اساسی که در قسمت سوم بازی Shadow Fight شاهد آن هستیم اضافه شدن قابلیت مبارزه آنلاین با کاربران دیگر است. از این پس شما می توانید با کاربران دیگری از سراسر دنیا که البته از لحاظ توانایی در حد و حدود خودتان هستند مبارزه کنید. با این کار هم سکه، الماس و کارت های بیشتری دریافت خواهید کرد و هم مدال های بیشتری. هر چقدر مدال های بیشتری داشته باشید مطرح تر خواهید شد و در واقع رده تان بین کاربران دیگر بازی بالاتر خواهد رفت.

مبارزات آنلاین در بازی Shadow fight 3

با شکست هر حریف یک صندوقچه دریافت خواهید کرد که شامل آیتم های ذکر شده در فوق است. برای باز کردن این صندوقچه سه ساعت وقت لازم است یا اینکه می توانید با صرف الماس هایتان که این بار قرمز رنگ هستند آن را فورا باز کنید (درست مثل بازی کلش رویال). چهار محفظه برای صندوقچه ها در نظر گرفته شده است که با هر پیروزی یک صندوقچه در آنها قرار می گیرد. ولی از چهار پیروزی بیشتر صندوقچه ای به شما تعلق نخواهد گرفت و فقط مدال هایتان بیشتر خواهد شد.

صندوقچه ها در بازی Shadow fight 3

تغییرات جدید

با یک نگاه ساده به رابط کاربری بازی Shadow Fight 3 می توانید به این تغییرات پی ببرید. اما قبل از هر چیز باید بگوییم یک تغییر جالب نسبت به نسخه قبلی بازی آن است که در این قسمت می توانید کاراکترتان را خودتان طراحی کنید. درست مثل بازی های نقش محور؛ البته هنوز گزینه هایی که برای طراحی کاراکتر در اختیارتان هستند به نسبت بازی های نقش محور کمترند. شما می توانید مرد یا زدن بودن کاراکترتان، مدل و رنگ موی او و شکل صورت او را به دلخواه انتخاب کنید. همچنین از این پس در صورت پیروزی در مبازره ها چه مبارزه های آنلاین، چه مبارزه های حالت داستانی و چه مبارزه های ماموریت های فرعی علاوه بر سکه، الماس و کارت های جدید نیز دریافت خواهید کرد.

درست کردن کاراکتر در بازی Shadow fight 3

ساز و کار کارتی یکی از ساز و کارهای جدیدی است که به این بازی اضافه شده و از روی بازی های معروف دیگری همچون بازی کلش رویال الگو برداری شده است. شما بعد از پیروزی در نبردها ممکن است کارت سلاح ها و زره های جدیدی را دریافت کنید. بعد از دریافت کارت یک سلاح یا زره قابلیت استفاده از آن را خواهید داشت. وقتی تعداد کارت های یک سلاح یا زره به حد خاصی برسد آن سلاح یا زره قابلیت ارتقا پیدا خواهد کرد. علاوه بر کارت سلاح و زره ممکن است کارت قابلیت هم دریافت کنید. کارت قابلیت در واقع می تواند قابلیت جدیدی را به سلاح یا زره شما اضافه کند.

ساز و کار کارتی در بازی Shadow fight 3

ساز و کار انرژی در قسمت سوم بازی Shadow Fight حذف شده است و جای آن را انرژی سایه گرفته است. اگر یادتان باشد در قسمت قبلی بازی 5 خانه انرژی داشتید و به ازای هر مبارزه یک انرژی از شما کم می شد. برای پر شدن یک خانه انرژی باید 10 دقیقه صبر می کردید و اگر تمام خانه های انرژی تان خالی بود این زمان به 50 دقیقه می رسید. البته امکان خرید خانه انرژی با الماس وجود داشت منتها الماس را فقط با پول واقعی یا با دیدن ویدیوهای تبلیغاتی در بازی که خیلی وقت ها هم وجود نداشتند می شد دریافت کرد.

این ساز و کار در واقع باعث محدود شدن کاربر و سوق دادن او به سمت خرید الماس می شد. اما خوشبختانه در این قسمت از بازی این ساز و کار تا حدودی کنار گذاشته شده است: شما می توانید به صورت آنلاین هر چقدر خواستید بازی کنید. محدودیتی از این نظر وجود ندارد. تنها محدودیتی که هست آن است که بعد از انجام ماموریت های حالت داستانی یا ماموریت های فرعی باید 5 ساعت صبر کنید تا قفل ماموریت بعدی باز شود.

نمایی از بازی Shadow fight 3

در این قسمت از بازی امکان دریافت الماس در صورت پیروزی در ماموریت های حالت داستانی بازی هم وجود دارد و البته دیدن ویدیوهای های تبلیغاتی منتها با شکلی متفاوت و بهبود یافته: برخی از کارت ها در بازی هستند که در ابتدا مشخص نیست آن طرف شان چیست (یک علامت پلی ویدیویی روی آنهاست). شما با لمس این علامت و دیدن یک ویدیوی تبلیغاتی می توانید ببینید آن طرف کارت چیست.

سخن آخر

بازی Shadow Fight 3 به گونه ای طراحی شده که حتی اگر شما قسمت قبلی این بازی را ندیده باشید و اولین بارتان باشد که با این بازی آشنا می شوید به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و خیلی زود آن را یاد خواهید گرفت. این بازی در همان روزهای آغازین انتشارش در گوگل پلی بین 1 تا 5 میلیون بار دانلود شده و از بین نزدیک به 287 هزار امتیازی که به آن داده شده امتیاز 4.5 از 5 را دریافت کرده است. Shadow Fight 3 در ایران اپس تنها در عرض چند روز نزدیک به 10 هزار بار دانلود شد و 120 پنج ستاره دریافت کرد که در مقایسه با آمار دانلود بازی های دیگر در همین مارکت یک رکورد فوق العاده به حساب می آید.

دانلود بازی اندرویدی Shadow Fight 3 از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

بعد از تجربه موفق شرکت Nekki در ارائه بازی Shadow Fight 2 و بعد از گذشت چندین سال از انتشار این بازی بالاخره قسمت سوم آن با یک تغییر اساسی منتشر شد: گرافیک بازی نمایان شده و دیگر سایه ای نیست! البته این تنها تغییری نیست که در این بازی فوق العاده شاهد آن هستیم. برخی از ساز و کارهای موجود در بازی نیز تغییر پیدا کرده اند که باعث جذابیت بیشتر آن شده اند. این ساز و کارها شباهت زیادی به ساز و کارهای موجود در بازی های معروف دیگر همچون بازی کلش رویال دارند و همانطور که گفته…

امتیاز ایران اپس به بازی Shadow Fight 3

داستان بازی - 9
گیم پلی - 9
گرافیک و موسیقی - 10
مبارزات آنلاین و ساز و کارهای جدید - 9

9.3

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

2 نظر

  • سلام، چیزی به عنوان بازی آنلاین در شادو فایت وجود ندارد و فقط شما با کاراکتری که یکی از بازیکن ها ساخته روبه رو می‌شوید که کنترل آن به عهده هوش مصنوعی می باشد، هر وقت بخواهید بازی رو شروع میکنید و هر وقت بخواهید هم میتوانید بازی را نگه دارید!

    • با سلام،

      کاربر عزیز حق با شماست. بازی آنلاین آن طور که مد نظر شماست در بازی شدو فایت وجود ندارد. همانطور که میدانید این شکل از بازی که در آن شما با کاراکتری که یک نفر دیگر ساخته مبارزه میکنید یا اینکه به پایگاه او حمله میکنید (در بازی های استراتژی) اصطلاحا دوئل گفته میشود و با اینکه صد در صد آنلاین نیست ولی جزء حالت های آنلاین به حساب می آید. البته طبق آنچه در فروم های طرفداران بازی شدو فایت آمده احتمال آن وجود دارد که در آینده حالت آنلاین واقعی نیز به بازی اضافه شود.

نظر بدهید