بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Shrek Sugar Fever – اولین بازی پازلی با تم شِرِک

بازی اندرویدی Shrek Sugar Fever
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

تا به حال بازی ها و اپلیکیشن های زیادی با تم شِرِک عرضه شده ولی شاید بتوان گفت بازی Shrek Sugar Fever اولین بازی با تم شِرِک است که در سبک پازلی ارائه می شود. این بازی که کاری از استودیوی بازی سازی Dreamworks و Genera Games است در سبک پازلی تطبیق ساز ارائه شده است. ولی تفاوت های کوچکی با بازی های پازلی دیگر در همین سبک دارد. اگر از طرفداران این دست از بازی ها باشید قطعا می دانید که در این بازی ها حداقل باید سه مهره همشکل را با حرکت دادن یا با وصل کردن آنها به هم در کنار هم قرار دهید. اما در بازی Shrek Sugar Fever این سنت کمی تغییر پیدا کرده و شما فقط باید مهره های همشکلی که کنار هم قرار می گیرند را لمس کنید. این تا حدودی در گیم پلی بازی تاثیرگذار بوده است. در زیر بیشتر به این مطلب خواهیم پرداخت. با ما باشید!

گیم پلی

همانطور که گفته شد گیم پلی بازی Shrek Sugar Fever اندکی با بازی های پازلی دیگر در سبک تطبیق ساز متفاوت است. در ابتدا ممکن است فکر کنید بازی نسبت به بازی های پازلی دیگر خیلی آسان تر است. هر چه باشد لمس مهره های همشکل آسان تر است تا وصل کردن آنها به هم یا کنار هم قرار دادن شان. اما اشتباه نکنید! همچنان که در بازی پیش می روید خواهید دید که کار به این سادگی ها هم نیست!

درست است که شما فقط با لمس کردن مهره های همشکل آنها را از بین می برید ولی باید حواستان باشد که وقتی یک سری از مهره ها را از بین می برید چه تغییراتی اتفاق می افتد. بعضی مواقع از بین بردن یک سری مهره بدون فکر باعث ناهمگن شدن صفحه بازی می شود (مهره هایی با رنگ های متفاوت کنار هم قرار می گیرند). پس فاکتور فکر کردن و پیش بینی در این بازی دو فاکتور بسیار مهمند. هر چند طبق سنت دیرینه بازی های پازلی مراحل اولیه بازی برای آشنا کردن شما با محیط بازی به قدری ساده طراحی شده اند که نیازی به فکر کردن زیاد ندارند.

نمایی از محیط بازی Shrek Sugar Fever

هدف شما در بازی Shrek Sugar Fever نجات دوستان شِرِک است. همان کاراکترهای معروفی که از سری انیمیشن های شِرِک با آنها آشنایی دارید: خر باوفا، پینوکیو، عروسک نان برنجی و بچه خوک ها. این کاراکترها روی مهره ها قرار دارند و شما برای نجات شان باید مهره ها را از بین برده و آنها را به زمین برسانید. برای نجات دوستان شِرِک لازم نیست تمام مهره ها را از بین ببرید. ولی هر چقدر مهره های بیشتری از بین ببرید امتیاز و ستاره های بیشتری خواهید گرفت.

حل پازل های بازی Shrek Sugar Fever

تفاوت دیگری که گیم پلی بازی Shrek Sugar Fever با برخی دیگر از بازی های پازلی دارد آن است که در برخی از مراحل صفحه بازی محدود به آن چیزی نیست که در صفحه نمایشگر گوشی می بینید. در واقع ردیف های اضافه ای هستند که با از بین بردن مهره ها پیدایشان می شود. تعداد این ردیف ها به صورت یک عدد روی یک فلش در کنار صفحه دیده می شود. همچنین هدف شما در برخی از مراحل بازی متفاوت خواهد بود. مثلا در برخی مراحل باید تعداد مشخصی از مهره ها را از بین ببرید و در برخی مراحل دیگر تعداد لمس های محدودی در اختیار دارید. در این مراحل قبل از تمام شدن تعداد لمس هایتان باید دوستان شرک را نجات داده باشید.

آیتم های کمکی

آیتم های کمکی که جای خود را دارند! شاید اصلا نتوانید بازی پازلی را پیدا کنید که در آن آیتم کمکی وجود نداشته باشد! در بازی Shrek Sugar Fever هم وضع به همین ترتیب است. شما می توانید از آیتم های کمکی مختلفی استفاده کنید که یکی از بامزه ترین آنها آروغ شِرِک است! آروغ شِرِک آیتم کمکی است که می تواند تمام مهره های همشکل در صفحه صرف نظر از آن که در کنار هم هستند یا نه را از بین ببرد! آیتم های کمکی دارای نواری کنار خود هستند که با از بین بردن مهره ها پر می شود. وقتی نوار کاملا پر شد می توانید از آیتم کمکی استفاده کنید. البته آیتم های کمکی را باید با سکه های شِرِکی که در بازی بدست می آورید بخرید و بعدا از آنها در بازی استفاده کنید. به ازای ورود روزانه به بازی می توانید برنده جوایز مختلفی که یکی از آنها سکه است شوید. اگر می خواهید سکه هایتان را بیشتر کنید این یکی از راههایش است.

آیتم های کمکی در بازی Shrek Sugar Fever

همچنین 5 قلب در ابتدای بازی در اختیار دارید که در صورت باختن در هر کدام از مراحل بازی یکی از آنها کم می شود. برای بدست آوردن یک قلب جدید باید نیم ساعت صبر کنید. البته می توانید با 100 سکه یک قلب جدید بخرید و این همه منتظر نشوید. همچنین می توانید برای دوستان فیس بوکی تان نیز قلب بفرستید یا از آنها قلب دریافت کنید.

گرافیک و موسیقی

اگر بخواهیم به گرافیک و موسیقی بازی Shrek Sugar Fever امتیاز بدهیم قطعا امتیاز 4 از 5 شایسته این بازی خواهد بود. گرافیک این بازی گرافیکی سه بعدی در سبک کارتونی است و از ترکیب رنگ ها در آن به خوبی استفاده شده است. طراحی مدل سه بعدی کاراکترهای انیمیشن شِرِک نیز به خوبی انجام شده و حرکات و اداهایی که آنها از خود در می آورند نیز بامزه و جالب است. موسیقی بازی نیز یادآور سری انیمیشن های شِرِک است و همخوانی خوبی با محیط بازی دارد. اما تنوع آن کم است.

گرافیک و موسیقی بازی Shrek Sugar Fever

سخن آخر

بازی Shrek Sugar Fever جمعا دارای 150 مرحله در 7 محیط مختلف است. اگر عاشق بازی های پازلی به خصوص در سبک تطبیق ساز هستید این بازی قطعا می تواند برایتان جالب باشد و تجربه جدیدی از انجام این دست از بازی ها را با توجه به تغییرات اندکی که در گیم پلی اش دارد برایتان به ارمغان بیاورد.

دانلود بازی اندرویدی Shrek Sugar Fever از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

تا به حال بازی ها و اپلیکیشن های زیادی با تم شِرِک عرضه شده ولی شاید بتوان گفت بازی Shrek Sugar Fever اولین بازی با تم شِرِک است که در سبک پازلی ارائه می شود. این بازی که کاری از استودیوی بازی سازی Dreamworks و Genera Games است در سبک پازلی تطبیق ساز ارائه شده است. ولی تفاوت های کوچکی با بازی های پازلی دیگر در همین سبک دارد. اگر از طرفداران این دست از بازی ها باشید قطعا می دانید که در این بازی ها حداقل باید سه مهره همشکل را با حرکت دادن یا با وصل کردن آنها…

به این مطلب امتیاز دهید

گرافیک - 8
موسیقی - 8
گیم پلی - 9

8.3

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید