بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Striker Rush – ترکیبی از فوتبال و بازی های دویدنی

دانلود بازی اندرویدی Striker Rush Tournament از ایران اپس
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید تا به حال بازی های دویدنی را در سبک های مختلف دیده باشید. اما شاید کمتر بازی دویدنی باشد که در سبک فوتبالی ارائه شده باشد. در واقع این بازی ها به نوعی ترکیبی از بازی های دویدنی و فوتبالی هستند. بازی Striker Rush: Tournament نیز از این قاعده مستثنی نیست. اصل بازی دویدنی است اما این دویدن بی پایان نیست و شما بالاخره به دروازه رسیده و گل می زنید! در زیر به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت.

گرافیک و افکت های صوتی

قبل از هر چیز باید بگوییم گرافیک بازی Striker Rush: Tournament گرافیکی سه بعدی به سبک کارتونی است که اگر بخواهیم به آن امتیاز بدهیم قطعا امتیاز 8 از 10 را خواهد گرفت. طراحی کاراکترها به خوبی انجام شده و حرکات آنها نیز کاملا طبیعی است. البته به نوعی می توان گفت این حرکات نیز با گرافیک بازی همخوانی دارند یعنی بیشتر فانتزی هستند تا واقعی که این خود یکی از جنبه های مثبت بازی است.

افکت های صوتی همچون ضربه زدن به توپ و تشویق تماشاچیان به خوبی شبیه سازی شده اند. اما یک نکته منفی در مورد این افکت ها وجود دارد. آن هم اینکه در تمام مدت طول بازی صدای تشویق شنیده می شود که میتواند کمی آزار دهنده باشد. این تشویق در زمان گل زدن یا نزدن اوج خواهد گرفت. بهتر بود با توجه به اینکه اصل بازی دویدنی است چند تِرک موسیقی فانتزی نیز برای بازی طراحی می شد و تشویق تماشاچیان فقط به لحظات حساس بازی مثل گل زدن محدود می شد.

نمایی از بازی Striker Rush: Tournament

گیم پلی

همانطور که گفته شد اصل بازی Striker Rush: Tournament دویدنی است. ولی نه آن طور دویدنی که در سایر بازی های دویدنی وجود دارد. در بازی های دویدنی دیگر شما باید تا آنجا که می توانید جلو بروید و امتیاز و سکه های بیشتری بدست بیاورید. در  پایانی برای دویدن نیست اما در این بازی شرایط متفاوت است. در واقع در این بازی سبک بازی که دویدنی باشد با محیط بازی فوتبال ترکیب شده اند. شما با یک تیم دیگر مسابقه می دهید و بازی دارای زمان مشخصی است که همین طور از آن کم می شود.

بازیکن شما به سمت دروازه می دود و بازیکنان تیم حریف از مقابل می آیند که باید در برابر آنها جاخالی بدهید. در نهایت بازیکن تان به دروازه می رسد و اینجاست که می توانید با حرکت انگشت به سمت چپ یا راست صفحه نمایشگر جهت شوت زدن او را مشخص کنید. شوت زده می شود و اگر شانس بیاورید گل می شود!

دروازه بانی در بازی Striker Rush Tournament

در همین لحظه بازیکن تیم حریف از مقابل می آید و این بار شما نقش دروازه بان تیم تان را بازی می کنید. وقتی شوت زده می شود با حرکت انگشت به سمت چپ یا راست صفحه می توانید آن را بگیرید که البته کار ساده ای هم نیست. این روند ادامه پیدا می کند تا زمانی که وقت بازی به اتمام برسد. هر تیمی که بیشتر گل زده باشد برنده می شود. اگر در حالت تورنومنت بازی را انجام داده باشید بعد از پیروزی به مصاف تیم بعدی خواهید رفت.

طراحی بازی و آیتم های کمکی

یکی از نقاط قوت بازی Striker Rush: Tournament طراحی خوب آن است. در واقع سازندگان این بازی به خوبی گیم پلی یک بازی دویدنی را با فوتبال ترکیب کرده اند. وجه شباهت این بازی با بازی های دویدنی دیگر وجود آیتم های کمکی، سکه ها و قابلیت ارتقای بازیکن تان با استفاده از آنهاست. شما همچنانکه به سمت دروازه می روید می توانید سکه های سر راهتان را برداشته و بعدا از آنها برای ارتقای بازیکن تان استفاده کنید. همچنین با گل زدن 20 سکه و با برداشتن مدال های سر راهتان 15 سکه جایزه خواهید گرفت. در طول مسیر بعضی وقت ها کرونومترهایی با عدد 5 سر راهتان قرار می گیرند که با برداشتن شان می توانید 5 ثانیه به وقت بازی اضافه کنید. این برای مواقعی که تیم تان عقب است بسیار به درد بخور است.

طراحی بازی Striker Rush: Tournament

اگر به بازیکنان حریف برخورد کنید به جای آنکه بازی را ببازید سه گزینه در اختیار شما گذاشته می شود: یکی گزینه دروازه بان که برای آن هیچ سکه ای از شما کسر نخواهد شد و دو گزینه دریبل که یکی 50 و دیگری 250 سکه از شما کسر خواهد کرد. بالای هر کدام از این گزینه ها شانس موفقیت آن نیز به درصد نوشته شده است. در صورت انتخاب گزینه دریبل بازیکن تان به مسیر ادامه خواهد داد تا به دروازه برسد. اما با انتخاب گزینه دروازه بان دیگر شانس رسیدن به دروازه را از دست داده و باید در نقش دروازه بان تیم خودتان در برابر شوت حریف از دروازه دفاع کنید.

هر چند گزینه دروازه بان سکه ای از شما کسر نخواهد کرد اما شانس شما را برای بردن کاهش خواهد داد. چون به این ترتیب شانس رسیدن به دروازه حریف را در هر بار تکل بازیکنان آن از دست خواهید داد. ضمنا یادتان باشد بعضی از بازیکنان حریف در حین دویدن جایشان را عوض می کنند و ممکن است برایتان مشکل ساز شوند.

سخن آخر

اگر به دنبال یک بازی دویدنی فوتبالی هستید که حجم زیادی هم نداشته باشد این بازی می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد. بازی Striker Rush: Tournament با وجود گرافیک سه بعدی خوبی که دارد کمتر از 60 مگابایت حجم دارد و فضای زیادی را از گوشی شما اشغال نخواهد کرد. ضمنا در این بازی تیم بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران حضور دارند.

دانلود بازی Striker Rush: Tournament از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید تا به حال بازی های دویدنی را در سبک های مختلف دیده باشید. اما شاید کمتر بازی دویدنی باشد که در سبک فوتبالی ارائه شده باشد. در واقع این بازی ها به نوعی ترکیبی از بازی های دویدنی و فوتبالی هستند. بازی Striker Rush: Tournament نیز از این قاعده مستثنی نیست. اصل بازی دویدنی است اما این دویدن بی پایان نیست و شما بالاخره به دروازه رسیده و گل می زنید! در زیر به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت. گرافیک و افکت های صوتی قبل از هر چیز باید بگوییم گرافیک بازی Striker Rush: Tournament گرافیکی سه…

به این مطلب امتیاز دهید

بازی Striker Rush – ترکیبی از فوتبال و بازی های دویدنی - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید