بررسی بازی نقد و بررسی

بازی War Heroes – همان کلش رویال با تم جنگ جهانی دوم!

نقد و بررسی بازی War heroes
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر از علاقمندان بازی کلش رویال باشید قطعا می دانید که بعد از ساخت این بازی دهها بازی دیگر با همین گیم پلی و با تم ها و موضوعات مختلف ساخته شدند (به دسته بندی شبیه کلش رویال در ایران اپس مراجعه نمایید). بازی War Heroes یکی از آن بازی هاست که تمرکز اصلی اش روی جنگ جهانی دوم است. هر چند تمام کاراکترها و محیط های بازی فانتزی طراحی شده اند (باز هم شبیه کلش رویال!) ولی دیگر این بار خبری از شمشیر و تیر و کمان نیست! این بار باید با تفنگ، نارنجک، بمب و دیگر سلاح های گرم به مصاف دشمنان تان بروید. در زیر به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت. با ما باشید!

گرافیک و افکت های بصری

همانطور که در فوق گفته شد گرافیک بازی در سبک فانتزی است. کاراکترها هر چند جدی هستند ولی فانتزی طراحی شده اند و همین باعث جذابیت بازی شده است. بازی اساسا از زاویه دید بالا به پایین است بنابراین زیاد نمیتوان در جزئیات گرافیک آن دقیق شد. با این وجود دقت لازم در طراحی کاراکترها و محیط ها انجام شده است و از این لحاظ باید گفت چیزی از بازی کلش رویال کم ندارد.

گرافیک بازی War heroes

همچنین افکت های بصری نیز در بازی به خوبی طراحی شده اند. پاشش خون هنگام کشتن سربازها، انفجار و بلند شدن دود بعد از پرتاب نارنجک و پرتاب شدن تکه های خودروهای جنگی بعد از انفجار از جمله افکت هایی هستند که در این بازی در نظر گرفته شده و بسیار هم خوب طراحی شده اند. حرکات واحدهای جنگی نیز کاملا نرم است و مشخص است که از تعداد فریم لازم برخوردار است.

موسیقی و افکت های صوتی

بازی دارای یک موسیقی جداگانه برای منو و یک موسیقی هم برای متن بازی است. البته ممکن است برای میادین نبرد (آرناهای) بالاتر موسیقی های جداگانه ای هم در نظر گرفته شده باشد. افکت های صوتی بازی در حد خود خوب و بعضا گوش پر کن هستند. صدای شلیک تفنگ های مختلف با یکدیگر متفاوت است و صدای انفجارها هم به خوبی شبیه سازی شده اند.

موسیقی و افکت های صوتی بازی War heroes

تنها ایرادی که به این بازی در مورد موسیقی و افکت های صوتی اش می توان گرفت آن است که بلندی صدای موسیقی و افکت های صوتی به صورت جداگانه قابل تنظیم نیست. شما فقط می توانید موسیقی و افکت های صوتی را فعال یا غیرفعال کنید. به صورت پیش فرض صدای موسیقی در بازی از صدای افکت های صوتی کمتر در نظر گرفته شده است. اگر صدای گوشی را خیلی بلند کنید که موسیقی را به خوبی بشنوید آنگاه صدای افکت های صوتی ناراحت کننده می شود و حتی بعضا صدای موسیقی بین آنها گم می شود. این ایرادی است که قطعا باید مرتفع شود.

گیم پلی

باید بگوییم دقیقا مانند کلش رویال با چندین اختلاف جزئی. اگر قبلا کلش رویال را بازی کرده باشید بدون شک هیچ مشکلی با این بازی هم نخواهید داشت هر چند در ابتدای بازی چندین مرحله به صورت آموزشی برای شما در نظر گرفته شده تا با محیط بازی بیشتر آشنا شوید. در این بازی هم مثل کلش رویال واحدهای جنگی مختلف با کارکردهای مختلف وجود دارند. بعضی واحدها قدرت زیادی دارند؛ بعضی مثل نارنجک انداز به عنوان واحد پشتیبانی خوب عمل می کنند؛ بعضی دیگر مستقیم به سنگرهای دشمن حمله می کنند (سنگر جای همان قلعه را گرفته است) و کاری به واحدهای دشمن ندارند و خلاصه اینکه بعضی تاثیر لحظه ای دارند و آنها را در هر جایی از صفحه بازی می توانید استفاده کنید (مثل بمب، رگبار و …).

کارت ها در بازی War heroes

در اینجا هم مثل بازی کلش رویال برای هر واحد جنگی یک کارت در نظر گرفته شده است که قابل ارتقا هم هست. شما با قرار دادن کارت در صفحه بازی در واقع واحد را به میدان می آورید. هر کارتی هم برای خود از آن نوار زرد رنگی که در پایین صفحه قرار دارد استفاده می کند (مثلا 2، 3 یا 4 واحد بسته به قدرت و اهمیت واحد جنگی). اگر نوار پایین صفحه زیادی مصرف شود باید منتظر باشید تا دوباره پر شود (هر یک ثانیه یک واحد روی نوار). اگر از واحدهای خود درست استفاده نکنید به زودی با کمبود در این نوار روبرو خواهید شد.

گیم پلی بازی War heroes

در این بازی هم اگر بتوانید سنگر اصلی که میان دو سنگر دیگر قرار گرفته است را از بین ببرید دو سنگر دیگر به صورت خودکار از بین خواهند رفت. سنگر وسطی هم انرژی و هم قدرت آتش بیشتری دارد و از بین بردن آن کار ساده ای نیست. بازی War Heroes اساسا یک بازی آنلاین است و برای انجام آن باید به اینترنت متصل باشید. تمام مبارزات شما با کاربران دیگری از سراسر دنیا خواهد بود. به ازای پیروزی در هر مبارزه ای هم مقداری سکه، صندوقچه (در صورت خالی بودن محفظه صندوقچه ها) و همچنین نشان افتخار دریافت خواهید کرد. نشان های افتخار وقتی تعدادشان به 10 تا برسد می توانید صندوقچه نشان های افتخار را باز کرده و به کارت های جدیدی دست پیدا کنید.

صندوقچه ها در بازی War heroes
 

ساز و کارها

باز هم باید بگوییم دقیقا مثل بازی کلش رویال با اندکی تفاوت! در این بازی هم شما به ازای پیروزی در نبردها صندوقچه های معمولی یا ویژه دریافت خواهید کرد. برای باز کردن هر صندوقچه باید 4 ساعت زمان بگذرد یا اینکه با صرف الماس هایی که بدست آورده اید آنها را باز کنید. صندوقچه ها هم بسته به نوع شان شامل کارت های مختلف (معمولی، کمیاب، حماسی و کارت قهرمانان)، سکه و بعضا الماس هستند. در اینجا هم وقتی تعداد کارت های یک واحد به حد نصابی برسد می توانید آن را ارتقا دهید. تمام مشخصات یک واحد را هم در صفحه اطلاعات آن می توانید ببینید که شامل اطلاعاتی همچون سرعت، زمینی یا هوایی بودن، قدرت آتش، برد آتش و قدرت (با علامت قلب نشان داده می شود) است.

ساز و کارهای بازی War heroes

در اینجا هم مثل بازی کلش رویال هر 4 ساعت یک بار یک صندوقچه رایگان می توانید باز کنید. از فروشگاه بازی می توانید کارت جدید بخرید (معمولا یکی) یا با خرید کارت هایی که قبلا بدست آورده اید تعداد آنها را به حد نصاب رسانده و واحد جنگی مورد نظر را ارتقا دهید. فروشگاه بازی اما به اندازه کلش رویال متنوع نیست و تعداد پیشنهادات آن خیلی کمتر است.

تفاوت ها با بازی کلش رویال

هر چند بازی War Heroes شباهت های زیادی به بازی کلش رویال دارد اما دو تفاوت اصلی هم با آن دارد: در این بازی به غیر از 8 کارتی که بازی استفاده می کنید یک کارت ژنرال هم دارید. کارت ژنرال به صورت مستقیم در بازی قابل استفاده نیست. یعنی نمی توانید مثل واحدهای دیگر آن را به میدان بیاورید. اما هر ژنرال دارای قابلیت های خاص خود است که می توانند در پیروزی شما موثر باشند. مثلا اولین ژنرالی که در بازی می گیرید بعد از 7 بار آوردن واحدهایتان به میدان 6 سرباز را وارد میدان می کند. یا مثلا ژنرالی به نام شون تزو می تواند به ازای هر 2 سربازی که می میرند یک سرباز جدید وارد میدان کند.

ژنرال ها در بازی War heroes

تفاوت دیگر آن است که شما برای بدست آوردن کارت واحدهای مورد نظرتان و حتی کارت ژنرال ها به صندوقچه ها یا خرید از فروشگاه محدود نشده اید. گزینه دیگری در این بازی وجود دارد به نام "آموزش" که می تواند بعد از 3 روز یک یا چند کارت از واحد مورد نظر را در اختیار شما بگذارد. یعنی شما هم می توانید واحدهای جنگی و هم ژنرال هایتان را "آموزش" دهید و بعد از سه روز چندین کارت از آنها را دریافت کنید. هم ژنرال ها و هم گزینه "آموزش" جزء برتری های این بازی نسبت به بازی کلش رویال محسوب می شوند. بالاخص ژنرال ها به جذابیت و تنوع بیشتر گیم پلی بازی افزوده اند.

فروشگاه بازی War heroes
 

سخن آخر

اگر به بازی های سبک کلش رویال، تم جنگ جهانی دوم و صدای توپ و تفنگ علاقه دارید بدون شک این بازی برایتان جالب خواهد بود. همانطور که قبلا گفتیم این بازی از لحاظ گرافیک، پویانمایی و افکت های بصری چیزی از بازی کلش رویال کم ندارد.

دانلود بازی اندرویدی War Heroes از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اگر از علاقمندان بازی کلش رویال باشید قطعا می دانید که بعد از ساخت این بازی دهها بازی دیگر با همین گیم پلی و با تم ها و موضوعات مختلف ساخته شدند (به دسته بندی شبیه کلش رویال در ایران اپس مراجعه نمایید). بازی War Heroes یکی از آن بازی هاست که تمرکز اصلی اش روی جنگ جهانی دوم است. هر چند تمام کاراکترها و محیط های بازی فانتزی طراحی شده اند (باز هم شبیه کلش رویال!) ولی دیگر این بار خبری از شمشیر و تیر و کمان نیست! این بار باید با تفنگ، نارنجک، بمب و دیگر سلاح های…

امتیاز ایران اپس به بازی War Heroes

گرافیک و افکت های بصری
موسیقی و افکت های صوتی
گیم پلی
ساز و کارها

امتیاز کل

User Rating: 4.58 ( 2 votes)

یک نظر

نظر بدهید