بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Zombie Killer – Road Reaper لذت درو کردن زامبی ها!

بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های حادثه ای با تم زامبی دارای یک سبک خاص هستند که طرفداران زیادی هم دارد. به نوعی می توان این سبک را ترکیبی از سبک حادثه ای و رانندگی دانست: شما در جاده ای در حال حرکت هستید و می توانید ضمن تیراندازی به زامبی ها آنها را زیر هم بگیرید. برخورد ماشین به زامبی ها و تکه پاره شدن آنها برای بسیاری از گیمرها تجربه ای هیجان انگیز و لذت بخش است و به همین دلیل است که بسیاری از بازی های ارائه شده در این سبک حتی اگر گرافیک و موسیقی خیلی خوبی نداشته باشند باز هم مورد علاقه و توجه قرار می گیرند.

بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

شاید بهترین بازی در این سبک بازی Zombie Highway 2 باشد. اما هستند بازی هایی هم که با تغییراتی در گیم پلی یا اضافه کردن امکانات جدید و حالت داستانی نظر گیمرها را به خود جلب کرده اند. بازی Zombie Killer – Road Reaper از دسته این بازی هاست. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

گرافیک و موسیقی

گرافیک بازی Zombie Killer – Road Reaper سه بعدی و اگرچه در حد بازی های کنسولی نیست ولی در حد بازی های خوب موبایلی است. افکت های بصری همچون پاشش خون به اطراف و منفجر شدن سر زامبی ها نیز در این بازی لحاظ شده اند. از لحاظ موسیقی هم موسیقی بازی تنوع نسبتا خوبی دارد. یک موسیقی حماسی برای منو، یک موسیقی متن جداگانه که بسیار هم هیجان انگیز است برای مراحل جاده ای و یک موسیقی متن نسبتا ترسناک برای مراحلی که ماشین ایستاده است.

نمایی از بازی اندرویدی Zomie killer - road reaper

افکت های صوتی نیز همچون صدای انفجار، صدای تیراندازی با تیربار یا سلاح سنگین، صدای ترکیدن سر زامبی ها، کشیده شدن تایر ماشین روی جاده و امثال هم نیز در بازی لحاظ شده و خوب شبیه سازی شده اند.

گیم پلی

اگر اهل بازی های حادثه ای با تم زامبی باشید قطعا از گیم پلی هیجان انگیز این بازی لذت خواهید برد. کلا مراحل بازی به دو دسته تقسیم می شوند. یکی مراحلی که ماشین ایستاده است و شما باید در برابر موجی از زامبی هایی که به سمت تان می آیند مقاومت کنید و دیگری مراحلی که در حال حرکت هستید و باید با تیراندازی یا کوبیدن به زامبی ها آنها را از بین ببرید. گیم پلی بازی در هر کدام از این مراحل هیجان خاص خود را دارد.

گیم پلی بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

در مراحلی که ثابت هستید باید مرتب به سمت زامبی ها تیراندازی کنید و بعضا در مراحل مشکل تر زامبی ها به شما نزدیک شده و می توانند به شما ضربه بزنند. البته به غیر از سلاح سبک می توانید از سلاح های سنگینی همچون نارنجک انداز هم استفاده کنید و زامبی ها را به صورت گروهی از بین ببرید. در مراحلی که در حال حرکت هستید باید مراقب باشید به ماشین هایی که وسط جاده رها شده اند برخورد نکنید که البته وقتی تعدادشان زیاد باشد کار مشکلی است. از طرفی برخی از زامبی ها (زامبی هایی که روی سرشان علامت تعجب است) روی ماشین می پرند و سعی می کنند آن را واژگون کنند.

نمایی از بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

اگر تعداد این زامبی ها به 4 برسد در عرض چند ثانیه ماشین تان را واژگون خواهند کرد. پس بهتر است هر چه زودتر از دست آنها خلاص شوید. این کار را می توانید با سرعت گرفتن ناگهانی با استفاده از دکمه سرعت ناگهانی در پایین صفحه انجام دهید یا با مالیدن ماشین تان به سپر عقب یا جلوی ماشین هایی که وسط جاده رها شده اند. در این کار باید دقت کنید چون اگر کمی به آن طرف تر متمایل شوید احتمال تصادف و متوقف شدن ماشین تان وجود دارد.

نمایی از بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

ضمنا در طول مسیر می توانید به زامبی ها نیز تیراندازی کنید ولی برای این کار نیازی به نشانه روی ندارید. نواری در کنار صفحه وجود دارد که به تدریج پر می شود و وقتی کاملا پر شد دکمه آتش ظاهر می شود. با لمس دکمه آتش ماشین شما به صورت خودکار به زامبی ها تیراندازی خواهد کرد.

ساز و کارها

خوشبختانه این بازی طوری طراحی نشده که شما را به سمت خرید درون برنامه ای اعتبار یا همان پول بازی سوق دهد. هر چند گزینه ای برای انجام این کار نیز وجود دارد. شما در طول بازی با شکستن جعبه ها و کشتن زامبی ها پول بیشتری بدست می آورید. به ازای کشتن هر زامبی 5 سکه و اگر به سر او تیراندازی کنید شش سکه دریافت خواهید کرد. از این سکه ها می توانید برای خرید ماشین های جدید (4 ماشین دیگر به غیر از ماشین خودتان)، سلاح های سنگین و سلاح های سبکی از جمله شعله افکن، نارنجک انداز، تفنگ شکاری، تفنگ لیزری، تفنگ الکتریکی (تسلا) و همچنین ارتقای آنها استفاده کنید.

انتخاب ماشین در بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

بازی دارای ساز و کار گردونه شانس نیز هست که بهترین وسیله برای دستیابی به آیتم های کمکی بازی همچون نارنجک، مین و بسته کمک های اولیه بدون خرید آنهاست. شما به طور معمول می توانید هر روز یک بار این گردونه شانس را بچرخانید و شانس خود را برای بردن هر کدام از آیتم های کمکی فوق امتحان کنید. همچنین در صورتی که بتوانید در هر کدام از مراحل بازی سه ستاره بگیرید یک شانس به شانس هایتان اضافه خواهد شد.

حالت ها و مراحل بازی

بازی دارای دو حالت داستانی و بی پایان است. حالت داستانی بازی دارای 80 مرحله در هشت محیط مختلف است که به زودی قرار است به تعداد آنها نیز اضافه شود. قفل مراحل بازی به صورت تک به تک باز می شود. یعنی شما باید برای باز کردن قفل یک مرحله تمام مراحل قبل از آن را پست سر گذاشته باشید. علاوه بر این امکان بازی مجدد در هر مرحله برای بدست آوردن پول یا احیانا گرفتن سه ستاره آن مرحله نیز وجود دارد.

انتخاب سلاح در بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

حالت بی پایان خود به دو حالت بی پایان رانندگی و بی پایان تیراندازی تقسیم می شود. هر کدام از این حالت ها دقیقا مشابه دو سری مراحلی هستند که در فوق توضیح دادیم (مراحل تیراندازی و مراحل رانندگی). تنها تفاوت این حالت با حالت داستانی در آن است که هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد و شما بازی را تا جایی ادامه می دهید که بالاخره ببازید. این حالت بهترین روش برای بدست آوردن پول بیشتر در بازی است.

کنترل ها

خوشبختانه کنترل ماشین یا اسلحه (در حالت ایستاده) در این بازی بسیار ساده است. در مراحل رانندگی ماشین شما با سرعت ثابتی حرکت می کند و شما می توانید با دو فلش چپ و راست به ترتیب در گوشه سمت چپ و راست پایین صفحه ماشین تان را کنترل کنید. همانطور که گفته شد با لمس دکمه آتش بعد از پر شدن نوار مربوط به آن هم می توانید تیراندازی کنید (ماشین به صورت خودکار به سمت زامبی ها تیراندازی خواهد کرد و نیازی به نشانه روی نیست).

دکمه های کنترلی بازی اندرویدی Zombie killer - road reaper

در مراحلی که ماشین ایستاده می توانید با حرکت انگشت در سمت چپ صفحه لوله اسلحه را به همان جهتی که می خواهید حرکت دهید و با لمس آیکن گلوله در سمت راست صفحه به سمت زامبی ها تیراندای کنید. دو آیکن هم در گوشه سمت چپ پایین صفحه هستند که با لمس یکی کنترل به سلاح سبک و با لمس دیگری کنترل به سلاح سنگین منتقل می شود. در لبه سمت راست صفحه هم آیکن نارنجک و مین را می بینید که با لمس آنها و کشیدن شان به سمت زامبی ها یا هر جای دیگری از صفحه می توانید از آنها استفاده کنید (البته اگر از قبل آنها را بدست آورده یا خریداری کرده باشید).

سخن آخر

اگر عاشق بازی های سبک زامبی و مخصوصا سبکی که در آن باید زامبی ها را با ماشین زیر بگیرید باشید قطعا از این بازی لذت خواهید برد. این بازی در بین بازی های مشابه خود در حد و اندازه های متوسط و بعضا بالاتر قرار می گیرد. به عبارت دیگر می توان از این بازی به عنوان یک بازی استاندارد زامبی کُشی به سبک رانندگی یاد کرد.

دانلود بازی اندرویدی Zombie Killer – Road Reaper از ایران اپس

دانلود بازی اندرویدی Zombie Killer - Road Reaper از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

بازی های حادثه ای با تم زامبی دارای یک سبک خاص هستند که طرفداران زیادی هم دارد. به نوعی می توان این سبک را ترکیبی از سبک حادثه ای و رانندگی دانست: شما در جاده ای در حال حرکت هستید و می توانید ضمن تیراندازی به زامبی ها آنها را زیر هم بگیرید. برخورد ماشین به زامبی ها و تکه پاره شدن آنها برای بسیاری از گیمرها تجربه ای هیجان انگیز و لذت بخش است و به همین دلیل است که بسیاری از بازی های ارائه شده در این سبک حتی اگر گرافیک و موسیقی خیلی خوبی نداشته باشند باز…

امتیاز ایران اپس به بازی Zombie Killer - Road Reaper

گرافیک و موسیقی - 8
گیم پلی - 8
حالت ها و مراحل بازی - 8
ساز و کارها - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید