اخبار اخبار فن آوری

باطری گرافینی به زودی جای باطری یون لیتیوم را در گوشی های سامسونگ خواهد گرفت

باطری گرافینی به زودی جایگزین باطری یون لیتیوم در گوشی های سامسونگ خواهد شد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidauthority.com: بر اساس آخرین توییت های منتشر شده از حساب توییتری ایوان بلس (Evan Blass – بلاگر معروف آمریکایی که به دلیل انتشار اخبار دست اول فناوری در حساب توییترش از سال 2012 به این طرف بین ژورنالیست ها و وبسایت های فناوری معروف شده است) سامسونگ تقریبا کار روی فناوری جدیدش که همان باطری های گرافینی باشد را تمام کرده است. قرار است از این باطری حداقل در یکی از گوشی های سامسونگ که تا پایان سال 2021 عرضه می شوند استفاده شود.

سامسونگ در حال ساخت باطری گرافینی

هر چند گوشی های هوشمند طی سال های اخیر شاهد تغییرات زیادی بوده اند اما فناوری باطری در آنها هیچ تغییری نکرده است. باطری ها همان باطری های یون لیتیوم قدیمی هستند و بعضا از لحاظ حجم تغییراتی داشته اند. اما قرار است باطری های گرافینی این وضعیت را تغییر دهند مخصوصا اینکه گفته می شود این باطری ها میتوانند در کمتر از نیم ساعت به شارژ کامل برسند. ایوان بلس در توییتش آورده است: "آن طور که بنده اطلاع دارم سامسونگ امیدوار است بتواند حداقل در یکی از گوشی هایش در سال آینده یا در سال 2021 از باطری گرافینی استفاده کند. این باطری ها در کمتر از نیم ساعت به شارژ کامل میرسند اما از طرفی باید حجم شان افزایش و قیمت شان کاهش پیدا کند."

نمایی میکروسکوپی از گرافین به کار رفته در باطری جدید سامسونگ
نمایی میکروسکوپی از گرافین به کار رفته در باطری جدید سامسونگ

گفته میشود باطری های گرافینی علاوه بر شارژ سریعتر وزن کمتری هم دارند. البته استفاده از گرافین در صنعت الکترونیک ایده جدیدی نیست. بسیاری از شرکت ها سال های سال روی این ایده کار کرده اند و حتی موفقیت هایی هم بدست آورده اند. به عنوان مثال پاناسونیک موفق به ساخت یک باطری گرافینی کوچک و منعطف شده است. محققان کره ای از توانایی خود برای ساخت ماژول های حافظه (مثل حافظه رم) شفاف گرافینی خبر داده اند و حتی سامسونگ مدتی است در حال کار روی ساخت صفحات نمایشگر منعطف با استفاده از گرافین است.

صفحه نمایشگر قابل انعطاف گرافینی

لیکن نکته قابل توجه در اینجا آن است که هیچ کس تا به حال اینقدر به ساخت محصولی گرافینی که قابلیت ارائه شدن در بازار را داشته باشد نزدیک نشده بود. اگر سامسونگ موفق به ساخت باطری های گرافینی و استفاده عملی از آنها در گوشی هایش شود از یک طرف چشم اندازی جدید برای تحول در بازار گوشی های هوشمند پدید خواهد آمد و از طرف دیگر نام سامسونگ به عنوان پیشتاز صنعت گوشی های هوشمند شناخته شده تر از قبل خواهد شد.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidauthority.com: بر اساس آخرین توییت های منتشر شده از حساب توییتری ایوان بلس (Evan Blass – بلاگر معروف آمریکایی که به دلیل انتشار اخبار دست اول فناوری در حساب توییترش از سال 2012 به این طرف بین ژورنالیست ها و وبسایت های فناوری معروف شده است) سامسونگ تقریبا کار روی فناوری جدیدش که همان باطری های گرافینی باشد را تمام کرده است. قرار است از این باطری حداقل در یکی از گوشی های سامسونگ که تا پایان سال 2021 عرضه می شوند استفاده شود. هر چند گوشی های هوشمند طی سال های…

به این مطلب امتیاز دهید

باطری گرافینی به زودی جای باطری یون لیتیوم را در گوشی های سامسونگ خواهد گرفت - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید