بررسی برنامه نقد و بررسی

با Computer Launcher دسکتاپ ویندوز 10 را به گوشی تان بیاورید!

لانچر اندرویدی Computer Launcher
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید تا به حال لانچرها یا اپلیکیشن های زیادی منتشر شده باشند که ادعا کنند دسکتاپ گوشی شما را مثل رایانه تان خواهند کرد. اما به جرات می توانیم بگوییم هیچ اپلیکیشنی در این زمینه تا به امروز موفق تر از Computer Launcher عمل نکرده است. لانچری که با آن دیگر فراموش خواهید کرد که دارید با گوشی اندرویدی تان کار می کنید چون همه چیز در آن بوی ویندوز می دهد! کار با این لانچر می تواند برای همه جالب باشد به خصوص برای کسانی که با محیط ویندوز راحت ترند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید شاید بعد از مدتی کار با این لانچر دیگر آن را به عنوان لانچر اصلی گوشی تان انتخاب کنید. در زیر نگاهی به قابلیت های این لانچر خواهیم انداخت.

دسکتاپ ویندوز 10 به معنای واقعی کلمه!

به محض اینکه این لانچر را باز کنید با محیطی مواجه خواهید شد که هیچ تفاوتی با دسکتاپ رایانه تان ندارد. آیکن های This PC، User و Recycle Bin همانطور که در شکل می بینید سر جایشان هستند. در پایین صفحه نوار کارها (تسک بار) قرار دارد و در گوشه سمت چپ آن هم آیکن ویندوز که با لمس آن می توانید وارد منوی استارت شوید. روی نوار کارها همانطور که می بینید سه آیکن پیامک ها، تماس تلفنی و گوگل کروم قرار دارند. هر چند به دلیل کمبود فضا نمی توانید آیکن جدیدی را به تسک بار اضافه کنید اما می توانید هر کدام از این آیکن ها را به دلخواه تغییر دهید. مثلا می توانید آیکن ایران اپس را جایگزین گوگل کروم یا دو آیکن دیگر کنید.

نمایی از دسکتاپ لانچر اندرویدی Computer Launcher

در سمت راست نوار کارها هم درست مثل ویندوز زمان و تاریخ قرار دارند. یک آیکن فلش رو به بالا و آیکنی شبیه به حباب گفتگو هم وجود دارند که در ادامه راجع به آنها صحبت خواهیم کرد.

منوی استارت

شاید جذاب ترین بخش این لانچر همان منوی استارت آن باشد که تقریبا هیچ تفاوتی با منوی استارت ویندوز 10 ندارد. همانطور که در شکل می بینید در سمت چپ این منو اپلیکیشن های نصب شده به ترتیب حروف الفبا مرتب شده اند. شما می توانید با حرکت انگشت روی این قسمت به هر اپلیکیشنی که می خواهید دسترسی پیدا کنید. در سمت راست این منو یک سری چارخانه قرار دارند که به سبک ویندوز 10 طراحی شده و در واقع در بر دارنده اپلیکیشن هایی هستند که بیشتر از آنها استفاده می کنید. اگرچه نمی توان خانه جدیدی را به این خانه ها اضافه کرد (این قابلیت در نسخه پولی لانچر وجود دارد) اما می توان هر کدام از چارخانه ها را به دلخواه تغییر داد.

نمایی از منوی استارت لانچر اندرویدی Computer launcher

مثلا فرض کنید می خواهید ایران اپس را  جایگزین چارخانه جی میل کنید. کافی است فقط انگشت تان را روی چارخانه جی میل نگه داشته و بعد گزینه  Change App را از منویی که باز می شود انتخاب کنید. بعد هم می توانید ایران اپس را از بین اپلیکشن های دیگر پیدا کرده و با لمس آن، آن را جایگزین جی میل کنید. همانطور که در شکل می بینید در منتهی الیه سمت چپ این منو (کنار لیست اپلیکیشن ها) پنج آیکن دیگر هم وجود دارند. این آیکن ها به ترتیب از بالا به پایین عبارتند از آیکن جستجو، آیکن کاربر، آیکن فایل اکسپلورر، آیکن تنظیمات و آیکن پاور که در ویندوز برای خاموش کردن یا ریستارت کردن رایانه از آن استفاده می شود.

با استفاده از آیکن جستجو می توانید اپلیکیشن مورد نظرتان را بین اپلیکیشن هایی که در گوشی تان نصب کرده اید جستجو کنید. این بیشتر به درد مواقعی می خورد که اپلیکیشن های زیادی در گوشی تان نصب کرده اید و می خواهید فورا به اپلیکیشن مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. با استفاده از آیکن کاربر هم می توانید نام گوشی یا تبلت تان را تغییر دهید.

نمای دیگری از منوی استارت لانچر اندرویدی Computer launcher

آیکن فایل اکسپلورر، پنجره فایل اکسپلورر که دقیقا مانند ویندوز 10 طراحی شده را برای شما باز خواهد کرد. با آیکن تنظیمات می توانید به تنظیمات گوشی تان دسترسی پیدا کنید. آیکن پاور اما همان کارکردی را ندارد که در ویندوز دارد. در واقع شما با آیکن پاور نمی توانید گوشی تان را خاموش کنید. بلکه می توانید لانچر را بسته و به لانچر پیش فرض خود اندروید بازگردید یا گوشی تان را قفل کنید.

فایل اکسپلورر به سبک ویندوز 10

همانطور که در شکل می بینید فایل اکسپلورر این لانچر هم تقریبا هیچ تفاوتی با فایل اکسپلورر ویندوز 10 ندارد. این فایل اکسپلورر به نوعی بخش مدیریت فایل (فایل منجر) این لانچر است که به شما اجازه می دهد فایل ها و فولدرهای موجود در گوشی تان را مدیریت کنید آن به هم به سبک ویندوز 10! حافظه اصلی گوشی شما در قالب درایو C نشان داده می شود و اگر کارت حافظه داشته باشید درایو دیگری به آن تعلق خواهد گرفت. همانطور که در بالای پنجره می بینید آیکن های بریدن (کات)، کپی، بازنشانی (پیست)، پاک کردن (دیلیت)، تغییر نام و مشخصات قرار گرفته اند. همچنین امکان ساخت فولدرهای جدید با آیکن نیو فولدر هم وجود دارد.

نمایی از فایل اکسپلورر لانچر اندرویدی Computer launcher

در منتهی الیه سمت راست پنجره (بالا) آیکن سه نقطه قرار دارد که با لمس آن به گزینه های کاربردی بیشتری دست خواهید یافت (شکل زیر را ببینید). این گزینه ها شامل گزینه به اشتراک گذاری، گزینه فشرده سازی و خارج کردن از حالت فشرده و گزینه ایجاد میانبر (شورت کات) روی صفحه اصلی می شوند. با این لانچر دیگر نیازی به نصب یک اپلیکیشن جداگانه برای فشرده سازی فایل هایتان در قالب فایل های Zip یا Rar را نخواهید داشت. چون با آن می توانید این کار را انجام دهید و همچنین فایل های فشرده را از حالت فشرده خارج کنید.

نمای دیگری از فایل اکسپلورر لانچر اندرویدی Computer launcher

بیشتر راجع به دسکتاپ Computer Launcher بدانید!

همانطور که در فوق اشاره شد دو آیکن فلش رو به بالا و حباب گفتگو روی نوار کارها در پایین صفحه دسکتاپ دیده می شوند. این دو آیکن در واقع دسترسی شما به کارکردها و گزینه های مختلف گوشی تان را فراهم می آورند. شما با لمس آیکن فلش رو به بالا می توانید از وضعیت شارژ گوشی تان و میزان آنتن دهی آن مطلع شوید. همچنین می توانید بلندی صدای گوشی تان را آیکن اسپیکر تغییر دهید و با آیکن های وای فای و بلوتوث، وای فای و بلوتوث گوشی تان را خاموش یا روشن کنید.

نمای دیگری از دسکتاپ لانچر اندرویدی Computer launcher

با لمس آیکن حباب گفتگو باز هم به گزینه های بیشتری دسترسی خواهید یافت آن هم دقیقا به سبک ویندوز 10. در واقع با لمس این آیکن یک منو از سمت راست به چپ باز خواهد شد که در بالای آن اعلانات دریافتی تان را خواهید دید (همان اعلاناتی که به صورت معمول با کشیدن انگشت از بالا به پایین صفحه نمایشگر می توانید ببینید). در پایین این منو یک سری گزینه های کاربردی دیگر وجود دارند. همانطور که در شکل می بینید این گزینه ها برای خاموش و روشن کردن وای فای، بلوتوث، اینترنت رادیویی (موبایل دیتا)، حالت هواپیما و چراغ قوه، تعیین میزان روشنایی صفحه نمایشگر و خالی کردن حافظه رم کاربرد دارند.

نمای دیگری از دسکتاپ لانچر اندرویدی Computer launcher

جالب آنکه با وجود تمام آیکن ها و گزینه های فوق هنوز هم شما می توانید به صورت معمول و با کشیدن انگشت از بالا به پایین صفحه به نوار اعلانات و سایر کارکردهای گوشی تان در حالت اندرویدی آن دسترسی داشته باشید. امکان اضافه کردن ابزارک (ویجت) به این لانچر هم وجود دارد منتها نه در صفحه دسکتاپ. شما با حرکت انگشت از لبه سمت راست صفحه به سمت چپ می توانید صفحه ابزارک ها را باز کنید. در این جا با لمس گزینه Add Widgets می توانید هر ابزارکی که خواستید را به این صفحه اضافه کنید. هر دو ابزارک در یک صفحه قرار خواهند گرفت و با حرکت انگشت در وسط صفحه می توانید به سایر ابزارک ها دسترسی داشته باشید.

نمایی از بخش ابزارک های لانچر اندرویدی Computer launcher

سفارشی سازی لانچر

با نگه داشتن انگشت روی صفحه دسکتاپ منویی باز خواهد شد که گزینه هایی را برای سفارشی سازی لانچر در اختیار شما خواهد گذاشت. شما می توانید با لمس گزینه Wallpapers تصویر پشت زمینه دسکتاپ تان را به دلخواه تغییر دهید. به عبارتی هم می توانید از تصاویر پیش فرض همین لانچر یا تصاویری که در گالری گوشی تان دارید به عنوان تصویر پشت زمینه استفاده کنید.

سفارشی سازی لانچر اندرویدی Computer launcher

با لمس گزینه Themes صفحه تم ها باز خواهد شد. هر تمی در واقع شامل تصاویر پشت زمینه، رنگ ها و آیکن های خاص خود است. با لمس گزینه Colors هم می توانید رنگ نوار کارها را به دلخواه خود تغییر دهید. با لمس گزینه Desktop Icons پنجره جدیدی باز خواهد شد که از طریق آن می توانید حتی آیکن های استاندارد دسکتاپ همچون This PC، Recycle Bin، User و Theme را از روی صفحه دسکتاپ بردارید.

سخن آخر

هر چند Computer Launcher یکی از لانچرهایی است که بیشترین شباهت را به دسکتاپ ویندوز 10 دارد اما هنوز هم جای خالی بعضی از کارکردها در آن مشاهده می شود. کارکردهایی مثل مخفی کردن فایل ها و فولدرها و همچنین بازگرداندن فایل های موجود در ریسایکل بین به جای اصلی شان (البته امکان مخفی کردن اپلیکیشن ها وجود دارد). با این وجود اگر به دنبال لانچری هستید که بیشترین شباهت را به محیط ویندوز داشته باشد باید بگوییم از این لانچر بهتر پیدا نخواهید کرد!

دانلود لانچر اندرویدی Computer Launcher از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

شاید تا به حال لانچرها یا اپلیکیشن های زیادی منتشر شده باشند که ادعا کنند دسکتاپ گوشی شما را مثل رایانه تان خواهند کرد. اما به جرات می توانیم بگوییم هیچ اپلیکیشنی در این زمینه تا به امروز موفق تر از Computer Launcher عمل نکرده است. لانچری که با آن دیگر فراموش خواهید کرد که دارید با گوشی اندرویدی تان کار می کنید چون همه چیز در آن بوی ویندوز می دهد! کار با این لانچر می تواند برای همه جالب باشد به خصوص برای کسانی که با محیط ویندوز راحت ترند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد…

به این مطلب امتیاز دهید

با Computer Launcher دسکتاپ ویندوز 10 را به گوشی تان بیاورید! - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید