آموزش ترفندها و راهکارها

ترفندهای تلگرامی – روش مشاهده پیام های دریافتی بدون اطلاع فرستنده آن

روش مشاهده پیام های تلگرامی بدون اطلاع فرستنده آن
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید پیامی را در تلگرام بخوانید بدون آنکه فرستنده آن متوجه شود. به طور معمول وقتی پیامی را در تلگرام ارسال می کنید خوردن تیک اول کنار پیام به منزله آن است که پیام ارسال شده و خوردن تیک دوم نشان دهنده آن است که طرف مقابل پیام را دیده است. حال فرض کنید شخصی پیامی برای شما ارسال کرده که می خواهید آن را ببینید ولی الان فرصت جواب دادن آن را ندارید یا اصلا نمی خواهید به آن جواب بدهید.

تیک خوردن پیام ها در تلگرام

اگر به طور معمول صفحه چت با شخص مذکور را باز کنید و پیام او را ببینید تیک دوم در تلگرام وی کنار پیامش ظاهر شده و او متوجه خواهد شد که شما پیام را دیده اید. آن وقت است که شاید دیگر مجبور باشید به پیام او پاسخ بدهید! اگر بخواهید این اتفاق نیافتد یعنی پیام را ببینید بدون آنکه طرف مقابل متوجه شود چه باید بکنید؟ در ادامه دو راهکار به شما معرفی خواهیم کرد که این امکان را برای شما فراهم می آورند.

راهکار اول: از طریق تنظیمات تلگرام

ابتدا اپلیکیشن تلگرام را باز کنید و بعد وارد صفحه تنظیمات آن شوید. سپس مطابق شکل زیر گزینه Notifications and Sounds را انتخاب کرده و بعد از آن گزینه Popup Notifications را انتخاب کنید. پنجره ای باز می شود که دارای چهار گزینه دیگر است. این گزینه ها عبارتند از:

صفحه تنظیمات تلگرام


– No Popup، این گزینه به صورت پیش فرض فعال است و به آن معناست که اگر پیام جدیدی برای شما بیاید باید تلگرام را باز کنید تا بتوانید آن را ببینید. به عبارت دیگر هیچ پنجره ظاهر شونده (پاپ آپی) در صورت دریافت پیام های تلگرامی به شما نشان داده نخواهد شد. باز کردن تلگرام و دیدن پیام طرف مقابل هم باعث پدیدار شدن تیک دوم می شود. بنابراین این گزینه به کار شما نمی آید.

صفحه تنظیمات تلگرام


سه گزینه بعدی هر سه پیام های تلگرامی را در قالب یک پنجره ظاهر شونده (پاپ آپ) به شما نشان خواهند داد. در این صورت می توانید بدون باز کردن اپلیکیشن تلگرام از پیام های دریافتی خود و محتوای آنها مطلع شوید. چون تلگرام را باز نکرده اید و پیام را به صورت مستقیم ندیده اید تیک دوم هم کنار آن ظاهر نمی شود. این سه گزینه تفاوت های کوچکی با هم دارند که در زیر آنها را توضیح خواهیم داد.

– Only When Screen On، اگر این گزینه فعال باشد فقط در صورتی پیام های تلگرامی شما در قالب پنجره ظاهر شونده (پاپ آپ) نشان داده خواهند شد که صفحه گوشی روشن باشد.

– Only When Screen Off، برعکس گزینه بالا؛ در صورت فعال بودن این گزینه پیام های تلگرامی شما فقط زمانی در قالب یک پنجره ظاهر شونده (پاپ آپ) نشان داده خواهند شد که صفحه گوشی خاموش باشد.

– Always Show Popuup، اگر این گزینه را فعال کنید دیگر فرفی نمی کند صفحه گوشی خاموش باشد یا روشن؛ پیام های تلگرامی شما در هر حال در قالب یک پنجره ظاهر شونده (پاپ آپ) نشان داده خواهند شد.

تنظیمات مربوط به نمایش پیام ها در قالب اعلان در تلگرام

راهکار دوم: قطع اتصال به اینترنت

اگر اینترنت گوشی تان را قطع کنید و بعد وارد تلگرام شده و پیام هایتان را ببینید هیچ تیک دومی در کنار آنها ظاهر نخواهد شد. البته به محض آنکه اینترنت را وصل کنید تیک دوم ظاهر خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید طرف مقابل برای مدت زمان طولانی تری از مشاهده پیام توسط شما آگاه نشود روش اول توصیه می شود.

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید پیامی را در تلگرام بخوانید بدون آنکه فرستنده آن متوجه شود. به طور معمول وقتی پیامی را در تلگرام ارسال می کنید خوردن تیک اول کنار پیام به منزله آن است که پیام ارسال شده و خوردن تیک دوم نشان دهنده آن است که طرف مقابل پیام را دیده است. حال فرض کنید شخصی پیامی برای شما ارسال کرده که می خواهید آن را ببینید ولی الان فرصت جواب دادن آن را ندارید یا اصلا نمی خواهید به آن جواب بدهید. اگر به طور معمول صفحه چت با شخص مذکور را…

به این مطلب امتیاز دهید

ترفندهای تلگرامی - روش مشاهده پیام های دریافتی بدون اطلاع فرستنده آن - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید