اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

تعداد کاربران فعال یوتیوب به 1.9 میلیارد نفر رسید

تعداد کاربران فعال یوتیوب به 1.9 میلیارد نفر رسید
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت pctechmag.com و indiatoday.in: به گفته سوزان ووجیکی (Susan Wojcicki) مدیر ارشد اجرایی یوتیوب هر ماه بیش از 1.9 میلیارد کاربر با هدف بازدید از یوتیوب وارد اکانت گوگل خود می شوند و از ساعات بازدید از یوتیوب به طور متوسط بیش از 180 میلیون ساعت آن در صفحه تلویزیون صورت می گیرد. خانم ووجیکی در گزارش میان سالانه خود گفت: "لایک ها، نظرات و چت ها در یوتیوب نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش پیدا کرده اند. دارندگان کسب و کارها بیشتر به فکر گسترش کسب و کار خود از طریق ایجاد کانال در یوتیوب افتاده اند و دریافته اند که تنها با یک خط تلفن و اتصال اینترنت می توانند نظر مشتریان شان را در سطح جهان تغییر دهند."

خانم ووجیکی در ادامه صحبت هایش گفت: "ما تلاش محسوسی برای پاسخگویی و تعامل در شبکه های اجتماعی انجام داده ایم و تعداد پاسخ هایی که از اکانت های رسمی خود در توییتر (TeamYouTube ,@YTCreators@ و YouTube@) به توییت های کاربران داده ایم در مقایسه با سال 2017 ششصد برابر افزایش پیدا کرده است. این یعنی تعامل ما با کاربران به نسبت سال گذشته رشد 30 درصدی را تجربه کرده است."

خانم ووجیکی مدیر ارشد اجرایی یوتیوب

اخیرا امکان جدیدی به یوتیوب اضافه شده به نام YouTube Studio (Creator Studio سابق) که در واقع پیشخوانی است که اطلاعات آماری به درد بخوری را در مورد یک کانال نشان میدهد. خانم ووجیکی در این مورد گفت: "در فوریه سال جاری ما پیشخوان (داشبورد) جدیدی را با تعداد کمی از سازندگان کانال در یوتیوب آزمایش کردیم. این پیشخوان ابتدا برای تمام کانال های انگلیسی در دسترس قرار گرفت اما به زودی و طی چند هفته آتی به 76 زبان دیگر نیز در دسترس خواهد بود." از این به بعد کاربران یک کانال با پرداخت حق اشتراک ماهانه 4.99 دلار می توانند به نشان های (بج های) خاص، اموجی های جدید، ویدیوهایی که فقط برای اعضا منتشر می شوند و محتوای سفارشی سازندگان کانال در تب جمع کاربران (کامیونیتی) دسترسی داشته باشند.

نمایی از یوتیوب استودیو

روزانه بیش از 60 میلیون کاربر به بازدید از ویدیوهای تب های موسوم به کامیونیتی می پردازند. به گزارش Google India با نفوذ روز افزون گوشی های هوشمند در زندگی مردم و دسترسی آسان تر به محتوا اکنون نزدیک 80 درصد از کاربران اینترنت در هند (معادل 22آپ5 میلیون نفر) کاربر یوتیوب نیز هستند. یوتیوب اخیرا اعلام کرده که قرار است ابزار جدیدی به نام Copyright Match را معرفی کند که با استفاده از آن دارندگان کانال ها می توانند برای محتوای خود شناسه تعریف کنند و از طریق همین شناسه کپی محتوای خود که توسط کانال داران دیگر آپلود می شود را پیدا کنند.

ابزار Copyright Match یوتیوب

با وجود ابزار Copyright Match وقتی شما ویدیویی را در کانال تان آپلود می کنید یوتیوب یک اسکن کلی در ویدیوهای آپلود شده انجام می دهد و اگر ویدیویی را پیدا کرد که مشابه با ویدیوی شما بود یا دقیقا مثل آن (تشابه کامل) آن را در باریکه (تب) matches نشان می دهد.

خانم ووجیکی در این مورد گفت: "ما ابزار جدید (Copyright Match) را طی سال گذشته با هزاران دارنده کانال تست کردیم و می خواهیم آن را طوری طراحی کنیم که دقیقا مطابق با نیاز دارندگان کانال باشد و البته کارایی ابزارهای حق کپی که تا به حال توسط یوتیوب ارائه شده را به شکل قابل توجهی افزایش دهد." خانم ووجیکی در مورد پخش زنده (لایو استریم) یوتیوب هم اظهار داشت: "پخش زنده همچنان حوزه ای است که می تواند به رشد و توسعه بسیاری از کانال ها کمک کند. طی سه سال گذشته زمان بازدید از پخش های زنده (لایو استریم ها) بیش از 10 برابر افزایش پیدا کرده است."

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت pctechmag.com و indiatoday.in: به گفته سوزان ووجیکی (Susan Wojcicki) مدیر ارشد اجرایی یوتیوب هر ماه بیش از 1.9 میلیارد کاربر با هدف بازدید از یوتیوب وارد اکانت گوگل خود می شوند و از ساعات بازدید از یوتیوب به طور متوسط بیش از 180 میلیون ساعت آن در صفحه تلویزیون صورت می گیرد. خانم ووجیکی در گزارش میان سالانه خود گفت: "لایک ها، نظرات و چت ها در یوتیوب نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش پیدا کرده اند. دارندگان کسب و کارها بیشتر به فکر گسترش کسب و کار خود از طریق…

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کاربران فعال یوتیوب به 1.9 میلیارد نفر رسید - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید