اخبار اخبار فن آوری

تعداد کاربران وی چت از مرز یک میلیارد نفر هم گذشت

تعداد کاربران وی چت از مرز یک میلیارد نفر هم گذشت
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت theverge.com: بر اساس آخرین گزارشات شرکت تِن سنت (Tencent) مالک پیام رسان وی چت، تعداد کاربران این پیام رسان از مرز یک میلیارد نفر هم گذشته است. پیام رسان وی چت که هم یک پیام رسان است و هم بسیاری از قابلیت های شبکه های اجتماعی را داراست در ابتدای سال نوی چینی بیشترین استفاده را به خصوص در کشور چین داشته است.

از جمله قابلیت هایی که غیر از قابلیت اصلی (پیام رسانی) در پیام رسان وی چت وجود دارند می توان به مواردی همچون امکان سفارش آنلاین غذا، درخواست آنلاین تاکسی، دسترسی به خدمات بانکی، گزارش دهی به پلیس و حتی تماس با تلفن های خط ثابت اشاره کرد. پیام رسان وی چت بیشترین رشد را در کشورهای جنوب غربی آسیا، چین، اروپا و آمریکا داشته است. بیشترین تعداد کاربران این اپلیکیشن را چینی ها تشکیل می دهند بالاخص چینی هایی که در کشورهای دیگر برای ارتباط با خانواده و بستگان شان از این پیام رسان استفاده می کنند.

استفاده گسترده از پیام رسان وی چت در چین

با توجه به گزارش سه ماهه سوم شرکت تن سنت در سال 2017 تعداد کاربران پیام رسان وی چت تا سه ماهه سوم همین سال 980 میلیون نفر بوده است. این تعداد به گفته مدیر اجرایی شرکت تن سنت ما هواتنگ از بعد از سال نوی چینی به بالای یک میلیارد نفر رسیده است. گفته می شود امسال بیش از 688 میلیون کاربر وی چت از نسخه دیجیتال هونگ بائو برای ارسال و دریافت پول به عنوان هدیه در طول سال نوی چینی استفاده کرده اند. بدین ترتیب تعداد کاربرانی که از هونگ بائوی وی چت استفاده کرده اند به بیش از 800 میلیون نفر رسیده است. هونگ بائو در چین چیزی شبیه به همان عیدی است که ما در نوروز به هم می دهیم.

ما هواتنگ مدیر اجرایی شرکت تن سنت

اخیرا فرمانداری استان گواندونگ در چین طرحی را ارائه کرده مبنی بر امکان حمل کارت ملی در پیام رسان وی چت. با اجرای این طرح هر کاربر در پیام رسان وی چت می تواند یک شماره ملی مجازی داشته باشد. این شماره مجازی از لحاظ اعتبار در حد کارت ملی است که از طرف دولت چین برای اتباعش منتشر شده است. پیام رسان وی چت موفقیتش را حداقل در چین مدیون مسدود یا محدود شدن پیام رسان های دیگر است. دولت چین سال گذشته پیام رسان واتس اپ را به طور کامل فیلتر کرد و محدودیت هایی هم برای استفاده از پیام رسان لاین و فیس بوک در نظر گرفت.

صدور کارت ملی مجازی در وی چت

این پیام رسان ها از ساز و کار کدگذاری (انکریپت) پیام ها استفاده می کنند که امکان جاسوسی در مورد پیام های رد و بدل شده را تقریبا به صفر می رساند. به عبارت دیگر استفاده از این ساز و کار باعث می شود دسترسی به محتویات پیام فقط برای فرستنده و گیرنده پیام ممکن باشد. چیزی که زیاد خوشایند دولت چین نیست.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت theverge.com: بر اساس آخرین گزارشات شرکت تِن سنت (Tencent) مالک پیام رسان وی چت، تعداد کاربران این پیام رسان از مرز یک میلیارد نفر هم گذشته است. پیام رسان وی چت که هم یک پیام رسان است و هم بسیاری از قابلیت های شبکه های اجتماعی را داراست در ابتدای سال نوی چینی بیشترین استفاده را به خصوص در کشور چین داشته است. از جمله قابلیت هایی که غیر از قابلیت اصلی (پیام رسانی) در پیام رسان وی چت وجود دارند می توان به مواردی همچون امکان سفارش آنلاین غذا، درخواست آنلاین تاکسی،…

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کاربران وی چت از مرز یک میلیارد نفر هم گذشت - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید