اخبار جراید نرم افزار

تلگرام رفع فیلتر می شود؟

رفع فیلترینگ تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از خبرگذاری دانشجویان ایران (ایسنا): گمانه زنی ها از احتمال دستور رئیس جمهور برای برداشته شدن فیلتر تلگرام حکایت دارند. بنا به گزارش ایسنا اخبار ضد و نقیضی از احتمال رفع فیلترینگ تلگرام به دستور رئیس جمهوری در فضای مجازی منتشر شده است. آنچه از محتوای این خبرها بر می آید آن است که رئیس جمهور در مقام رئیس شورای عالی امنیت ملی می تواند با توجه به بازگشت آرامش به کشور استفاده از تلگرام را به شرایط پیش از ناآرامی ‌ها باز گرداند. این روزها بحث رفع فیلتر از تلگرام به عنوان پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی در ایران بسیار داغ است و رفع فیلتری که چند روز پیش از اینستاگرم شد تقاضا برای رفع فیلتر تلگرام را دو چندان کرده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی (بهروز نعمتی) نشسدر نشستی خبری در ظهر روز یکشنبه 17 دی ماه 1396 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: "مجلس امروز با مسئولان امنیتی جلسه داشت که وزیر اطلاعات، وزیر کشور، جانشین فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان صدا و سیما در آن حضور داشتند. در این جلسه از ابعاد مختلف به موضوع اغتشاشات دو هفته گذشته پرداخته شد و نمایندگان از کمیسیون‌های مختلف مواردی را مطرح کردند."

نشست خبری سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با خبرنگاران در مورد رفع فلیترنیگ تلگرام

وی در ادامه افزود: "با توجه به اینکه موضوع فیلترینگ به شورای عالی امنیت ملی مربوط می شود قرار شد اقدامات لازم برای رفع فیلتر تلگرام انجام شود. البته فیلترینگ تلگرام به تعهداتی که مجموعه تلگرام باید بدهد بستگی دارد به ویژه اینکه یکی از سایت‌های معاند اقداماتی انجام داد و ابزار اطلاع‌رسانی آن نیز تلگرام بود. بنابراین از وزارت ارتباطات خواسته شده تا تعهدات الزام‌آور برای رفع فیلترینگ تلگرام را معین کند و در این زمینه مذاکراتی با مدیران تلگرام داشته باشد."

تا کنون اخبار ضد و نقیضی از گوشه و کنار تهران راجع به وصل شدن مجدد تلگرام به گوش رسیده است که البته به هیچ عنوان موثق نیست. گفته می شود تلگرام در دو روز اخیر در برخی از نقاط تهران بدون هیچ مشکلی قابل استفاده بوده است. برخی هم ادعا کرده اند که فیلترینگ تلگرام رفع شده و دسترسی به آن به طور کامل میسر شده است.

کمپین حمایت از شاغلین تلگرام

به هر حال آنچه مسلم است آن است که تلگرام با بیش از 40 میلیون کاربر در ایران پرمخاطب ترین و پرکاربردترین شبکه اجتماعی کشور محسوب می شود و نقش مهمی در ارتباطات فردی و گروهی شهروندان در سال های اخیر داشته است. از طرفی برای اقشار زیادی از جامعه نیز تولید کسب و کار کرده و درآمدزایی داشته است طوری که حتی در این راستا کمپین حمایت از شاغلین تلگرام نیز به راه افتاده است (به تصویر فوق توجه کنید).

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از خبرگذاری دانشجویان ایران (ایسنا): گمانه زنی ها از احتمال دستور رئیس جمهور برای برداشته شدن فیلتر تلگرام حکایت دارند. بنا به گزارش ایسنا اخبار ضد و نقیضی از احتمال رفع فیلترینگ تلگرام به دستور رئیس جمهوری در فضای مجازی منتشر شده است. آنچه از محتوای این خبرها بر می آید آن است که رئیس جمهور در مقام رئیس شورای عالی امنیت ملی می تواند با توجه به بازگشت آرامش به کشور استفاده از تلگرام را به شرایط پیش از ناآرامی ‌ها باز گرداند. این روزها بحث رفع فیلتر از تلگرام به عنوان پر…

به این مطلب امتیاز دهید

تلگرام رفع فیلتر می شود؟ - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 4.7 ( 2 votes)

نظر بدهید