اخبار اخبار فن آوری

حذف میلیون ها نظر نامربوط و هزاران اپلیکیشن “بد” از گوگل پلی

حذف میلیون ها نظر نامربوط و هزاران اپلیکیشن "بد" از گوگل پلی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت gadgets.ndtv.com: گوگل پلی با نزدیک شدن به پایان سال میلادی خانه تکانی می کند! گوگل به تازگی از ساز و کار جدیدی برای تشخیص هرزنظرها (اسپم) استفاده کرده که نه تنها قادر به تشخیص هرزنظرهاست بلکه میتواند نظرات و امتیازات غیر واقعی را نیز تشخیص داده و حذف کند. به گفته مدیران گوگل استفاده از این ساز و کار جدید به آنها کمک کرده است تا میلیون ها نظر نامربوط را از گوگل پلی حذف کنند ضمن اینکه با استفاده از همین ساز و کار توانسته اند هزاران اپلیکیشن "بد" (به گفته خودشان) را نیز از گوگل پلی حذف کنند.

حذف اپلیکیشن های "بد" از گوگل پلی

به گفته مدیران گوگل برخی از توسعه دهندگان در ازای دادن نظر یا امتیاز خوب به کاربران شان پول یا جایزه (آیتم های درون برنامه ای) می دهند. مشخص است که نظراتی که به این ترتیب داده می شوند نظرات واقعی نیستند و منجر به تجمیع نظرات خوب ولی بی ارزش برای یک اپلیکیشن خواهند شد. ساز و کار جدیدی که گوگل پلی از آن برای تشخیص هرزنظرها استفاده می کند قادر به تشخیص نظرات غیر واقعی از این دست نیز هست. همچنین نظرات توهین آمیز، نظرات نامربوط به موضوع اپلیکیشن یا نظرات اشاعه دهنده نفرت نیز توسط این ساز و کار تشخیص داده می شوند. و البته کاهش یا افزایش ناگهانی و مشکوک نظرات مثبت یا منفی نیز از دید ساز و کار مذکور پنهان نخواهد ماند.

در نظر گرفتن جایزه برای دادن امتیاز خوب توسط توسعه دهنده ها

آنطور که مدیران گوگل می گویند ساز و کار جدید برای انجام کارهای فوق تنها به الگوریتم های از پیش طراحی شده وابسته نیست. در وبلاگ توسعه دهندگان گوگل آمده است: " تیم اعتماد و تامین امنیت گوگل پلی در سال 2018 جهت تشخیص هر گونه تخطی از قوانین گوگل پلی در رابطه با نظرات و امتیازها از ساز و کاری استفاده می کند که هم از هوش انسانی و هم الگوریتم های از پیش طراحی شده بهره می برد.

تیمی از مهندسین و تحلیل گران با دقت تمام و به طور منظم نظرات و امتیازات را برای یافتن موارد مشکوک پایش می کنند و بر همان اساس الگوریتم تشخیص هرز نظرها (همان موارد مشکوک) را ارتقا داده و دقت آن را بالا می برند. ما همچنین برای بهبود عملکرد این الگوریتم از لحاظ کیفی از نظردهندگان حرفه ای در بازه های زمانی مشخص می خواهیم تا تصمیماتی که توسط این الگوریتم برای تشخیص هرزنظر گرفته می شود را مورد بررسی قرار دهند."

گزارش کردن نظرات نامربوط توسط کاربران

گوگل همچنین از توسعه دهندگان خواسته است تا برای بدست آوردن نظرات خوب به کاربران شان جایزه ندهند یا از هر روش دیگری برای بدست آوردن نظرات خوب ولی غیر واقعی استفاده نکنند. به عنوان مثال توسعه دهندگان نباید در ازای گرفتن 5 ستاره یا نظرات خوب از کاربران شان به آنها آیتم درون برنامه ای جایزه دهند. از طرف دیگر از کاربران نیز خواسته شده تا در ازای جایزه به یک اپلیکیشن امتیاز خوب ندهند. همچنین از کاربران خواسته شده تا از ادبیات توهین آمیز، نفرت برانگیز و جنسی در نظرات شان استفاده نکنند.

سیستم گزارش دهی گوگل پلی نیز که به جای خود باقی است. این یعنی هر توسعه دهنده یا کاربری به محض دیدن نظرات خارج از عرف می تواند آن را به گوگل گزارش دهد؛ کاربران با نشان کردن یک نظر به عنوان هرزنظر و توسعه دهندگان با دادن بازخورد از طریق پلی کنسول (پنل توسعه دهندگان گوگل پلی).
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت gadgets.ndtv.com: گوگل پلی با نزدیک شدن به پایان سال میلادی خانه تکانی می کند! گوگل به تازگی از ساز و کار جدیدی برای تشخیص هرزنظرها (اسپم) استفاده کرده که نه تنها قادر به تشخیص هرزنظرهاست بلکه میتواند نظرات و امتیازات غیر واقعی را نیز تشخیص داده و حذف کند. به گفته مدیران گوگل استفاده از این ساز و کار جدید به آنها کمک کرده است تا میلیون ها نظر نامربوط را از گوگل پلی حذف کنند ضمن اینکه با استفاده از همین ساز و کار توانسته اند هزاران اپلیکیشن "بد" (به گفته…

به این مطلب امتیاز دهید

حذف میلیون ها نظر نامربوط و هزاران اپلیکیشن - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید