بررسی بازی نقد و بررسی

حل کیس های جنایی در بازی CSI: Hidden Crimes

حل کیس های جنایی در بازی CSI: Hidden Crimes
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

CSI نام یکی از معروفترین سریال های جنایی در آمریکاست که پخش آن از سال 2000 شروع و تا سال 2015 ادامه پیدا کرد. این سریال در مورد گروهی از کارآگاهان دپارتمان پلیس لاس وگاس است که بعضا با کیس های جنایی وحشتناکی مواجه می شوند. کیس ها معمولا کیس های قتل هستند که توسط قاتلین حرفه ای و نه موجودات ماورالطبیعه انجام شده اند. بعد از یک سال از اتمام پخش این سریال یکی از معروفترین شرکت های بازی سازی، یوبی سافت، اقدام به ساخت یک بازی فکری با همین نام (CSI: Hidden Crimes) و با حضور کاراکترهای این سریال کرد که هنوز هم جزء پرطرفدارترین بازی های فکری است.

نمایی از بازی CSI: hidden crimes

همانطور که گفتیم بازی CSI: Hidden Crimes یک بازی فکری است که در سبک پیدا کردن اشیاء مخفی ارائه شده است. بر خلاف بسیاری از بازی های ساخته شده در این سبک که فاقد هر گونه داستانند یا اگر هم داستانی داشته باشند خیلی ضعیف است این بازی کیس های جنایی سریال CSI را پی می گیرد. درست است که شما در نهایت به پیدا کردن اشیاء مخفی در صحنه های مختلف مشغول خواهید شد ولی این کار در راستای تکمیل یک پرونده جنایی انجام می گیرد.

نمایی از بازی CSI: hidden crimes

بعد از اتمام هر صحنه کارآگاهانی که روی کیس کار می کنند با شما صحبت کرده و شما را در جریان روند پیشرفت کیس قرار می دهند. از طرفی تمام کاری که باید انجام دهید هم پیدا کردن اشیاء مخفی در صحنه جنایت نیست. بعضی مواقع باید از مظنونین بازجویی کنید یا معماهای دیگری مثل تطبیق تصاویر یا تطبیق مدارک جرم با شواهد بدست آمده از مظنونین را انجام دهید که خود خالی از لطف نیست. در نهایت تصمیم گیری و بازداشت قاتل واقعی به عهده شماست.

نمایی از بازی CSI: hidden crimes

رابط کاربری بازی یک رابط کاربری کاملا حساب شده با طراحی عالی است طوری که نه تنها شما می توانید به راحتی روند پیشرفت کیس را در آن ببینید بلکه هر موقع خواستید نیز می توانید به راحتی به بخش های مختلف بازی همچون نقشه کلی، افزایش اعتبار، گردونه شانس و … نیز دسترسی پیدا کنید. یکی از چیزهای جالب در مورد این بازی آن است که بعد از انجام موفقیت آمیز اولین کیس می توانید یک کاراکتر برای خودتان انتخاب کنید. این کاراکتر میتواند زن یا مرد باشد و درست مثل بازی های نقش محور می توانید چهره، مدل مو و لباس او را به دلخواه خود تغییر دهید. بعد از این شما با این کاراکتر شناخته می شوید و کاراکترهای دیگر در طول بازی با او صحبت خواهند کرد.

نمایی از بازی CSI: hidden crimes

یکی از نکات مثبت در مورد این بازی آن است که هر بار که وارد یک صحنه می شوید باید چیزهایی را پیدا کنید که با دفعه قبل یکسان نیستند. با لمس دکمه ذره بین می توانید از خود بازی هم کمک بگیرید. اگر انگشت تان را روی نام هر کدام از اشیاء که در بالای صفحه قرار دارند بگیرید یک اسکن از آن شیء انجام شده و تصویر کوچکی از آن به شما نشان داده می شود. قابل توجه کسانی که زبان انگلیسی شون زیاد خوب نیست! ضمنا در هر صحنه یک شیء طلایی وجود دارد که با پیدا کردن آن امتیاز بیشتری خواهید گرفت. این شیء در واقع شیئی است که مستقیما به روند پیشبرد کیس جنایی کمک می کند.

نمایی از بازی CSI: hidden crimes

گرافیک و موسیقی بازی در مقام یک بازی فکری در سبک پیدا کردن اشیاء مخفی واقعا خوب است و اگر بخواهیم به آن از 10 امتیاز بدهیم به راحتی میتوان امتیاز 8 را به آن داد. مخصوصا موسیقی بازی که حال و هوایی مرموز دارد و حس کیس های جنایی را به خوبی منتقل می کند. جمع بندی کلی که در مورد این بازی میتوان داشت آن است که یوبی سافت تا حد زیادی در انتقال سریال CSI به دنیای بازی های موبایلی موفق بوده است. چیزی که هر کسی با یک بار انجام این بازی تا حد زیادی آن را تایید خواهد کرد.
 

دانلود بازی اندرویدی CSI: Hidden Crimes از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

CSI نام یکی از معروفترین سریال های جنایی در آمریکاست که پخش آن از سال 2000 شروع و تا سال 2015 ادامه پیدا کرد. این سریال در مورد گروهی از کارآگاهان دپارتمان پلیس لاس وگاس است که بعضا با کیس های جنایی وحشتناکی مواجه می شوند. کیس ها معمولا کیس های قتل هستند که توسط قاتلین حرفه ای و نه موجودات ماورالطبیعه انجام شده اند. بعد از یک سال از اتمام پخش این سریال یکی از معروفترین شرکت های بازی سازی، یوبی سافت، اقدام به ساخت یک بازی فکری با همین نام (CSI: Hidden Crimes) و با حضور کاراکترهای این…

به این مطلب امتیاز دهید

حل کیس های جنایی در بازی CSI: Hidden Crimes

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید