اخبار اخبار فن آوری

درخواست کمک روسیه از اپل برای فیلترینگ تلگرام

درخواست کمک روسیه از اپل برای فیلترینگ تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت securityweek.com : وزارت ارتباطات روسیه روز دوشنبه طی اظهاراتی اعلام کرد که از شرکت اپل برای مسدود کردن پیام رسان تلگرام در این کشور درخواست کمک کرده است. این اقدام در پی عدم توافق تلگرام با دادن دسترسی سرویس های امنیتی روسیه به مکالمات خصوصی افراد صورت گرفته است.

بنا به گفته السکاندر زاروف مدیر سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات روسیه (روزکومنادزور) روسیه از شرکت اپل درخواست کرده تا اعلانات سروری (پوش های) تلگرام را در این کشور مسدود کند. این یعنی دیگر کاربران روسی قادر نخواهند بود از دریافت پیام های جدید در تلگرام مطلع شوند و لذا از کاربرد این پیام رسان کاسته خواهد شد. همچنین از اپل خواسته شده تا دسترسی برای دانلود تلگرام در روسیه را از اپ استورش متوقف کند. در عین حال برای اینکه اقدامات شرکت اپل ناقض قانون ارتباطات روسیه هم نباشد از این شرکت خواسته شده تا روزکومنادزور را از هر گونه راه حل دیگری که می تواند برای حل مشکلات احتمالی ناشی از اقدامات فوق مورد استفاده قرار گیرد فورا آگاه کند.

 السکاندر زاروف مدیر سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات روسیه (روزکومنادزور)

زاروف طی مصاحبه ای با یکی از سرویس های خبری روسیه به نام اینترفکس اعلام کرد که اپل یک ماه وقت دارد تا به این درخواست روسیه پاسخ دهد اما توضیحی راجع به اینکه اگر اپل از قبول این درخواست سر باز زند چه اقداماتی علیه آن صورت خواهد گرفت نداد.

ماه گذشته و پس از مدتها سر و کله زدن مقامات روسیه با مدیر پیام رسان تلگرام و بی نتیجه ماندن آن یکی از دادگاه های روسیه حکم فیلترینگ تلگرام را صادر کرد. از طرفی دولت روسیه در سال های اخیر نظارت بر فعالیت های اینترنتی را افزایش داده و از طرفی پیام رسان تلگرام از جمله آن پیام رسان هایی است که به امنیت بالا و عدم دسترسی حتی دولت ها به محتویات پیام ها معروف است. آن طور که از شواهد بر می آید همین موضوع هم باعث فیلترینگ تلگرام در روسیه شده است.

رای زنی مقامات روسیه با مدیر پیام رسان تلگرام

گفته می شود اپلیکیشن تلگرام از زمان انتشارش توسط دوروف و برادرش نیکولای در سال 2013 بیش از 200 میلیون کاربر را به خود جذب کرده است و اجازه ساخت گروه هایی را میدهد که تا 5 هزار عضو دارند. در پی صدور حکم فیلترینگ تلگرام روزکومنادزور وارد عمل شده اما جالب آنجاست که با الزام به احترام به قوانین ارتباطات در روسیه تنها توانسته بین 15 تا 30 درصد باعث ایجاد اختلال در عملکرد این پیام رسان شود. در همین راستا زاروف مدیر سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات روسیه تلگرام را متهم به استفاده از سرویس های آنلاین دیگر به عنوان سپر دفاعی خود کرد.

استفاده داعش از تلگرام برای سازماندهی حملات تروریستی

بنا به اظهارات زاروف در رسانه های خبری روسیه فیلترینگ تلگرام در کشور روسیه قابل توجیه است چرا که از این پیام رسان برای برنامه ریزی و سازماندهی حملات تروریستی در سراسر دنیا استفاده شده است. همچنین با توجه به اخبار منتشر شده از سرویس خبری TASS در روسیه روزکومنادزور در حال رای زانی با گوگل برای فیلترینگ تلگرام در این کشور است.
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت securityweek.com : وزارت ارتباطات روسیه روز دوشنبه طی اظهاراتی اعلام کرد که از شرکت اپل برای مسدود کردن پیام رسان تلگرام در این کشور درخواست کمک کرده است. این اقدام در پی عدم توافق تلگرام با دادن دسترسی سرویس های امنیتی روسیه به مکالمات خصوصی افراد صورت گرفته است. بنا به گفته السکاندر زاروف مدیر سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات روسیه (روزکومنادزور) روسیه از شرکت اپل درخواست کرده تا اعلانات سروری (پوش های) تلگرام را در این کشور مسدود کند. این یعنی دیگر کاربران روسی قادر نخواهند بود از دریافت پیام های جدید…

به این مطلب امتیاز دهید

روسیه برای فیلترینگ تلگرام از اپل کمک می گیرد

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید